Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta kutya a dominánsa...

Melyik fajta kutya a dominánsabb általában?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, h a dobermann, vagy a rottweiler a dominánsabb általában? Melyikkel könnyebb a kamaszodás? Tudom ez általában a gazdi határozottságán is múlik, de mégis melyik?

2012. dec. 27. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek között nincs értékelhető különbség, az egyedeket kell nézni inkább, mint a fajtát. Ha kevésbé dominánsat akarsz, kevésbé dominánsat válassz, és kész.
2012. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Egyedfüggő, a suliban ahol járok találkoztam már piszok rossz dobermannal (ez nem az első tanfolyam, amit járnak, de pl. képes és ráfog az oktató kezére), és birka szelídségű rotival. Azért alapjában elmondható, hogy nem a legkönnyebb a nevelésük.
2012. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 27. 14:13
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Most ezért mindenki le fog pontozni, de hát nem is azért van egy (egygazdás) kutya hogy az oktatót szeresse. Ki az neki? Senki. Amúgy kérdező: nem hiszem hogy a két fajta között különbség lenne. Én két rötit ismerek személyesen. Egyik meg akarta ölni a kutyám, a másik meg a legnagyobb hódolónk. Erről ennyit.
2012. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*rotit
2012. dec. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szeretni nem kell, csak ha ezt egy random emberrel vagy egy kisgyerekkel csinálja meg az utcán, akár el is vehetik, és elaltathatják.
2012. dec. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát ilyen kutyát nem is kell hagyni kószálni egymagában vagy szájkosár nélkül az utcán. Én biztos nem tenném ha ilyen kutyám lenne (vagyis amikor lesz). És aki iskolába hordja az már biztos, hogy kissé fejlettebb szinten van mint hogy "kidobjuk a kerbe oszt aludhat a hordóban".
2012. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, félreértettél, de egyrészt a kutya pórázon volt a gazdája mellett, az oktató elhaladt mellettük, és így fogott rá a kutya az oktató kezére. Másrészt én biztosan nem tudnék nyugodtan élni egy olyan kutya mellett, aki valakinek a kezét a szájába meri venni. Mi van, ha kisgyerek jön, neki meg az egész karját veszi be? Szerencsére a gazdát is zavarja a dolog, az más kérdés, hogy igen szerencsétlen, hogy tegyen ellene.
2012. dec. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
A szájkosarat utcán meg nem is értem, minek. Egyrészt nem kötelező, másrészt elég rossz lehet úgy élni, hogy az utcán a kutyára szájkosarat kell rakni, mert annyira nem bízom benne. Nem tudom, mennyire vagy otthon a kutyanevelésben, de az egyik főbenjáró bűn egy kutyától az emberre való támadás. Ha az én kutyáim egyetlenegyszer ilyet csinálnának (ami teljesességgel elképzelhetetlen), olyan büntetést kapnának, amit nem felejtenének el egész életükben. Én személy szerint azt a célt tartom szemem előtt, hogy az eszközök (póráz, szájkosár) csak dísz legyen, és én tudjam kontrollálni a kutyát, ne egy szájkosát. Legyen az csivava vagy rottweiler.
2012. dec. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megtudtam azt amit akartam:)
2012. dec. 29. 10:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!