Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Áruljátok el, hogy szeditek...

Áruljátok el, hogy szeditek ki a kutyaszőrt a szőnyegből?

Figyelt kérdés

De tényleg. Van egy gyönyörű rövid szálú szőnyegem, és egy rövid szőrű fehér kutyám, aki ugyan nem megy a szőnyeg közelébe, mégis a zokninkon, mamuszokon behordjuk a szőrt... Már mindennel próbáltam kiszedni, de nem tudom. 2 naponta kéne kiporszívózni, ami múltkor is több mint 45 perc volt. Pedig úgy szív a porszívóm, mint az atom. Ja és hiába kefélem a szőrét, a szőnyeg mintha direkt beszívná... :)


Mi a titkotok?



2012. dec. 20. 00:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

a.: havanesem van, nem hullik a szőre

b.: nincs szőnyegem


Én duplán biztosítom magam :)


Amúgy kb sehogy. Vagy naponta porszívózol, vagy lenyeled, h ez ezzel jár.

2012. dec. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy a fehér szőrt is kiszedi :)) Húgoméknak fehér boxere van,amióta ezt a porszívót használják,alig várja a takarítást :) Csak rövid ideig tart az öröm,mert ahol egyszer,max kétszer elment,ott szőrnek hűlt helye.
2012. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

#8.

Mielőtt a szárítóba rakod a kutyás fekhelyeket, ki is mosod őket mosógéppel? Csak kíváncsi vagyok :D


Egyébként panelban voltam jó 7-8 hónapot egy közepes testű, hosszú szőrű kutyával. Amit séta után hozott be a lakásba, attól sírni tudtam volna sáros időben, mosdatás, felmosás, takarítás, stb...de a szőre jó volt, ugyanis seprűvel összesöpörtem a konyhát-fürdőt-előszobát-gardróbot, majd a seprűről leszedtem kézzel az összeállt szőrpamacsot :D

A szobában a szőnyegről meg kb. heti porszívózással szedtem a szőrt...nem is látszott a padlószőnyegen, mert a szőnyeg drapp színű volt, míg a kutya vöröses barna, fehér mellénnyel :D Igaz, ahogy a kutya a lakásba tette a lábát, véget ért a papucs nélkül, mezítláb és zokniban való közlekedés: a leggondosabb takarítás mellett is apró homokszemcsék és szőrszálak voltak a padlón...az én hosszú hajam mellett :D

A szőnyegről még úgy is össze lehetett szedni, hogy papuccsal vagy zokniban egykupacba húztam a szőröket és kézzel felszedtem.

De hogy a drapp színű szőnyeg milyen fekete lett fél év alatt...ne tudjátok meg :D

2012. dec. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nagyjából kirázom, bedobom a mosógépbe, utána a szárítóba. Ha nagyon durva állapotban mostam, akkor küldök rá egy üres 90 fokos mosást, de ritkán van rá szükség. MErt ugye az van, hogy nem gáz, ha a mosógéptől szőrősek lesznek a ruhák, a szárító úgyis kiszedi. Nem túl energiatakarékos, de állati kényelmes.
2012. dec. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ilyesmi a szőnyeg:

[link]


És nekem is egy boxer keverék kutyám van. A szőnyeg sötét, a kutya világos. Ördögi kör! Megmondom a frankót, amivel eddig a legjobban kitudtam szedni a szőrt, az a macska keféje volt. Vicces, de igaz. Azzal "fellazítom" az egészet, és csak utána lehet porszívózni is... Már azon gondolkozom, hogy nem kéne ez a hülye szőnyeg... De úgy szeretem. Megpróbálom majd ezt a porszívó fejet amit mondtatok, de már nem bízom semmiben :( :D

2012. dec. 20. 14:48
 16/18 Szilvi & Argos ***** válasza:

Tényleg nem túl energiatakarékos :)

Én mostam olyan a mosógépben olyan pokrócokat, amik fél évig!!! voltak a kutyaházban...tény, nagyon durva volt, legalább 3-szor kiráztam őket az udvaron, kiterítve vertem őket fél órákig, aztán a mosógép kimosta, majd kiteregetve még eláztak párszor, de legalább tiszták lettek :D

A gépből meg tök jól ki lehet szedni a normál roti-nj szőrt: vizes kézzel "simogattam" belülről a dobot, majd kézöblítés és így tovább :D

2012. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
A turbófejes porszívót ajánló vagyok.Hidd el,bízhatsz ebbe.A tippet olyan helyről kaptam,ahol kutyás vendégeket fogadnak....
2012. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Mi is próbáltuk azt a porszívófejet, amit itt már többen ajánlottak, nálunk nem vált be. Inkább felszedtük a szőnyeget. Nincs szőnyeg, nincs probléma. :)
2012. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!