Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi van akkor ha nem ültetjük...

Mi van akkor ha nem ültetjük be a kutyába a kötelezően előírt chipet? (bírság vagy valami szankcióra gondolok)

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 15:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

"ha bechippelteted és elveszik, más ember befogja, honnan fogod megtudni hogy hol van ha nem íratja át magára? Merthogy ez nincs szabályozva! "


Amint állatorvoshoz kerül, kiderül a turpisság.

2012. dec. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én rakattam chipet az én Rockymba... de:


- Az a tű nem is annyira picike... majdnem én ájultam el... még jó, hogy előtte befújták a helyét Lidocainnal.


- És az a 3.500 Ft sem annyi... csak nagyon kevés helyen. Az én dokimnál 4.000, és ez még az olcsók közé számít.


Látom az előnyeit, nincs is vele problémám...


De ismerek egy nénikét...

A nénikének kicsi nyugdíja van, nincs családja, csak két kutyája. Olyanok neki, mintha a gyermekei lennének, nagyon jól tartja őket... és bizony, a fűtési szezonban a rezsi, a gyógyszerek, a kaja, és a kutyák etetése mellett egyszerűen nincs plusz 8 ezer forintja. A kutyusok már öregek, bent élnek a lakásban, csak az udvarra mennek ki időnként. Megbeszélte a dokival, hogy az egyiket januárban, a másikat februárban viszi... és imádkozik, ne büntessék meg addig. Most decemberben tüzelőt kellett vennie...


Ha elkobozzák emiatt tőle a kutyákat, az olyan törés lesz neki, hogy belehal...

2012. dec. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
3%
11: és ha nem kerül állatorvoshoz? Vagy csak jó pár év múlva? Addig nem kapom vissza? És ha elpusztul addig? Teljességgel értelmetlen.
2012. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

#12

Megértem az ilyen időseket és nagyon becsülöm, tisztelem is őket. Mégis míg olvastam a hozzászólásodat végig arra gondoltam, hogy, mint írtad a kutyák öregek, mi lesz ha az egyik megbetegszik? Akkor értelem szerűen a néninek nem lesz pénze az orvosi költségekre sem. Márpedig bizony a felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy az ember kezeltesse a kutyáját, ha kell. Az pedig nem olcsó. Ezt sokan nem veszik figyelembe, mikor kutyát visznek haza. A nagymamámnak (hálás vagyok, hogy még most is velünk van) 9 éves a pulija. Szoba kutya, a nagymamám egyetlen állandó társa, de közel ugyan azok a körülmények, mint amit leírtál. Ha nem támogatnám én is, a szüleim is őt havonta, nem vállalnánk át a rezsi és gyógyszerek költségeit, nem tudom, hogy kibírná-e egyáltalán a telet. Így is alig van pénze. De pont ezért a chipet én rakattam be a kutyának, ha gond van, mi fizetjük az orvosi ellátásokat. Viszont egy olyan idős embert, aki nem kapna semmilyen támogatást és nem lenne pénze esetleges kezelésekre, sajnos felelőtlennek kell tartanom, hogy így kutyát tart.

2012. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Mondjuk szerintem nem olyan nagy összeg az a 3500 Ft. De van akinek már arra sincs pénze. A mai emberek többsége kutya nélkül is alig tud megélni.
2012. dec. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
6%
13-as vagyok. Lepontozgatni tudsz, de válaszolni a kérdésre már nem, gerinctelen.
2012. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
0%
Van, akinek 3500 Ft is nagy pénz. Van, aki nem fajtiszta kutyákat vesz és eteti drága táppal. Nagymamámék ingyen kaptak kutyát, etetik rendesen, a lehető legolcsóbb táppal és ételmaradékkal. (Nem kell belekötni, ők maguk is azt eszik, akkor talán a kutyának is megteszi a sertéspástétom helyett). Két kutyájuk van, épp hogy el tudják tartani ezt a kettőt, de sajnos mindkettő kell, mert már háromszor törtek be hozzájuk, amióta kutya van, ez nem fordult elő. Most az egyik kutyát el fogják altatni, mert 7000 Ft-ot nem tudnak kigazdálkodni. És a környéken több családot is ismerek, aki hasonlóan fog eljárni. Van, aki örül, hogy a gyerekeinek enni tud adni, sajnos a kutya az én szememben sem annyira fontos, mint egy ember élete. Errefelé biztosan megnő majd a kidobott kutyák száma és tényleg csak annak marad meg a kutyája, aki megengedheti magának. Ez volt a cél? Mert akkor teljesül.
2012. dec. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Aki csak azért tart kutyát, hogy az védje a házat a riasztó helyett és közben semmi felelősséget nem érez és vállal érte, az ne is tartson! Ilyen gerinctelen, undorító dolgot, hogy nyamvadt 3500 ft-ért már el is akarják altatni azt az állatot, amelyik egész életében őket szolgálta! Csak az vigasztal, ha sz.rral etetik szerencsétleneket és teljesen elhanyagolják őket, még mindig jobb a kutyáknak, mint még 5-10 évet így leélniük ilyen felelőtlen "emberekkel", akik gondolom -ha ennyi pénzt sajnálnak- az oltásokat sem adatták be, sétáról, foglalkozásról pedig szó sem lehet, igaz? A gyomrom fordul fel! És ha ennyire nincs pénzük a kutyára, miért is vállaltak kettőt? Ha riasztót kötöttek volna be, annyiba került volna mint a két kutya egyhavi ellátása. De remélem ha megnő a gázszámlájuk egymással is végeznek!
2012. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Most az egyik kutyát el fogják altatni, mert 7000 Ft-ot nem tudnak kigazdálkodni."


Szerinted megölni olcsóbb?! Azt sem ússzák meg 3500 alatt!

2012. dec. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az altatás csak szépen hangzó szó. Majd agyonverik vagy megfojtják. Ilyen emberek arra sem áldoznak pénzt, hogy a kutya legalább ne szenvedjen, ha már ők nem képesek felelősen, emberhez méltón viselkedni.
2012. dec. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!