Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv mindenkinek! 6 hónapos...

Robszen kérdése:

Üdv mindenkinek! 6 hónapos amstaffimmal lenne baj! Kb 3 napja nagy zajtol megijedt és elszaladt 3 utcányira tölem. Azóta nagyon fél lent, remeg. Kihez, hová forduljak?

Figyelt kérdés
Kutyákkal elvan, de ha nagy zajt hal, már menekülne is. Debrecen belvárosában lakunk ahol nagy a zaj, itt is nött fel 2 hónapos kora óta. Eddig semmi nem zavarta. Se busz, se villamos, se nagy zaj. De most már annyira fél, hogy remegve jön le, huz állandóan, jönne haza minél hamarabb Kihez, hová forduljak? Állatorvos vagy iskola? Kinövi esetleg?
2012. dec. 16. 20:29
 1/9 Hovarju ***** válasza:

Nem növi ki. Szerintem keress egy kutyaiskolát, ahol segítenek megoldani a problémát.

Fiatal kutya még, szerintem nem lesz nehéz dolgod.

Fontos, a te hozzáállásod a dolgokhoz. Mit csinálsz, amikor a kutya megijed? Vigasztalod? Te is megijedsz a zajoktól? Már előre félsz attól, hogy meg fog ijedni?

Ne ijedj meg, és ne kezdd el babusgatni, ha fél, mert csak megerősíted benne a félelmet. Igyekezz nyugodt maradni. Próbáld meg figyelmen kívűl hagyni, ha fél.

Nálunk bevált a figyelem elterelés.

2012. dec. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Amikor elszaladt és ahogy meg tudtam fogni,csak beakasztottam a karabinert és tétáltunk.Nem vigasztaltam.De ma este már remegett a liftben,vissza akart fordukni.

Én nem félek a zajoktol,de ha ledobnak egy petárdát váratlanul ér,jó,hogy megijedek.

Akkor suliba viszem.Van egy kiképző ismerősöm,hátha még hasznára is válik...

2012. dec. 16. 21:25
 3/9 Hovarju ***** válasza:

Persze a váratlan zajoktól én is összerezzenek, ez teljesen ösztönös.

Próbáld meg valami kellemes dologhoz kötni a sétát.

A kutyaóvoda és a suli sokat segíthet. Jó tanulást és boldog kutyás éveket!

2012. dec. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kira kenzo ***** válasza:
Fél évesen a mienknek is volt félős korszaka, de kinőtte. Persze nem magától. Amikor megijedt valamitől, akkor mellégugoltam és annyit mondtam, hogy nem kell félni, és megsimítottam. Utánna mentünk tovább. Sok türelem kell hozzá, pláne ehez a fajtához. Gondolj ilyen helyzetbe arra, hogy viselkedne egy kisgyerek.
2012. dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hú...nálunk is ez a helyzet, annyi különbséggel, hogy a mellettünk elhaladó állat motoros bőgette fel a motorját. Azóta a séta rémálom lett, húz vissza haza akar menni. Sajnálom szegényt, de ha látja hogy én kellőképpen magabiztos vagyok, hátha rájön hogy nincs semmi baj...
2012. dec. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zozonrg ***** válasza:
Szia! Az enyém is 6 hónapos múlt,de még nem ijedt meg semmitől.De volt más kutyám ami ugyan így reagált és akkor megálltam vele és hagytam neki időt,hogy megszokja a környezetet és megértse,hogy nem lesz semmi baja a zajtól,és nem kell félnie.Minőségi kennelből hoztad a kutyát?
2012. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kira kenzo!

Hány éves vagy?

2012. dec. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Tyler913 ***** válasza:

Biztos rendben van az idegrendszere? A remegés azért elég gyanús...Honnan vetted? Mert ha bizonytalan hátterű a kutya,akkor érdemes lenne állatorvoshoz vinni ezzel.


Amúgy a félelem kezelésére az a legjobb módszer,ha figyelmen kívül hagyod. Te ne parázz,sétálj tök nyugodtan,és ügyet se vess az ő félelmére. Ne vigasztald,ne jutalmazd, egyszerűen csak sétáljatok. Ha látja,hogy Te nyugodt vagy,és nem történik semmi baj,a félelme is elmúlik,persze ha szerzett és nem idegi alapú.

2012. dec. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy ideggyenge lenne,mert eddig ha 1 méterre elrobogott egy busz,kamion,nem is érdekelte....

Ettöl a csattogástol nagyon megijedt.A remegés csak egyszer volt,azóta van kedve lejönni,csak jobban figyel a zajokra lent.De ha pl kutyákkal játszik,csak a játékra figyel.

2012. dec. 18. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!