Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ideig tart egy kutyának...

Mennyi ideig tart egy kutyának megtanítani egy parancsot?

Figyelt kérdés
már 2 hete tanítom és csak most tudja azt h "ül". ez nem baj?

2012. jún. 21. 12:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hogyan, milyen módszerrel tanítod? Mennyi idős a kutya? Mivel motiválod? Mikor szoktad tanítgatni, úgy értem a nap melyik szakába az etetéshez képest? Naponta hányszor, meddig szoktál vele gyakorolni? Egyéb fizikai vagy szellemi lefárasztás szokott történni naponta?
2012. jún. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2 nap alatt a pulim tudta az ült....viszont én se bírok neki egyes dolgokat megtanítani :( de végül is a világ egyik legokosabb kutya fajtája is 8 évig tanulta hogy a fején kell vinni a poharat :D bár z számomra kicsit hihetetlen :)
2012. jún. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Valamit rosszul csinálsz, kérdező. A kutyám 9-10 hetesen már három-négy gyakorlás alatt (úgy összesen ha fél óra lehetett) megtanulta az ült, hasonlóan gyorsan a fektetést is. Már egy rendes tolatáshoz, sántításhoz és a szégyelld magadhoz kellett úgy 5-6 nap.
2012. jún. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 compactegon ***** válasza:

változó, lehet rosszul csinálod. falatkával próbálkozol, vagy a seggét nyomkodod lefelé? akkor tanítsd, mikor nincs kikészülve a melegtől, és kedve is van hozzá.

pacsi nálunk például 20 perc alatt ment, a tolatás nagyjából 6-7. alkalomra. persze mindegyik kutyának mások a képességei, a marad például még mindig sarkalatos pont nálunk :)

2012. jún. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem 4 hónapos kölyökkutyám van: ül, fekszik,pacsi jól megy. Maradsz is tökéletesen megy, ha háttal távolodok, most gyúrunk arra, hogy meg is tudjam kerülni. Fekve már meg tudom kerüni, ha ül, akkor még nem.


Lehet,hogy nem jól csinálod, olvass utána és ellenőrizd le a módszeredet!


Ezen kivül:

Kutya korától is függ, a koncentrációs képességétől is (van amelyik csak 5 percig tud figyelni, ez sem baj, akkor sokszor 5 perc legyen, közte kikapcsolódással), az éhségétől is és szerintem a köztetek lévő kapcsolattól is. Általánosságban: vacsora előtt tanits, lemozgatott (természetesen nem hullafáradt) kutyát és Te légy nagyon lelkes (örömteli hangon dicsérj).

2012. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen gyorsan tanul az sokmindentől függ.


Mint az embereknél :-) van:

- A SZIPORTÁZÓ, aki néha maga találja ki mit is akarsz tőle és szinte tanítani sem kell egy csomó mindenre


- A NEHÉZFELFOGÁSÚ :-), de ők sem reménytelenek, őket tovább lehet osztályozni így:

- NEHÉZFELFOGÁSÚ, mert nem egy IQ bajnok

- Ők aranyosak, akár nagyon lelkesek is, de

nem vágják mit akarsz tőlük. Kicsit butusok, de

attól még cukik. Őket sokkal több idő

megtanítani bármire, sok dologora meg

szinte "képtelenség", de sok kitartással azért

jó eredmény lehet elérni.

- ÁL NEHÉZFELFOGÁSÚ

- ők igazából okosak, de többre

értékelik az élet élvezetét, annál hogy

gazdájuk kedvében járjanak :-).

Azt is mondhatnám, hogy kicsit makacs

fajta...egyáltalán nem buta, sőt...de nincs

hozzá kedve :-D.

- Itt is sok kitartás kell, meg az alfa pozíció megerősítése :-)

2012. jún. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

14:14 vagyok.


Igen, a kutya-gazdi között lévő kapcsolatot úgy értettem, hogy aki nagyon kötődik, az könnyebben is tanul. Én előző kutyám, akit a család agyonkényeztetett abszolút nem látta fontosnak, hogy megcsinálja, amit kérek, mert minek kinlódni. Most felnőtt fejjel, a saját kutyám, akit csak én nevelek, annyira meg akar nekem felelni, hogy jó szóért, dicséretért szinte bármit megtesz, nagyon motivált. Néha azt gondolom a jutalomfalat nem is érdekli, nem azért csinálja :) De persze azért én adom és lelkesedek nagyon, hadd örüljünk együtt.

