Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy tacskó kutyám, amivel...

Van egy tacskó kutyám, amivel komolya szabályokat kéne bevetni. Ilyenkor mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Mivel nem tudom elengedni,ezért flexi pórázzal kell sétáltatnom.De így ellőttem megy és így ő a vezér mit csináljak?Futkosnia kell.
2012. dec. 17. 00:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Hajaj, hát elsősorban nézz utána alaposan a témának, aztán keress egy jó kutyasulit, ahol segítenek ebben :)
2012. dec. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Alaposan utána néztem mindennek.Tudom a szabályokat.
2012. dec. 17. 00:16
 3/17 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, mi a problémád, és miért hiszed azt, hogy ha előtted megy, akkor ő a vezér :)
2012. dec. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mert a falkavezérségi "szabályok" közt is úgy van,hogy a kutyának bal láb mellet, a gazdi lába mellett laza pórázon kell sétálnia.
2012. dec. 17. 00:26
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudom, hol olvastad, de gáz, éppen azért, mert a kutyának mozognia is kell, láb mellett semmi értelme sokáig vinni. Séta elején meg végén legyen láb mellett, meg ha olyan szituáció van (emberrel, más kutyával találkozás, vagy bármi, ami "helyzetnek" minősül), amúgy meg "mehetsz" vezényszóval mehet, amerre lát.
2012. dec. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Azt értem,hogy a kutyának mozognia kell,de nem tudom elengedni ezért kéne a flexi póráz.De így csak húzni tanul meg,és hogy ő a vezér.
2012. dec. 17. 00:39
 7/17 A kérdező kommentje:
Régen egy hónapig csak mellettem sétált egyből javult a kapcsolatunk,de így nem mozgott.
2012. dec. 17. 00:59
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem díjazom a flexipórázt!Szerintem a lehető legrosszabb amit kitaláltak!Így a kuty "kezében" lesz az irányítás.

Én még soha nem láttam normális módon közlekedő kutyát flexipórázon.Mindegyik kutya húzza,ráncigálja vele a gazdiját,és az esetek 99%-ban a kutya elöl megy,tehát ő vezeti a gazdáját(ami sajnos erősíti benne a falkavezérséget)

Nincs a közeledbe semmilyen lehetőség,ahová rendes pórázon láb mellett vezetnéd a célig?/Kutyafuttató,tér,puszta/,ahol elengedhetnéd vezényszóra,és ott kimozoghatná magát?

2012. dec. 17. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Azért mondom, hogy keress szakembert, mert ezekre van megoldás.
2012. dec. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én ideiglenesem, ezért gyakran van olyan kutya nálam, akivel még nincs meg a megfelelő kötődés az elengedéshez. Úgy szoktam megoldani, hogy rövid pórázon elmegyünk a szaladgálós helyik pórázfegyelemben, ha odaértünk ültetés, pórázcsere, mehetsz vezényszóra mehet a flexivel amerre akar, én követem, közben persze sok-sok behívás, ültetés, fektetés. Aztán ha vége a lazázásnak megint ültetés, pórázcsere és pórázfegyelemben haza.


Összeáll nekik a két eszköz funkciója közti különbség simán, csak kicsit bonyi zsebben cipelni a flexit.

2012. dec. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!