Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy fusson a bicikli mellett? Vagy magától ott futni?

Figyelt kérdés
Most vettem egy kerékpárt és el akarom kezdeni azt, hogy én biciklizek ő meg fut mellettem!
2012. dec. 3. 15:35
 1/9 anonim válasza:
33%
Sehogy! Kutyát tilos bicikliről sétáltatni. Lehet, hogy ő ezt jobban tudja és azért nem fut melletted...
2012. dec. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Csak közterületen tilos.. Egy réten vagy edőben vagy földúton itt ott mért ne lehetne ? :O
2012. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
A kutyát egészségi okokból nem szabad a bicikli mellett futtatni. Csak ártasz neki vele, ha rákényszeríted.
2012. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egésznap rohangál a labradorom:D sőt imád rohangálni... van amikor 2-3 órán keresztűl dobálom neki a labdát, botot.. akkor az is tilos? volt hogy futni mentem el vele akkor az is tilos... ? ha tilos tilos nem fogom csinálni, de megmagyaráznátok, hogy miért is tilos?
2012. dec. 3. 17:37
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nyugodtan futathatod bicikli mellet (jó kis energialevezető)

előszörj gyakoroljatok az udvaron!!

2012. dec. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi nyáron mentünk így a kutyussal, csak simán fogod a pórázt az egyik kezedben és nem lesz gond ha szépen megy gyalog is melletted. De azért vigyázz h ne hajszold túl, mi általában a kutya tempójában tekerünk, nem ő lohol utánunk, ha látjuk h elfáradt vagy már csak kocogni van kedve akkor lelassítunk. De amúgy kipróbálhatod azt is h ő húzza a bicajt, ezt azt hiszem a huskyknál szokták alkalmazni :)
2012. dec. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én pár éve vettem ilyet a fressnapfban: [link]


baromi jó, nem tud elrántani vele a kutya (van benne egy rugó ami felfogja az esetleges rántást) és szabad mindkét kezed.. ha tilos lenne nem hinném, hogy lehetne kapni.

2012. dec. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mivel ,vagy 4 éve ezt teszem ,leírnám pár tapasztalatom.

a bicaj melletti futást imádják a kutyák:)igaz a kressz,tiltja,de nekem még soha nem szóltak a rendőrök,pedig naponta találkozom velük:)

1,séta a bicajjal,és a kutyával,had szokja. csak séta!! a kutya a bicaj JOBB oldalán! SOHA NEM ELŐTTE! az más ,az egy sport :).sétálsz,tolod a BICAJT A KUTYÁD PEDIG A BICAJ MÁSIK OLDALÁN SÉTÁL. ( előtte WC-tesd meg ). 1-2 hétig. aztán felülhetsz rá 50-100 métert,és tekerheted,de max 100m-t! PÓRÁZ A JOBB KÉzBEN. nekem a síma egysoros fojtó lánc FIXRE VISSZACSATOLVA vált be. irányítható a kutya,még 35-40 km-es tempónál is! a hámok,a perlon pórázok ?? nekem nem jöttek be. nehézebben irányítható. hetente 2 -3 X növeld a távot, de csak heti 4-500 méterrel! kutya életkora: minimum 9-10 hónapos kortól!!! 1 évesen már mehetnek a 5-10 km-es távok hosszabb pihenőkkel! vizet mindíg vigyél magaddal, nem neked! betonon-aszfalton való futtatás kerülendő! hóba - jeges úton-25 foknál melegebb időben ne futtass!az elején minden kutya beindul,rohannak,a te dolgod az irányítás,a te dolgod a saját-a kutyád-és a többi közlekedő védelme! 30km-es tempónál nem egyszerű!! alap parancsszavak :marad,előre,mehetsz,jobbra,bal,vagy amit választasz!

a fizikai állapotról később, de túlsúlyos kutyával ne indulj el!

2012. dec. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
lehet :) én a fox terrieremmel szoktam még motorral (robogóval) is :) jön mint a golyó, szóval mivel a tied nagy testű, még élvezné is! :D
2012. dec. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!