Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem olyan kérésem lenne...

Nekem olyan kérésem lenne felétek, hogy mi a Dobermanoknál a fülvágás menete? Vagyis, hogyan kell kezelni utána ápolni? Üdv: Dia

Figyelt kérdés
2012. dec. 26. 23:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, hogy azt manapság már nem szokás/szabad. De lehet hogy csak a farok vágással keverem.
2012. dec. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az állatorvos szépen elmond majd mindent!

Itthon is találsz olyat aki megcsinálja, de a közeli országokban legálisan megcsinálják szépen :-))

2012. dec. 27. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
meg megvolt a műtét? Semmilyen utókezelést nem igényel. Csak arra figyelj, hogy amig a sebszél nem gyógyul be teljesen a keretre szépen fel legyen téve a füle. Nem irigyellek. Lépten nyomon le fognak állatkinzózni, még az sem mindegy, hogy milyen állatorvoshoz mész, mert azok is fröcsögnek ha meglátnak egy fülvágott kiskutyát. Igy eléggé korlátozottak lesznek a lehetőségeid a sétákat illetően, ha nem akarod kitenni magad a zaklatásnak.
2012. dec. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy így a kiállításoknak lőttek és sok országba be sem engednek kupírozott vagy vágott farkú kutyát. Persze ennek csak akkor lehet jelentősége, ha komolyan akarsz majd vele versenyezni.
2012. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kiállitani lehet itthon is, és sok külföldi országban is. Szerbia, Románia, Ukrajna, Slovákia, Slovénia, még az osztrákoknál is van olyan ahol engedik felvezetni. Tiltják a németek, franciák, a skandináv országok, svácjba még átutazóban sem viheted be. Most biztosan visszaesik a fajta iránti kereslet.:(
2012. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ratata ***** válasza:
42%
miért kell megcsonkítani szegényt régen azért csinálták hogy harc közben ne sérüljön nem a kinézet miatt
2012. dec. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tudod valójában miért kell kupirozni napjainkban??? Nem azért, hogy szép legyen a kutya, hanem azért mert a dobermannak elég szük a hallójárata, és a lelógó fül miatt sokkal hajlamosabb a gyulladásra. Fóleg a nyári időszakban. A farok hosszú, vékony a sok csóválástól sérülhet, törhet. Remélem erre egyszer majd rájönnek az állatvédők is, és törlik ezt a hülye törvényt.
2012. dec. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönök minden értelmes válasz adást! :))) Engem nem érdekel ki mit gondol, egészségileg is kell neki a kupír, meg a külseje miatt is ,hogy ne nézzék kopónak! :) Most viszem 2 hét múlva kb a műtétre! :) farka már levan vágva. :) csak megsúgom, hogy sok tenyésztő fül vágva adja! :)
2012. dec. 28. 09:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha felszívódó fonallal varrják utána nincs gondod vele, csak ha jó tudom a keret kell a fülére hogy szép legyen.Az én kutyámmal semmi gond nem volt, igaz a pitbullnak nem is szokták hegyesre vágni és neki se lett hegyes
2012. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!