Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani, a...

Hogy kell megtanítani, a "helyedre" parancsot?

Figyelt kérdés
2012. dec. 22. 17:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%

kedves utolsó, egy 8 éves kutyáról beszélünk, aki 2 napja van a kérdezőnél.

nem kéne neki rögtön feladatokat tanitani, hanem először is össze kéne szoknotok. csak legyetek együtt, közös programok, nagy séták, amik csak kettőtökről szólnak. Amikor már megvan a bizalom, lehet tudatosan foglalkozni vele. Az uszkár nem egy olyan kutya, akinél fondorlatokat kell bevetni, hogy engedelmes legyen.

2012. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
0%
Milyen fondorlatról beszélsz? :) Az, hogy kézből eszik és nem tálból? Ez aztán hatalmas csel, tényleg! És a kérdező azt írja, hogy ülni már tud. Ami pedig az összeszokást illeti, a tanítás az egyik legjobb közös program. :)
2012. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Egyet értek azzal, hogy a tanítás tényleg nagyon jó program! Egy pár jutalomfalatos gyakorlás után, mér csak dicsérettel gyakorolunk, és imádja! Bár ez a nem etetős, adagcsökkentős dolog elég drasztikusnak tűnik, ezt nem szívesen tenném meg. De a kézből etetés tetszik!

Ma nagyon sokat sétáltunk, három órát. Hazafelé egy olyan úton, ahol csak sétáló rész van, az út két oldalán zöld terület, és nem jár autó, megkockáztattam és elengedtem. Képzeljétek, gyönyörűen láb mellett jött, és nem szaladt előre! :) Néha lemaradt ha talált valami levizelni valót, de ha szóltam neki és megindultam, rögtön jött utánam! Szinte hihetetlen. :) Az úttestnél nem áll meg magától, de ha szólok neki akkor többnyire megáll, de nem mindig. Olyankor visszarángattam a járdára és megszidtam. Szóval van még mit gyakorolni hogy biztonságos legyen a dolog, de ha továbbra is ilyen gyorsan fejlődik, akkor nem fog sokáig tartani.

Viszont ülni még mindig nem tud kint, csak itthon. Még ez a helyedre dolog sem megy, és a maraddal vannak még gondok. Két lépést sem tudok eltávolodni, és jön utánam.

2012. dec. 23. 00:36
 14/17 anonim ***** válasza:

vagy az 5. hétre éhen hal a kutya :D


am aki irta hogy büszke a kutyája ha a helyére küldik és megérti:


mikor hazajövök, ugye körülöttem ugrál a kutya (vagy mikor mennék el és veszem a cipőmet) nem kiabálok rá vagy mndom mérgesen (sőt kiprobáltam azt is mi van ha suttogva mondom) a helyére megy, leül. és néz engem, de olyan fejet vág, mintha egy hatalmas leszidást kapott volna... aztán ha moondom neki hogy gyere akkor megint ugrál jobbra balra a farokcsoválástól, mintha visszakapcsolták volna:D

2012. dec. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
de egyébként az a vicces, hogy anyuékhoz mikor kiviszem ott másik kis szönyege van, leteritem, és mutattom neki hogy itt a helyed, akkor már utána oda megy ha azt mondom helyedre
2012. dec. 23. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A lepontozás okát megkérdezehetem? minek után én is kiváncsi lennnék, ha igy nem, akkor ,hogy a legjobb tanitani. Vagy ha lehet máshogy igy, akkor igy már Tilos????

Köszönöm.

tegnap 17:50 voltam.

2012. dec. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztalak le.
2012. dec. 23. 10:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!