Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az oldalról? Igazat adtok neki, vagy sem? (Eléggé táp ellenes dolog)

Figyelt kérdés

Egy tökéletes téma, amin lehet vitatkozni:D De nyugodtan, épp ezt szeretném, hogy megtudjam a véleményeteket. Mert én eddig totál a tápos etetés mellett voltam, de ez a cikk elindított bennem valamit...érdemes rajta elgondolkozni, ha nem is ért minden részével egyet az ember.

[link]



2012. dec. 14. 17:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam végig, de nagyából fedi a azt a témát, hogy mért kell tudatosan vásárolni és amúgy hogyan vágnak át az élelmiszegyártók. Ehhez kapcsolódóna mondjuk érdemes elolvasni a "leves hazudik" című könyvet is, mert enm csak a ktyák esznek ízesített szemetet.
2012. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság. Nekem papagájom van de a legtöbb papagájnak való magokban pl a mézes karikában hozzáadott cukrot tartalmaz. És megannyi adalékanyagot.

Vettem olyan magot ami penészes volt.

Nem olyan újszerű ez az egész,hogy az állatok kajájába is ilyen rossz összetevők vannak. Az emberi kajákban sincs nagy különbség. Az is tele van E betűkkel, adalékanyagokkal, színezékekkel, a legrosszabb minőségű tartósítószerrel, stb... Jobb mindennek utánanézni! Én ezt mondom. Sz@r világban élünk.

2012. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát én teljesen tápellenes vagyok. Mondjuk csak 1 részét vizsgáltam egész pontosan a jódtartalmat. A csak tápos etetéstől két teljesen külön vonalu kutyámnál is rossz pajzsmirigy értéket diagnosztizáltak, és rögtön hormonkezelésre akarták fogni a kutyákat. Az elsőnél még mindent betartottam, de másodjára már jobban beleástam magam a témába, és rájöttem, ha olyan a vizminőség aminek nem elég a jódtartalma, és a tápban sincs meg a megfelelő mennyiség, akkor nagyon könnyen beüthet ez a betegség. Elhagytam a tápokat teljesen, próbálok normális étrendet összeállitani, (nyers hús, hal, zöldségek, gyümölcs, rizs, minimális jódozott só) és érdekes módon már semmi gondunk nincs. Arról nem is beszélve, hogy a kutyák sokkal fittebbek, nincsenek felfujva, jobb a kondijuk, és jobban lehet az izomzatukat épiteni. De ez az én tapasztalatom, és meggyőződésem. ja és nincs fogkő sem, szép a szőrük, jó állagú a székletük.
2012. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
87%
amerikában már kezd előjönni a dolgo hogy egyáltalán nem tápoznak. a cikket nem olvastam el, ami tény hogy sok benne a gabona, és az állítólagos kutatások szerint a gabona okozza a fogkövesedést a kutyáknál. ezért legtöbben kint már nyers vagy főtt hust és csontokat adnak a kutyáknak (ha nincs megfőzve a csont nem törik szilánkosan) valamint bőrőket, és minimális zöldségeket, merthogy a kutya nagy mértékben húsevő, és csak kevés növényi tápanyag kell neki... angolul olvastam egy cikket erről, ahol azt irták hogy az igy táplált kutyáknak nincs fogkövük, nem büdös a szájuk és eltűnik a kutyaszag is,...
2012. dec. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, érdekesek. Ha lesz még egy kutyusom, őt szerintem vegyesen fogom etetni. Táppal és házikoszttal, de maradékkal semmiképp sem. Tényleg, tudom, hogy nem erről szól a kérdés alapjában, de tudja esetleg valaki, hogy a Cibau milyen táp?
2012. dec. 14. 17:20
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én már kb. 3-4 hónapja egyáltalán nem etetek táppal. A cikket amúgy nem olvastam el.

BARF étrend szerint etetek, ez nyers étrend, húst, húsos csontot, zöldség/gyümölcs turmixot, gyógynövényeket, némi tejterméket, tojást, olajakat, zöldkagylót, ilyesmiket kap.

Amíg tápoztunk, mindig volt valami kisebb idegesítő gond. Atkás lett, legyengült az immunrendszere, csonthártya gyulladás stb. stb. Mióta egyáltalán nem tápozunk, azóta mindez megszűnt és ezek mellett nagyon kevés a kaki, nincs kutyaszaga, nincs szájszag, sokkal energikusabb és minden rendben :)

Amíg lehetőségem lesz olcsó húshoz hozzájutni, addig egész biztos, hogy nem fogok tápozni :)

2012. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Boxeres ismerőseim etettek cibau táppal, vki még mindig azzal etet, de sokan átálltak már a nyers étrendre :)

De nem volt gond a táppal, elégedettek voltak vele. De mióta átálltak a nyers étrendre, ők is azon a véleményen vannak, hogy nem szándékoznak táppal etetni :)

2012. dec. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi, M.-H. Alexandra! Hasznos válaszokat adtál! :) Erről a BARF étrendről hol lehetne megtudni többet? És összefér a tápos etetéssel (tehát ezt is adok, azt is), vagy egyenesen tilos lenne tápot adni emellett az étrend mellett?
2012. dec. 14. 17:50
 9/25 anonim ***** válasza:
Így hogy nem táppal etettek kb. mennyire jön ki a kutyák kajájának az ára egy hónapra ? Ha lehet az eddigi táp árát is leírnátok összehasonlításként ?
2012. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Igazából teljesen jól el lehet találni, össze lehet állítani az arányokat.

Én inkább azt mondanám, hogy nem fér össze. Ha pl. egyszerre akarnád neki adni keverve, eleve nem ajánlott, mert más a táp és más a természetes kaják emésztési ideje.

Másrészt kb. 1-2 hét, mire kikísérletezed, hogy hogy a legjobb a kutyának, viszont a táppal felborítod az egészet.

Itt van róla bővebb infó:

[link]

[link]

[link]

[link]


Általánosságban ennyit.


Itt pedig egész konkrétumokat olvashatsz, érdemes az elejétől elolvasni, ha van egy kis időd :)

[link]


Ha komolyabban érdekel a dolog és van kérdésed, írj nyugodtan privit :)

2012. dec. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!