Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát javasoltok?

Milyen kutyafajtát javasoltok?

Figyelt kérdés

Közepes vagy annál kisebb termetű (kb yorkinál nagyobb, de labradornál kisebb). Rövid vagy félhosszú szőrű. Nagyon fontos, hogy alapvetően legyen barátságos az idegenekkel és türelmes az egészen kicsi gyerekekkel is. Főleg ezért nem merek menhelyi kutyával próbálkozni.

Mozgásigényből nem tudom, hogy mi a sok, mi a kevés, de reggel egy óra és délután két óra séta és játék legyen neki elég. Emellet szabad kijárása van egy kb 150 négyzetméteres kertbe.

Sajnos a környéken se iskola, se agiliti pálya nincs :(

Otthon dolgozok, úgyhogy egyedül hagyva nem nagyon lenne.

Étrendnek B.A.R.F-ot gondoltam, esetleg külön főznék neki.


Eddig angol buldogon gondolkodtam, illetve kinézetre tetszenek a közép schnauzerek is, bár ez utóbbiról nem sokat tudok. De nyitott vagyok más fajtákra is.


szóval ezt tudnám biztosítani, remélem tudtok segíteni.



2012. dec. 27. 16:26
1 2 3
 1/21 schocko ***** válasza:
16%
Beagle
2012. dec. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Első kutya lesz?
2012. dec. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Ja, igen első kutya, illetve első SAJÁT kutya, a családban már volt. Amúgy egyedül lakom, de sokan járnak hozzám.
2012. dec. 27. 16:32
 4/21 anonim válasza:

Szia

Emlékszem még rá hogy 4évesen kaptam az első kutyámat ő egy hónapos volt mikor hozzánk került együtt nöttűnk fel én meg a kutya és most 10éves és mindig ő a legjobb barátom!

én egy Bernipásztort ajánlok és abból is egy szukát

2012. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Én labradort javasolnék, egy jó tenyésztőtől, és nem szapoítótól!!r. A labrador első és második kutyának is nagyon megéri.
2012. dec. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
3., egy berni nem épppen közepes termetű :D xD
2012. dec. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

És nem is rövid-félhosszú szőrű (a berni pásztor)...

:D

Na de hogy a kérdésre is válaszoljak:

a közép snaci szerintem elég munka-mozgásigényes fajta, de okos, intelligens, könnyen tanítható, igaz némi makacsságról hallottam a fajta esetében, de ez egyedfüggő/nem biztos. A terrierekhez hasonló (részben ebből következik a pörgős természete, nagy mozgásigenye is), ezért más kutyákkal agresszív lehet. Kitűnő őrző-védő képességű (tapasztalat :D /is/). Rendszeres kozmetikázásra (nyírásra) van szüksége.

Itt olvashatsz a közép schnauzerről bővebben:

[link]

[link]

[link]


Szerintem neked egy kicsit túl aktív fajta, meg első kuttynak sem kifejezetten javasolnám, de azért ismerd meg jobban!


Egyébként, csak hogy tudd, az angol buldogot és a közép snacit ég és föld választja el!


Angol buldog:

Eredetilg bikaheccelésre tenyésztették ki. igazán kevés mozgásigényű, nyugodt fajta, viszonylag sok egészségügyi problémával. Hajlamos az elhízásra, érzékeny a hőmérséklet ingadozására, a nagy melegre, légúti gondjai is akadhatnak. Bőre nagyon érzékeny a nedvességre, mindig szárazra kell törölni. Hajlamos a bőrgyulladásra, gombára, atkára. Elég értelmes fajta, tanítása nem túl nehéz. Lakásban jól elvan, igencsak társaságkedvelő, vidám, szelíd, barátságos természetű rendszerint, türelmes, más háziállatokkal, fajtársakkal jól elvan.

Itt megtudhatsz többet róla:

[link]

[link]


Az angol buldogot már inkább javasolnám első kutyának, az életmódodhoz is jobban illik, de elég problémás a drágám :)


Akkor most ajánlok más fajtát is, ami szerintem megfelelő lehet Neked:

Whippet, vagy bármilyen agár (ha nem szeretnél hosszú szőrűt, akkor afgánt trmészetesen ne vegyél):

Az agarak nagyon kedves, nyugodt, lusta lények, imádnak egész álló nap a kanapén heverészni, beérik rövid, de alapos átmozgatásokkal, azonban néhanapján nem árt alaposan kifuttatni őket, annak tudnak is örülni, ha havonta egyszer rájuk szánsz egy napot. Gyerekekkel, más kutyákkal barátságosak, kitűnő társaságot jelentenek,minden apró simogatásért hálásak. Tanításuk nem vészes, közepes sebességgel tanuló fajták, értelmesek, szeretnek a gazdinak engedelmeskedni, szerintem tévhit, hogy makacsak lennének, volt már dolgom nem egy agárral (whipettől kezdve magyar és angol agáron át afgánig). Ami a külcsínyt illeti, elegáns, kecses, karcsú állatok, áramvonalas testtel. Nem igényelnek nagy szőrápolást, a lelkük sokkal jobban igényli a törődést :D Elég ritkán fésülni, évente 1-2x fürdetni.

