Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutyaharapás után mennyi...

Kutyaharapás után mennyi bírságot szabhatnak ki?

Figyelt kérdés
Nem rég megharapta édesapámat egy kutya.A seb nem 8 napon túl gyógyuló.Így csak az önkormányzatnál lett feljelentve.A kutya tulajdonosa milyen büntetésre számíthat?

2012. júl. 18. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Az önkormányzat saját rendeletétől függ, de ezek általában nagyon hasonlóak. A legtöbb településen, ha bebizonyosodik, hogy a gazda megsértette a kutyatartás szabályait, akkor 30000 Ft-ig terjedhet a bírság. Melyik önkormányzat? Hogy történt az eset? Elismerte a gazda, vagy vannak tanúk?
2012. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

pécsi önkormányzat.A gazdáról nem tudok semmit,egyenlőre még nem volt nála senki,de nem fogja elismerni szerintem.

Az történt hogy jött édesapám biciklivel amit tolt,és a mi kutyánk pórázon volt.A szomszédé ami Rottweiler szerű(nem tudom keverék-e) nem volt pórázon és megtámadta a miénket.Amikor a miért elszaladt megharapta édesapám lábát.Aki mivel volt nála csavarhúzó a bicikli miatt a kutyába nyomta.(ami szerintem jogos önvédelem)Persze a gazdának állt feljebb!

2012. júl. 19. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!