Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok a mellett érvelni,...

Tudnátok a mellett érvelni, hogy egy kanári szigeteki is választható első kutyának?

Figyelt kérdés
Ha lesz kutyám csak ezt a fajtát szeretném,azonban senki se ajálja első kutyának. Nem szeretnék magammal kitólni.Más kutyák nem tetszenek.Inkább mamlasznak szeretném nevelni,nem vadállatnak.
2012. dec. 15. 14:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Őket én is ajánlom! :) Velük kiállításon találkoztam, oda is mentem megsimizni őket, baromi szépek. Nekem Iris a kedvencem! Meg van még egy nagy kedvencem Balrog ő a Fighter of the Lowland kennelből.
2012. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nekem a homokszínűek tetszenek inkább.Láttam egy hírdetést: [link] a szülők is szépek szerintem.Mondjuk úgyis csak jövőre veszek ha veszek. Ez a vonat már elment.
2012. dec. 16. 17:24
 23/30 A kérdező kommentje:
Ez a hírdetés is tetszik: [link] Nagyon szép a mutterjuk!!!
2012. dec. 16. 17:57
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, hát egyiktől se vennék kiskutyát... Karácsonyfa alá? 40-ből még alku képesen? Törzskönyv meg persze csak a szülőknek...


Tudod mi a különbség a tenyésztő és a szaporító között?

Ha tényleg tetszik a fajta, akkor az a minimum, hogy nem támogatod pénzzel a lerombolását.


Egy középkategóriás táp havonta 12 ezer körül van egy ekkora kutyának. Az oltásokra is elköltesz legalább 30 ezer forintot. Van még egy éved addig, míg kutyát akarsz venni. Addig félre is teheted a pénzt, amit havonta a kutyára kellene költeni, akkor egy év múlva vehetsz egy garantáltan egészséges kiskutyát egy tisztességes tenyésztőtől.

2012. dec. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kérlek ne akard mindenáron ezt a fajtát, ha nincs pénzed maga a kutya vételárára, illetve oltásaira, etetésére. És ezt most úgy olvasd, hogy nem rosszindulatból írom, csak jót akarok neked illetve a fajtának. Ne támogasd a szaporítókat, ezzel a fajtát "köpöd le". Ha igazán szerelmes vagy ebbe a fajtába (mint én is) akkor vársz, akár évekig míg össze nem gyűlik a kutya ára, illetve az oltás árai stb. Nekem van egy boxerem, anno úgy vettem, hogy törzskönyv nélkül 30 ezerért. Ha nem költöttem azóta rá 200 ezret akkor egy forintot sem. Diszpláziás szerencsétlen, gerincével is volt probléma, szemhéját is varrni kellett stb.. Én egy életre megtanultam, hogy elkerülöm az ilyen "tenyésztőnek" mondott fazonokat. Ráadásul az ilyen olcsó kutyák lásd az én példámat, később sokkal többe kerülnek, mert kitudja milyen betegségei jönnek majd ki, hiszen ezeket nem szűretik leszarják nagy ívben, csak adják el valakinek oszt csá! :(
2012. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
A második hírdetésben árult kiskutyák pécsen voltak 14.-én új hírdetés volt velük feladva Szekszárdon 10e-rel drágábban.Ha jól tudom ott is van egy úgymond mestertenyészet.Csodálkoznék ha nem oda kerültek volna a kiskutyák.És hip-hop már 10e-rel drágábbak is,vagy a franc tudja mennyit alkudtak az árból!!Az apjuk nevét illetően az egyik hírdetésben Adomisz itt meg már Carlie.Megjegyzem néztem némelyik kennel kiskutyái úgynéznek ki mint az etióp gyerekek.Márka boltban is igencsak lehet kapni "made in china"-it csak borsosabb áron.Nekem ez a véleményem.Gondolom nem úgy kell kutyát választani,hogy a legdrágábbat kérem a legjobb helyről nem.Én se akarok senkit megbántani,de kissé kezd számomra fanatikus lenni ez a hozzá állás.Megértem mondjuk én így vagyok a horgász cumókkal.Pedig tudom ,hogy amiket vásárolok nem 3x jobbak, csak 3x drágábbak!!
2012. dec. 17. 08:46
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

Atya ég.

Akkor, ha mindezzel "tisztában vagy", remélem azzal is, hogy milyen örökletes betegségekre hajlamos a fajta és felvállalod azt is, hogy a kölyök, akit szaporítótól fogsz venni, bizony bármelyik betegség kijöhet rajta, mivel nem szűrtek ezekre a betegségekre. Bizonyára azzal is tisztában vagy, hogy nem biztos, hogy olyan belső tulajdonságokkal rendelkező kutyát kapsz, mint ami a fajtaismertetőben szerepel, mert a tenyésztésnél azt is nézni kell, nem csak összeraknak egy szukát és egy kant.

2012. dec. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
D.P.-n kívül mire szűrik még a kiskutyákat?
2012. dec. 17. 12:27
 29/30 anonim ***** válasza:
21-es! Balrog is a kedvenced? Ő az egyik kutyánk apukája :)Gyönyörű kis kutyái voltak!
2012. dec. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Igen Balrog az egyik nagy "szerelmem" gyönyörű kan, tőle szeretnék majd kiskutyát. :)
2012. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!