Itt megtudhatsz róluk többet:

[link]

[link]


Ha gondolod priviben tudok mesélni az agarakról részletesebben :) Személyes tapasztalatokat is megoszthatok veled, ha kéred :)


Még ha eszembe jut más fajta, akkor leírom később.


Ó, és még valami: beagle-t ne vegyél! makacs fajta, igazi kihívást jelenthetnek annak, akinek az első kutyája lesz. Egyébként kedvesek, barátságosak, de (gyakran hiper)aktívak, nem a legkönnyebben taníthatók, nehéz kifárasztani őket.

2012. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Az a bizonyos "most" el is érkezett, máris eszembe jutott még néhány fajta :D :


Egy kalap alatt említeném a boston terriert és a francia bulldogot:

Kívül-belül hasonló fajták. Először a belbecs:

Vidám, bohókás, nyílt, játékos, lelkes és kitartó kutyák, rendkívül igénylik a szeretetet, a simogatást, a társaságot. Okos, ha úgy gondolják, ha olyanjuk van, akkor engedelmes kutyák, de előszeretettel makacskodnak is. Lakásban jól tarthatók, sőt, oda valók. Őrző-védőnek sem utolsók: gazdijukért bármit megtennének, lelkes jelzőkutyák, bátrak, félelmet nem ismernek.

Külcsíny:

az angol bulldognál valamivel kisebbek, kevésbé zömökek, sportosabb testalkatúak, a fejük is szimpatikusabb nekem, és összességében is jobban tetszenek (de ez csak az én saját véleményem).


Összefoglalva talán mozgásigényük (ami nagyobb, mint az angol bulldogé, de kisebb, mint a közép snacié) és makacsságuk miatt nem a legjobbak első kutyának (kicsit a beagle-hez tudnám őket hasonlítani), de én mégis ajánlanám őket, sikerült személyes tapasztalatot szereznem ezzel a két fajtával is, és ahogy megismertem őket, nem lenne rossz választás Neked :)


Itt tudhatsz meg többet róluk:

(Francia bulldog:)

[link]


(Boston:)

[link]


Még talán a spanikat tudnám ajánlani, de hosszú szőrűek és aktívak. Viszont ha érdekelnének, akkor majd szívesen írok róluk is pár sort. (De a gugli a barátod :D)

2012. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Miért nem szeretnél menhelyit?

Mármint oké hogy nem de a gyerek miért akadály? Egy menhelyi kutya ugyan olyan mint egy fajtatiszta, főleg ha kölyökként kerül hozzád.

Welsh Corgi jutott eszembe, vagy a golden retriever, labrador, basenji (bár nem nagyon ismerem), dobbermann (bár első kutyának, nem tudom)

2012. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Utolsó: a welsh corgi nem is rossz ötlet, bár nekem még mindig valamilyen agár a legjobb tippem számodra, kérdező ;)


Végülis abban pedig igaza van az utolsó válaszolónak, hogy egy menhelyi kutya is ugyanolyan, mint egy fajtatiszta, DE: alaposan meg kell ismerni őket, mert könnyű "mellényúlni" (ha nem tudsz majdnem mindent a kutyáról, lehet, hogy befogadsz egy olyat, aki valami miatt nem illik hozzád), néha váratlan érzelmi csomaggal érkeznek, nem tudod, hol és hogyan tartották eddig, nem tudod, ki volt az anyja-apja, nem tudod, milyen betegségei vannak, ha kölyökkorban fogadod be a menhelyi (keverék) kutyát, akkor még kockázatosabb a helyzet: még annyira sem lehet megállapítani, hogy milyen fajtákból "tevődik össze" a kis árva, a felnőttkori méretét sem lehet 100%-osan meghatározni, ez is okozhat kellemetlen meglepetést.


Természetesen én nem akarlak, kérdező, a menhelyi kutyák ellen beszélni,mert nagyon szép és nemes dolog az örökbefogadás, becsülni kell az ilyen embereket (de manapság sajnos azokat is, akik felelős tenyésztőtől és nem szaporítótól vásárolnak!!!) csak tényleg vannak kockázatok, pláne, ha kisgyerek is él a családban.

2012. dec. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!