Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy ne ugasson?

Matika kérdése:

Hogyan érjem el, hogy ne ugasson?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves mopszom, szuka és Manónak hívják. Ketten vagyunk gazdik a párommal és tömbházban lakunk. Nagy problémánk, hogy amikor valamelyikünk kimegy a lakásból Manó ugat, mintha elköszönne. Ilyenkor a bent maradt gazdi rászól és csend van. Az igazi gond akkor kezdődik amikor Manó egyedül marad a lakásban. Szintén ugat és mivel nincs aki rászóljon így később hagyja abba. A mostani szomszédok nem szólnak semmit az ugatásra. De rövid időn belül új lakásba költözünk és nem szeretnék konfliktust emiatt. :(

#kutya #ne ugasson
2012. dec. 17. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mielőtt elmennétek lefárasztás/ szobakennel, amihez természetesen hozzá kell szoktatni/ webkamera jó erős hanggal, mikor ugat mérgesen rászólni, hogy hagyja abba, plusz dolgozni a tekintélyen, mivel könnyen lehet, hogy szeparációs stressze van.
2012. dec. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

nem tudhatjuk ennyiből, mi motiválja a kutyát, de ha sablont szeretnék ráhúzni, akkor azért elég valószínű, hogy - ahogy kispalkee is írta - ez szeparációs szorongás.

Sajnos az a kategóriájú probléma, ami nem oldódik meg egyről a kettőre, de nem is lehet leírni itt pár mondatban a tuti receptet.


Valóban, tekintélyt kell szereznetek, és valószínűleg változtatnotok kell pár dolgon...


Én tükör suliba járok, nekem ez jön be, nagyon profik, és ebben a problémában szerintem kifejezetten ez az iskola lenne a nektek való.

(Ahol gazdiképzés folyik, nem csak a kutya engedelmességre tanítása...)


Az én kutyám a tölgy ajtót is szétbontotta, és a 2 méteres, szögesdrót tetejű kerítés sem tartotta vissza attól, hogy kövessen...

7 hét alatt (alapfok) odáig jutottunk, hogy sírt még utánam, de nem csinált ilyen őrült szökéseket, és a bútorok is épen maradtak. (A 98 pontos engedelmességi vizsgánk csak hab volt a tortán:))

A második 7 hét (középfok) végére bárhol ott hagyhattam, nyugiban lefeküdt, és megvárt ott, ahol hagytam.

Emellé olyan "használati útmutatót" kaptam Hozzá, hogy már kutyasulis segítség nélkül is megállom a helyem, ha felmerül egy probléma, tudom, hogyan oldhatom meg, milyen lehetőségek közül választhatok...

+ megtanultunk tisztességesen klikkerezni, mind a 6 tanítási formát, ami egészen új alapokra helyezte a kapcsolatunkat.:)


Szóval én szívből tudom ajánlani őket, a társaság is szuper, csak nyerhettek vele.


www.kutyasuli.hu - budapesti sulik

vagy

www.tukormodszer.hu - egész ország területén lévő sulik. + Debrecenben is nyílt egy.


Ha ez valamiért nem jön össze, nézzétek végig az Egyik kutya másik nem adásait, rengeteget tanulhattok belőle (és állítom, hogy jobb, mint Cesar Millan - járunk az Etológia tanszékre vizsgálatokra, onnan tudok ezt-azt, mi a véleményük Cesarról az etológusoknak, akik nem mellesleg pl. a Kutyával az emberért alapítvány kiképzői is -, szóval ebben a sorozatban van egy csomó ösztönkezelési technika.

japán vacsora (az első részben), pórázfegyelem (szintén az első részben), privát terület határa (yorkiet lezavarják a kanapéról),... megnézitek, hogy csinálja Gábor, és a kutyátok érzékenységéhez mérten alkalmazzátok.

Rontani nem fog a helyzeten (ha jól használjátok!), az biztos, egy próbát megér.:)

(De azért össze sem hasonlítható azzal a komplex tudással, amit a kutyasulin átadnak...)

+ minden műsor végén tanulhattok a klikkerről is, ami nagyon jól jön, ha nincs pl. időtök rendesen lefárasztani egy hosszú sétával, nagyon fejleszti a kutyát, és erősíti a kapcsolatotokat...

Ha érdekel a klikker, ajánlom Vámosi Nagy Nóra KLIKK! című könyvét, illetve böngésszétek a klikker.hu-t.

(Itt fontos, hogy meglegyen az elmélet, különben ronthattok el dolgokat...)

