Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ellenséges a...

Miért lett ellenséges a kutyám a kölyökkutyával?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves nőstény tacskóm és váratlanul kaptam egy 7 hetes kölyöktacskót akit véglegesen örökbe fogadtam.

Az idősebb kutyám elég barátságos volt vele annak ellenére,hogy már 8 éve elpusztult a társa és azóta először van állandó lakótársa a kiskutya személyében.

Érdeklődött a kiskutya iránt, szaglászta,barátkozott vele, aztán tegnap a délutáni sziesztája közben elnyúlva feküdt az ágyon mikor a kiskutya odament hozzá és bekapta a cicijét szoptatás gyanánt.Erre felugrott az öreglány és ijedten az ágy végébe ment közben végig szemmel tartotta a kiskutyát, aztán mikor az felé indult, félve ráugatott kettőt és elmenekült a másik szobába.

Azóta pedig ha a kiskutya közelít felé akkor morog rá és egyáltalán nem engedi közel magához.A kölyök persze nem érti miért.

Igazából most nem tudom mit csináljak velük.Mi lehet egyáltalán a probléma?!Tudom,hogy még idő kell ahhoz,hogy szokják egymást, de nem tetszik ez az állapot hogy morog rá,sokkal jobban tetszett mikor barátságos volt a az öreg a kicsivel.



2012. dec. 14. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A kölyök tökéletesen érti a morgás jelentését. Majd visszavesz magából idővel.Az öreg már nem fog annyit viháncolni a kicsivel. A kicsi pedig megtanulja a másik kutya jelzéseiből, meddig mehet el.
2012. dec. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem is kell értenie, hogy miért, az öreg így adja tudtára, hogy nem tart igényt a társaságára, és kész. Egy idősebb kutyának nagy megterhelés egy kölyök jelenléve, meg kell szoknia az új helyzetet. Adj neki időt.
2012. dec. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!