Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mit jelent? Miért csinálja...

Ez mit jelent? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Van két nagyobb testű kutyusunk és egy pincsink. Nem együtt vannak a nagyon hátul vannak egy külön udvarrészen(hosszú történet) a pincsi meg ugye velünk. Nagyon jó a kapcsolatuk pedig nem találkoznak csak kerítésen keresztül, külön is sétáltatom őket, mert amennyit a nagyokkal megyek az a kicsinek túl sok már. Szóval, amikor össze engedjük őket akkor mindig megszaglásszák egymást és az egyik nagy kutyusunk (menhelyi) mindig hátra csapja a fülét és amikor a kicsi oda megy és pl. szaglászik valamit, hátra csapja a fülét és elmegy. Szoktak is játszani, vagyis a nagy elkezd ugrálni és leteperi a kicsit. Nem egyszer sodorta már el.

Miért csapja hátra a füleit?

Nem bántaná szerintem, idekerülése óta nagyon jó a kapcsolatuk, nem úgy mint a másik kutyánkkal akit az elején széttéptek volna most már úgy ahogy eltűrik de nem merjük össze engedni őket. Egyszer "szagoltak össze" az egyik nagyobb kutyusunkkal akkor is majdnem megharapta. Pillanatok alatt átment mind a három agresszívba a pincsi meg csak nyüszög és ugrál a nagyokhoz.


2012. dec. 23. 17:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt így leírás alapján nehéz megmondani, főleg, hogy nekem az utolsó bekezdés baromira zavaros, elvesztettem a fonalat, hogy most milyen kutyákról beszélünk, hányan vannak, és ki nem szeret kit.
2012. dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hátra csapott fül azt jelentheti, nem igazán kedveli a másikat. Ezért is hagyja ott. Lehet, legszívesebben jól megtépné, de , gondolom, nem engeded neki, így inkább a távolodást választja.
2012. dec. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Most olvasom tényleg zavaros. Három szuka kutyánk között volt konfliktus és a pincsi mindig ott nyüszög és ugrál. Szerintem azt akartam kihozni belőle.

2012. dec. 25. 20:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!