Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palota kutyások? Megörököltünk...

Palota kutyások? Megörököltünk egy 6 hetes pekingit? Tanácsokat kérhetnék?

Figyelt kérdés
Sosem volt még bent a lakásban tartott kutyánk. Családi nagy házunk van. Tér van elég. A kutyus anyukája elpusztult a napokban (nemtom miért) Szóval szóltak hogy van ő és kell e mert akkor túltesznek rajta..... Persze hogy igen volt a válasz. :) Csak bajban is vagyunk mert ugye nem ehetnek akármi az tudom (csoki, csont, zsíros dolgok) De ez ugye nem elég. :) Segítetek mire figyeljek? Szobatisztaságot hogy kezdjem? Alom, vagy hordjam ki (kint van egy német juhász) Jaaaa, és ami a legjobb.. van egy 17 hónapos lányom is... imádja a kutyit, hál'isten nem cibálja rángatja mert elmondtam neki hogy ő még baba vau vau :) Remélem igy is marad. Szóval minden tanácsot szivesen veszek :) Köszönöm.

2012. dec. 17. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:

6 hetesen még nagyon pici. Normális körülmények között ilyenkor még a mamája mellett lenne a helye. Első körben vidd el dokihoz, ő majd ellát tanácsokkal, hogy mit ehet stb. És elkezdi az oltási programot. Amíg nincsenek rendben az oltásai addig kivinni nem nagyon szabadna, főleg olyan helyre ahol találkozhat más kutyával vagy annak ürülékével. Alom a kutyáknál nem nagyon működik. Van ilyen kutya pelenka dolog, de én nem vagyok a híve. Inkább szerelkezz fel jó sok papírtörlővel, felmosóval és fertőtlenítővel és ha a kutyus bent piszkít azt gyorsan feltörlöd. Soha nem szídd össze, ha bent végzi a dolgát, viszont kint nagyon nagyon dicsérd meg.

Sok sikert és örömöt a kutyához!

2012. dec. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönjük :) Igen ezeket alapból beszereztem mert sejtettem hogy nem egyik napról a másikra lesz szobatiszta :) Valahol olvastam hogy a pekingi palota kutyáknál vigyázni kell az oltásokkal mert őket el is pusztíthatja egy egy oltás ami más kutyáknál tünet mentes.....!! De már be is jelentkeztünk dokihoz :) Pénteken megyünk ő meg majd elmondja a dolgokat. Tudom én hogy az orvos ellát tanácsokkal de itt azért kérdeztem mert más ha könyvben olvasod a dolgokat róla és más ha veled él :) Köszi mégegyszer minden választ :)
2012. dec. 18. 12:53
 3/4 maitra79 ***** válasza:
Anyukámnak a 2. palota kutyája van. Nála működik az alom. Szerintem ha a pisit (felitatva) vagy a kakiját bele teszed az alomba, utána érezvén a szagát, tudni fogja mit kell ott csinálnia. Persze nem biztos, hogy elsőre menni fog, de okos kis kutyák. Szerintem jó minőségű száraz táppal etesd (ha még nem enné azt +, akkor vízzel puhít6od), de ne rontsd el konzervre szoktatással. Kutyáról van szó, így mindenképp szokja +, hogy használja a fogait. Sokan elrontják őket ilyesmikkel is. Javasolnám az Acana vagy Orijen tápokat (kanadai tápok). Mindig nézd + zacsin az összetevőket. A reklámozottakat kerüld (Pedigree, Darling, Frieskies) mert azok rémesek. Szép, színes, szinkronizált:) eledelek, színes végtermékkel, de azok tele vannak színezővel, tartósítóval, és alig (4%)tartalmaznak hús(szerű valamit). A dokik a Royal-t ajánlják, én lebeszélnélek róla. Kistestű kutya, így nem eszik sokat, szerintem kigazdálkod6ó a valóban jó minőségű táp. A tápok külsején is látszik a minőségük. Barna legyen (ne színes), és zsíros tapintású, fényes a felülete, ne legyen száraz). Legyenek játékai. Érdemes több félét bevetni, amíg kiderül milyen a kedvence (plüss-sípolós, plüss-síp nélkül, gumi sípolós, tömör gumi). Legyen rágcsája pl. műcsont (préselt bőrből, mert fogváltáskor (is) fontos, hogy inkább ezeket rágja a bútorok helyett). Szerencsések vagytok! Sok örömet kívánok hozzá!
2012. dec. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szobatisztaság sajnos még messze van. Amivel rá tudsz segíteni, hogy amikor látod h pisil akkor kiteszed a grabancánál fogva az ajtó elé. Ha pedig kint pisil majd akkor lehet nagyon megdicsérni (tüzijáték, torta, ünneplés). Persze ez még nem aktuális mivel legalább a második oltásig érdemes várni az utcára menetellel. Kertbe, ellenőrzötten kicsit hamarabb is kimehet. Jó lenne tudni h a mama miben pusztult el, mivel ez a kiskutyára is veszélyforrás lehet (fertőzés, betegség, stb) Amit még ajánlati tudok, hogy itt van sok-sok ötlet ami segít a kutyatartásban http://www.youtube.com/user/kutyadumavideo

Kisgyerekkel símán meg lehet dumálni ,h ne nyomorgassa, jófejek és nem piszkálják:) Enni érdemes neki vmi jó minőségű tápot adni (Acana, Orijen) mivel ezekben tutira az van amire a kutyának szüksége van (fehérje és nem gabona) Érdemes nézni milyen tápot ajáln az orvos, ha az első három helyen az összetételnél kukorica vagy más gabonaféle van ,akkor az nem egy fehérjedús táp.Meg kell kérdezni h kell e neki vmi kiegészítő tápanyag, mert még elég kicsit. Ami még fontos, hogy ha teheted akkor vidd majd el kutyaoviba (van ahol ingyenes), mert sajnos az anyakutya halála miatt hiányos lehet a korai szocializációja, ami okozója lehet viselkedési problémáknak. Ja és attól mert kicsi és "lakásban tartott" nem kell extrán elkényesztetni, mert ebből is hátrány lehet a későbbiekben. Kb ennyi... :)

2013. jan. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!