2012. dec. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Könyörgöm. Szintén tükörsulis vagyok, de ne reklámozd már mindenhol őket. Ne haragudj, de ez a fanatikus hozzáállás gáz, meg az is, hogy Cesar Millant folyton oltod. A tükörsuli szuper, Cesar Millan szuper, a Cerberos is biztos szintén szuper, hiszen rengeteg kutya-gazda pároson segített. Az Etológia tanszéknek vannak hasznos kutatásai, de számomra Csányi könyve inkább volt vicc, mint tudományos munka (a kutyának fontos a karácsony, és izgatottan bontogatja a karácsonyfa alatt az ajándékokat...aha).

Abban igazad van, hogy millió kiváltó oka lehet a szorongásnak, de én azt tanácsolom, hogy ha van kutyasuli a környéken, nézzétek meg, ha több is van, nézzetek meg többet, és amelyik szimpi, azt válasszátok.

2012. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kispalkee...

Nem gondolom, hogy rossz lenne, hogy leírom, nekem melyik kutyasuli segített. (Épp elégben voltam már ahhoz, hogy elmenjen a kedvem a további kísérletezéstől...)

(Konkrétan nekem tök mindegy, melyik suli, csak a módszer legyen ugyanaz. - bár van egy másik iskola, akik egészen konkrétan pofátlanul másolják őket, de a vezető behívni sem tudja a kutyáját...)

Elég sokat beszélgettem erről etológusokkal, akik voltak olyan jók, és szakítottak rám egy kis időt - nem véletlenül írtam, amit írtam.


A Cerberost egy szóval sem említettem.

Cesar Millan pedig egy rohadt kamugép, durva, hogy még kiképzők között is van, akiknek nem szúrja ki a szemét, hogy mit is jeleznek az általa nyugodtnak titulált kutyák...

+ ha ismered a tükör módszert, azt is kikövetkeztetheted, milyen módszereket használhat a kamerán kívül az az állat.

De ha annyira működne a "módszere", miért nem képes senki egy az egyben lemásolni?... jaaaa, hogy nem annyiból áll a tudománya, amit a kamerák mutatnak? jaaaa, hogy ici-picit meg kell vágni a felvételeket?...


De ebbe a vitába nem fogok itt belefolyni, tudom, hogy ha valaki fanatikus, akkor az a sok Cesar rajongó, akik kritika nélkül isszák a "nagy vezér" szavait.


Ha meg Csányi könyvét ennyire félreértelmezed, akkor nincs miről beszélnünk.

Pláne vérlázító nevetségesnek nevezni Őt, a munkásságát, remélem, nem tudod, kiről beszélsz, és csak a tudatlanságod mondat veled ilyeneket.



Áruld már el, melyik tükörsulinál vagy? Ugye, nem oktató vagy segéd vagy?

(Mintha írtad volna, hogy most vizsgáztál egy általad felkészített kutyáddal sikeresen - amihez gratulálok -, de azt is írtad, hogy csak egy ideig voltál segéd... jól emlékszem? Aktív klubtag vagy? Vagy hogy van ez? Tényleg csak érdekel, mert elég sok írásodból azt veszem ki, hogy csak félig-meddig van meg a fejedben a tükörmódszer...)

2012. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ja, most jövök rá, melyik válaszoló vagy, aki egy 100 válaszos kérdésnél őrült módon védte a tükörsulit. Egyet elárulok, így soha a büdös életben nem leszel igazán jó kiképző, ha leragadsz egy módszernél. Cesar Millan is millió féle módszert próbál, nem ragad le egynél, és a tükörsuliba ahova járok, és igen, segédként is tevékenykedem szintén sokan (oktatók is) elismerik a munkásságát. Az iskolát nem nevezem meg. Csányinak több könyvét is elolvastam, sok videóját is megnéztem, mond okos dolgokat, de sok mindenben meseszerű, amolyan megmosolyogtató kategória. Na de további jó kardoskodást, én inkább megismerek minél több módszert, és kiválasztom a nekem szimpatikust. Egyet megtanultam már az életem során: az ilyen gyűlölettel teli fanatikusokat mint te, ki kell röhögni, majd továbbmenni.
2012. dec. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én nem akarok kiképző lenni, már nem tudom hányszor mondtam.


Felesleges is vitatkoznunk.

Pontosan tudhatod, hogy ha valaki, a tükrösök állandóan fejlesztik a módszerüket.

De azt is tudnod kellene, hogy ez tudományos alapokon nyugszik, nem pusztán tapasztalatin.


