Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet izmos Stafford...

Hogy lehet izmos Stafford kutyám? Hány hónapos kortól tanítsam sétáltatni? Izmos csak a futástól lehet?

Figyelt kérdés

2012. dec. 15. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Én már nagyon kis korától vittem sétáltatni, illetve úsztatni. (bár nekem nagy kertben volt-van)


Az úszás, futás, ásás, szán/ bicaj húzása....

[link]

A videóban látottakat csinálhatod te is, bár nekem az ugrást annyira nem komálta..... :-/

2012. dec. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

sétáltatni lehet amint megkapta az oltásait, kezdhetitek is a kutyaovit, a szocializációt.

az edzést egy éves kor alatt nem szabad elkezdeni, addig csak szoktatni lehet, gyakorolni az edzés körülményeit (motiválás, dicséret, edzőhelyszínt keresni, hámmal pet palackot és más súlytalan de zörgő tárgyat húzatni), de mindig csak addig, amíg a kutya számára az egész felhőtlen móka és szórakozás! így később már várni fogja az edzéseket, örömmel fog dolgozni.

egy éves kor után fokozatosan kell a különböző aerob és anaerob mozgásformákat gyakoroltatni vele ahhoz, hogy igazán kiteljenek az izmai. csak futással nem lesz olyan "bika", de ha nincsenek vele versenyzési célok, akkor nincs is szükség olyan bivaly izomzatra. egyébként sem lehet egy kutya folyton leszálkázva, nem egészséges.

a legjobb, ha találtok egy sportot (vagy többet) ami mindkettőtök számára élmény, és odafigyelve űzitek.

2012. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 ratata ***** válasza:

az úszás nagyon jó izomnövelő és kiméli az izületeket

várd meg míg egyéves lesz ugy is csak akkortók kezd az izomtömege nőni

2012. dec. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha nem nyakörvet hanem hámot raksz rá akkor húzni fog és izmosodik saját tapasztalatból írom.
2013. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!