Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hány a kutyám?

1lány.... kérdése:

Mitől hány a kutyám?

Figyelt kérdés
8,5 hós máltai selyemszőrűm van, előfordult eddig is, hogy kihányta a kaját vagy ilyen fehér habos valamit (asszem savat), de max havonta egyszer. Vagy olyankor ha evés után játszik, az tudom h nem tesz jót, de van, hogy elfelejtem elvenni a labdáját. Most kb két hét alatt hányt háromszor habosat, nem sokat, de volt egy nap, hogy háromszor is. Doki csak lázat mér ilyenkor + megkérdezi, hogy nincs-e hasmenése, ami nem szokott lenni, tehát nem csinál az orvos semmit. De azért zavaró, mert aggódom, hogy mitől lehet megaztán mivel szobakutya, mindig az ágyába vagy amellé hány, elég kellemetlen... :S Kicsit meg is változott ebben az utóbbi két hétben, eddig megvolt, hogy mikor eszik és kaja után egy fél órával lementünk és akkor "ürített". Most ez teljesen máshogy van, megfordult minden, oda rakom elé a kaját, nem eszi meg, leviszem, ürít és amikor feljövünk akkor eszik, és sokkal tovább bírja kakilás nélkül. Ez simán a "korral jár"? Vagy lehet, hogy ő akarja meghatározni, hogy mikor egyen? :S Eddig úgy tűnt, hogy a vezérséggel nincs probléma, nem ő volt a főnök eddig se és ezután sem szeretném ha átalakulna, sok meló van benne... Van valami tippetek, hogy mitől hányhat gyakran savat? A tápját az állatorvosnál szoktuk beszerezni, legtöbbször royal canin-t eszik, mindig szárazat kap, meg is eszi rendesen szerencsére.

2012. dec. 26. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, nem táppal etetni próbaképp. Azt is kihányja?
2012. dec. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nem a tápot hányja ki, folyadékot hány, habosat. Különben szoktam neki a táp közé tenni zöldségeket, de mióta nálunk van (2,5 hós korától) mindig tápot evett és eddig nem hányt ennyit, épp most is találtam egy "adagot" :(
2012. dec. 26. 17:24
 3/10 anonim ***** válasza:
De a táp apró morzsái ingerelhetik a nyelőcsövét. Az, hogy eddig nem hányt az nem jelent semmit. Adj neki egy kis májkrémet, vagy egy darab parizert. Egy ismerősömnek a kutyája mindenféle tápra allergiás. Kihullik a pofájáról a szőr. Azóta csak házikosztot eszik és helyre jött. Van ilyen. Lehet valami latapadva a nyelőcsövében is. Cérna, vagy valami vacak. Adj neki egy jó kis főtt velőscsontot rágcsálni. Ha nem nyomi a kedélye, akkor valószínű, hogy nem beteg.
2012. dec. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jut eszembe: kutyáknál is van reflux :)
2012. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem nyomi, olyan mint máskor :) lehet neki a nyelőcsövén akármi, az elmúlt napokban három játékát szétrágta, az egyiknek a belseje tele volt vattával, még jó hogy idejében észrevettem és csak keveset szedett ki belőle, tegnap a nagynénim hozott neki egy labdát, amolyan karácsonyi ajándékként, hogy ő is kapjon valamit, az tartott kb fél óráig és máris darabokban volt a labda :))) egy kész ördög... de ezt már eddig is tudtuk :D akkor pár napig adok neki főtt kajákat, ráérek most főzögetni neki, meglátjuk jobb lesz-e. Köszi a tanácsot!
2012. dec. 26. 18:06
 6/10 A kérdező kommentje:
viszont most hogy így jobban belegondolok, fogalmam sincs, hogy mennyit is kéne neki adni a főtt kajából :S azt tudom, hogy jó a rizs, a főtt húsok, a tojás és a zöldségek, valamint, hogy ne fűszerezzük meg, de a mennyiséggel nem vagyok tisztában :( Picit több, mint 5 kilós a kutyus.
2012. dec. 26. 18:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyit mint amennyit egy hat éves gyereknek adnál. :)
2012. dec. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A vatta az kész rémálom. Ha végkép nem jön ki, akkor állatorvos lesz belőle. Jobb lenne neki valami olyan játék, amit nem tud apró lenyelhető darabokra szedni, vagy ha igen, akkor emészthető legyen. Lehet kapni olyan állati eredetű rágókákat kutyáknak (labda, műcsont ilyesmi)amit szétrághat anélkül, hogy baja lehetne tőle.
2012. dec. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem emlékszek mennyit ettem hat évesen xD de már találtam egy táblázatot, amit még értek is :D a játékokról meg annyit, hogy mostanság tényleg mindet szétrágja, pedig trixie-t kap, nem flancolásból, de nálunk csak egy kutyabolt van, és ott meg márkás minden :/ de a legjobb a műanyag flakon, azt nem tudja szétrágni és nem is unja meg olyan könnyen, ha még egy kis vizet is teszek bele, akkor kifejezetten érdekes a számára :)
2012. dec. 27. 19:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Rág,rág és rág. Most még a fogváltásos időszakban van azt hiszem. A pillepalackot is szét tudja ám kapni, sőt még az el is tudja vágni a száját. Nem mintha komolyabb baja lenne egy karcolástól, de ha a kupakot benyeli, attól lehet. De ne legyen. Egy jóféle bükk, vagy valami keményebb fából lévő székláb, vagy ilyesmi (semmi esetre sem fenyő) pont jó lenne neki. Méretben is kihívás volna számára. Hat évesnek, (hagyjuk a táblázatokat) két szedőkanál főt rizs, vagy krumpli, a hozzáillő szaftos husival. :) tizenöt deka parizer, stb. :)))
2012. dec. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!