Mindenki tudja, aki kicsit is elmerült etológiai szinten is a témában, hogy jelenleg ez a legszervezettebb, legösszetettebben egységbe szervező, leginkább mindent lefedő módszer, ami létezik, és kiszolgálja a gazdák igényeit.


Valódi, használható tudást ad - ami nem néhány kutyánál működik, mint Cesaré.


Bevallom, nekem nincs akkora képem, hogy felülírjam elég komoly kutatók, tudósok finoman szólva így is szőrszálhasogatóan kritikus véleményét...

Több előadást is hallottam már Kubinyitől, Miklósitól, Topáltól, Gácsitól is... sőt, a KIKVEZen ugye még másoktól is... (elvégeztem, csak mert érdekelt.)

Ugyan miért merik ezek az emberek finoman, de mégis nyíltan leszólni egy akkora "zsenit", mint Cesar Millan?...

Ha ismernéd őket, tudnád, hogy kutatók, tudósok lévén csak olyat állíthatnak, ami már biztos, nagyon odafigyelnek minden szavukra.


Komolyan mondom, menj el pár előadásra!

Ha tényleg az a célod, hogy minél több módszert megismerj, hát ezt a részt sem szabad kihagynod!

(Ezt minden provokatív felhang nélkül mondom.)

Régen én is áhítattal tapadtam a képernyőre, ha Cesar műsora ment, nehogy azt hidd, hogy zsigerből utálom, csak mert...


Bármelyik videóját kielemezhetjük... fájdalom az egész.


Én viszont sajnos - akár hogy is, de csak gazda vagyok. Ezért mondom, hogy látogass el az Etológia tanszékére - legalább letesztelnék a kutyáidat, az meg jó buli -, nem akármilyen etológusaink vannak.

Nagy butaság lenézni őket!

2012. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Félreértettél, nem néztem le őket, sőt kutyával is voltam, és jópár kutatásukat is olvastam, mert nagyon érdekes. Csak tudod, képes vagyok az önálló véleményalkotásra. Látom a hibákat mind a tükörmódszerben, mind CM teóriájában, mind pedig Csányi műveiben (akármit is mondasz, igenis túlzott szinten humanizálja a kutyát, és én is számos példát tudnék neked hozni a könyvéből). És nyáron én is szeretném elvégezni a kikvezt puszta érdeklődésből és tudásvágyból.
2012. dec. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Csányival kapcsolatban írnék. Amennyire megismertem szakmai tevékenységét, két vonalon mozog. Az egyik kőkemény szakmai vonal, amit az etológia tanszék vezetőjeként végzett (főként publikációk), és amit nyugdíjazása után Miklósiék vittek tovább, míg a másik a privát emberként írt könyvek, egyfajta "hangosan gondolkodás", amiben leírja saját kutyázásait, történeteit, elmélkedik. Szigorúan nem tudományos alapokon, és ezt ki is emeli, hogy azokat tudományos munkákban soha nem írná le olyan formában. Ezekben a könyveiben valóban elmegy a humanizálás irányába, de - véleményem szerint - ez semmit nem von le az ő szakmai értékéből.


Kicsit úgy tekintek ezekre a könyveire, mint amikor egy elméleti fizikus megenged magának egy-két scifi kategóriájú scifi írást, amikben bár vannak tudományos alapok, többnyire fantázia, elmélkedés. Mint amikor a zenész eljátszik a hangszerével, szakmai megkötések nélkül, pusztán a játék öröméért.:)


Szóval úgy gondolom, mindkettőtöknek igaza van.:)

2012. dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, végülis ki is emeli sokszor, hogy ezért tudományos berkekben meg is köveznék. Csak remélni tudom, hogy ezeket azért nem hiszi el ő maga sem.
2012. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Darwint is kiröhögték, sőt, egyenesen "üldözték"...


Csányit már azért meg akarták kövezni, mert kutyákkal akart kísérletezni...

Végül mégis bejött neki a dolog, nem kicsit...:)


Én nagyon örülök, hogy egy ekkora koponyánk van - nem vagyok egy nagy magyarkodó, de nagyon örülök, hogy az anyanyelvemen olvashatom az írásait - nekem az etológiai könyvei is megvannak.:)


Én simán elhiszem, hogy a nem is olyan távoli jövőben jópár ilyen "meséjéről" beigazolódik, hogy nem csak a fantázia szüleménye.


Én is tapasztalom az én kutyámmal, hogy mennyire alábecsülöm... - pedig igyekszem Kutyaként tisztelni,d e még így is rengetegszer antropomorfizálom fejben Őt...:)

2012. dec. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!