Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a leggyorsabban...

Hogy lehet a leggyorsabban szobatisztaságra szoktatni egy kölyökkutyát, kb mennyi idő?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire fajta függő, konkrétan spitz kutyusról van szó. Régebben volt már nekem ilyen fajta, de akkor családi házban laktunk, egyébként a különféle trükköket hamar elsajátította.

Jelenleg társasházban élünk és ismét kutyus vásárlást tervezünk. Mennyi időbe telik körülbelül, amíg szobatiszta lesz? Kutyapelenkáról mi a véleményetek?



2012. dec. 21. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát egy jó féléves koráig nem hiszem, hogy az lesz. Kutyapelenka? Napközben ha egyedül hagyod a lakásban akkor nagyszerű megoldás, csak rá kell szoktatni. (:
2012. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kutyapelenka drága, a gyógyszertárban kapsz olcsóbban TENA ágybetétet, van 60x60 cm-es, és 90x60 cm-es
2012. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kutyapelenkát nem ajánlom. Csak összezavarod vele a kutyát. Keress vissza pár kérdést, nagyon sokan küzdenek azzal, hogy nem tudják leszoktatni a pelenkáról a kutyát, a séták alatt nem lent végzi el a dolgát, hanem tartogatja és ahogy hazaérnek, az az első, hogy rámegy a pelenkára.

Első időkben inkább szó nélkül csak takaríts.

2-3 óránként, evés-ivás-alvás-játék után azonnal menjetek le. Lent hatalmas dícséret, ha elvégezte a dolgát, ha fent sikerül, ahogy írtam, szó nélkül takarítsd össze.

Ha következetes vagy, nagyon hamar szobatiszta lehet, de persze az más kérdés, hogy mikor jön el az az idő, amikor hosszabban is kibírja pisi/kaki nélkül.

Nekem nagytestű kutyám van, ő kb. 7 hónapos volt, amikor 7-8 órát kibírt már.

2012. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk 1 hónap alatt sikerült kutyapelusra szoktatni a kutyánkat. Nem tudom ez jó időnek számít-e...
2012. dec. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
amikor 7 hetesen elhoztuk a kutyát (menhelyről volt és az anyukáját elütötte az autó,mielőtt lehurrognátok hogy hamar van!) 2 hét alatt úgy ahogy szobatiszta lett. De úgy hogy 2 óránként kivittem pisilt és nagy dícséret és jutalomfalat. Igen éjjel is kivittem 2 óránként,ráadásul tél volt,melegítőben aludtam :D aztán húztam az időt minden héten 1-2 órával. jó azt nem mondom hogy nem volt baleset,de az sem több 5-6 alkalomnál. 4 hónapos korára Teljesen szobatiszta lett! és azóta 1 bepisilés nem volt,most 2 éves múlt :) Jó kutyázást!
2012. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
M.-H. Alexandra válasza nagyon tetszik, mindamellett igaz is. :) Én is ezt írnám, csak még valami: az én kutyusom (igaz kinti fajta) de napi kb.4 órát tölt a házban, és ő magától rászokott a szobatisztaságra. Első nap, a dobozkájában aludt, és mikor rájött a pisilés, nagy nehezen kikecmergett, a kőre pisilt, majd visszamászott.:) egyébként ha látod, hogy wc-znie kell, gyorsan vidd ki, és megtanulja, hogy kint kell. És akkor nagy dícséret! :) Sok sikert! :)
2012. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen szobatisztán hoztam haza, de ő 4 hetes korától az udvaron nevelkedett, tehát a fű volt számára a természetes. Viszont így is voltak fizikai korlátai, tehát ha nem vittem ki elég gyakran akkor azért néha besikerült.
2012. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!