Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ítélik el sokan azokat,...

Miért ítélik el sokan azokat, akik nem tudnak minőségi kutyatápot venni a kutyájuknak, mert egyszerűen nincs rá pénzük?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 20:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélem, hanem butaságnak tartom amit csinálnak. Nekem is vannak ismerőseim akik nem engedhetik meg maguknak a jó tápot, ők főznek a kutyának. Kérdezz meg akárhány állatorvost, az még mindíg jobb mint a szar tápok. Főleg, ha beleszámítjuk a rengeteg allergiás állatot, akik ezektől a vackoktól lettek allergiásak és ráadásul a hajlamot még tovább is adják a kölykeiknek.
2009. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%
Nekem nincs kutyám,de én sem adnék nekik tápot.Pár éve azt olvastam,hogy a kutya meg a macska tápokban van olyan szer,amitől rászoknak a tápra és azután függők lesznek,nem esznek meg más kaját.Te eteted egészségesen a kutyádat.
2009. aug. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
47%

Részben az első kommentre is reagálni ha nem gond.


Allergiás (fajtatiszta) kutyák nem is lehetnének. Egy valamire való tenyésztő az allergiás ebet kiveszi a tenyészállatok közül!


Természetesen az állateledelek között is megindult valamilyen brandolás, tehát a márkák közötti ádáz versengés. No meg persze a sznobok is verik a mellüket természetesen.

Egy olcsó tápból is lehet remek eledel a kutyád számára, ha pl. adsz mellé házi kosztot is. Ha azt eszi a kutyád is amit te (maradékot) akkor ne mondják már, hogy az rossz a kutyának! Ez baromság.


Ja és állattenyésztő a szakmám, szóval nem mondok hülyeséget elhiheted.

Prémium minőségű tápot csak akkor érdemes adni a kutyádnak, ha tenyészállat és rendszeresen versenyzel vele.

2009. aug. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
86%

Én középkategóriás táppal etetek(Dog Chow),nincsenek terveim a kutyámmal(kiállítás,vizsga),így nem tartom neki szükségesnek a drága tápokat. Viszont fontosnak tartom,hogyha valakinek kutyája van,gondoskodjon róla megfelelően. Adjon neki egészséges ételt,beszélgessen az állatorvossal a helyes etetésről. Ne érje be az 1500 Ft/10 kg-s táppal! Tudja,hogy mit tartalmaz a kutyatáp,necsak a "név" alapján válaszon. Mert hiszen mi sem eszünk meg mindent,amiről azt sem tudjuk,mit tartalmaz,vagy nem?


Mindent egybevéve,nem ítélem el,akik még nálam is olcsóbb táppal etetnek,inkább csak arra kérném őket,hogy beszélgessenek el egy szakértővel,egy állatorvossal a kutya helyes etetéséről!

2009. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
47%
A mi kutyáink se gyakran kapnak tápot, csak akkor ha nincs más. Nem is szeretik, sokszor van tőle hasmenésük. Ennyit a tápokról....
2009. aug. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
49%

Én nem ítélem el azokat, akik olcsó tápot vesznek a kutyának. Nem mindenki teheti meg, hogy a drágábbat vegye meg. Inkább becsülendő lenne, hogy eteti és tartja, ahelyett, hogy éheztetné, vagy kidobná az utcára.

Sok ember saját magának nem tudja megvenni az egészséges ételeket, nemhogy a kutyának. Erre senki nem gondol?

Az anyagaik sajnos sok helyzetben nem engedik meg a drágábbak termékek megvásárlását.

2009. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: erről már én is hallottam, volt biosztanárom mesélte, hogy nikotint raknak az állatkajába, bár eddig még csak a macskakajáról hallottam


3. válaszoló: köszönöm a válaszod, van egy tacsi keverékem, darlingot szoktunk neki adni, tápot és konzervet, de szoktunk hozzá házikosztot is adni, sőt mostanában kezd egyre gyakoribb lenni, egyszerűen annyira magasak az árak, hogy már kivitelezhetetlen azokat megvenni

2009. aug. 23. 20:37
 8/30 anonim ***** válasza:
0%
20:36-os 20:31-nek: szívesen emaileznék veled erről a témáról,ha gondolod, írj! Köszi :)
2009. aug. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
40%

Megintcsak 20:36-os vagyok. A Darlingot sokan leszólják,én a Friskiest egy fokkal jobbnak találom,és ha jól tudom,nem sokkal drágább. Ha olcsóbban akartok kijönni,ne konzervet vegyetek,mert abban 80% víz van :(elég drága is,főleg a Darling márka. Hallottál már a Willowy-ról,vagy a Fidesről? Ezek mellé nem kell konzerv,tovább kitartanak,mint a Darling.

Amúgy abszolút megértem,hogy nem tudtok/vagy egyesek nem is nagyon akarnak/ drágább tápokat venni. Nem egy olyan kutyát ismerek,akik 14 évig is eléltek Darling és hasonlókon.

Ugyanakkor hallottam olyan kutyáról is, aki Royal Canintól lett beteg 2 évesen,és el is pusztult :( Úgyhogy az éremnek két oldala van...

2009. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

20:37-es: tudom, de itt is nagyon sokszor lehet olvasni, hogy másokat lehurrognak pont ezért, mert nem tudják maguknak megengedni, egyszer olyat olvastam, hogy havi x ezer forint igazán belemehet még a költségvetésbe...


valaki még írta hogy a kutyáinak ritkán ad tápot: neki is teljesen igazat adok, az én kutyám se rajong érte, nem is gyakran adunk neki, csak ha nincs más

2009. aug. 23. 20:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!