2012. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

ma 14:20

Nincs buta kutya, csak számára nem megfelelő módszer. Persze, ha a leszorítós, segglenyomós módszert használod, vannak kutyák, amelyeknél így nem érsz el semmit. De ha jó a kutya idegrendszere és egészséges, akkor nem létezik butuska meg nehéz felfogású eb, csak nem megfelelő gazda és kiképző.

2012. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Nincs buta kutya, csak számára nem megfelelő módszer"


Ha úgy tűnik valamit nehezen csinál meg a kutya, akkor természetesen az első dolog, hogy azon kell elgondolkodni, hogy én=a kiképző mit csinálok rosszul.

Ez az első. Ezer féle képpen nehezíthetjük meg a kutyának a tanulását tudtunkon kívül akár. El kell gondolkodni mit csinálunk rosszul.

Tehát első az önkritika.


Ettől függetlenül mint ahogy egy olyan embert sem tudsz atomfizikára tanítani, aki nem tud összeszorozni 2db számot, úgy igenis van külömbség kutya és kutya között értelmi képességét tekintve.


Ezzel semennyire sem minősítém az adott kutya szerethetőségét. Szeretnivaló mind a kettő. Egyformán értékesek.


A differencia abban lesz, hogy az egyik 1 nap alatt megtanulja azt (ők a szipórkázók), amit a másik x hét alatt. Ez utóbbit nevezem nehezebb felfogásúnak.


"De ha jó a kutya idegrendszere és egészséges, akkor nem létezik butuska meg nehéz felfogású eb, csak nem megfelelő gazda és kiképző."


De létezik butább és nehezebb felfogású kutya és létezik olyan gazda aki a megfelelő módszerrel sokmindent megtaníthat neki. És olyan gazda is aki semmit nem tud neki megtanítani.


Mintahogy léteznek okos kutyák /a többség/, akiknek a rosszul tanító gazda szintén semmit nem tud megtanítani.

De ez nem a kutya hibája.


A kulcs természetesen a jó módszerben van, ahogy írtad, de ettől függetlenül igenis van okosabb és kevésbé okosabb kutya...

2012. jún. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

# 9 vagyok.

Azt elfelejtettem írni, hogy a válaszom úgy általánossában érvényes.


Tehát az hogy az ül parancsot csak most tudja megcsinálni ennek ezer oka lehet és a legvalószínűbb az, hogy valamit nem csinál jól a gazdi.


A "101 kutya trükk" című könyvben nagyon jól leírják mit hogy kell csinálni.

Fontos az is mi motiválja a kutyát.

Milyen jutalom falatot adunk neki? Mit szeret enni? mennyire kajás? Nekem volt kutyám amelyiket hidegen hagyta a kaja.

Mi magunk mennyire mutatunk lelkesedést?

Nem szabad csalódottságunkat kimutatni, mert akkor szegény kutya csak stresszel, ahelyett hogy játéknak fogná fel a tanulást. És csak azt érzi majd, hogy csalódást okozott neked.


A legfontosabb, hogy figyeljen rád. Ezzel kezdődik.

Ezt lelkes hanggal, falattal lehet elérni. Értse, hogy valamit akarsz tőle. Fel kel magadra hívni a figyelmet.


Ahogy mások is írták, olyankor könnyebb belelkesíteni amikor éhes...étkezése előtt valamivel. Akkor a kaja tuti motiválja majd és gyorsan rá akar majd jönni hogyan szerezheti meg.


Nem szabad semmi erőszakot alkalmazni. Csak pozitív jutalmazással szabad dolgozni.


A kutyának kellemes dolgokkal kell társítania a tanulást, hogy az jó dolog mert kaját kap, mert megdícsérik, mert játszanak aztán vele.


Mennyi fog az. A könyv is sokat segít majd neked, ha beszerzed. Nagyon jó tanácsok vannak benne.

2012. jún. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!