Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnét tudhatom, hogy tenyészt...

Honnét tudhatom, hogy tenyésztővel és nem tenyésztő és egyben szaporítóval van dolgom?

Figyelt kérdés
Barátnőm vásárolt egy törzskönyvezett kutyát egy kennelből, ami korrekt honlappal is rendelkezik. Járt a helyszínen, ahol minden rendben volt, a tulaj minden papírt megmutatott (törzskönyveket, orvosi papírokat a szűrésekről, oltásokról...) A kutya mégis diszpláziás lett 1 éves korára. Én most vennék kutyát, de ezek után nem tudom, hogy kiben bízhatok!?
2009. aug. 25. 16:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt találsz a kérdésedre részletes választ.

2009. aug. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Annyit találtam, hogy ha minden papírt és a helyet is ellenőriztem, akkor beszélgessek hosszan a tenyésztővel, amiből kiderül a motiváltsága. Akkor ezek szerint ennél nincs biztosabb ellenőrzési mód?
2009. aug. 25. 16:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs.
2009. aug. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Diszplázia fel léphet akkor is, hogyha a kutya nincs helyesen táplálva például: nagy testű kutyának ugye nem szabad nagy fehérje tartalmú tápot adni, mer gyorsabban nő tőle mint a neki készült táptól, és ezért nem tud normálisan idejében fejlődni az izület, és fellép a displasia. Persze az örökletes azért gyakrabban jön elő... ha nem ragaszkodsz ahhoz hogy fajtatiszta legyen, akkor menj menhelyre, vagy szerezz egy keveréket, náluk nem fordul elő...
2009. aug. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy ugye ott vannak a fajtamentők.Igaz,hogy nem babakutyát kapsz,de egészséges állatot.
2009. aug. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Abszolút hajlok a menhelyről befogadásra így, hogy egyre többet tudok a Magyarországi helyzet felől. Viszont az nagyon bosszantó dolog, hogy ellenőrizhetetlenek a tenyésztők és sokkal nagyobb százalékban vannak a tisztességtelenek, mint a valóban állatszerető tenyésztők.
2009. aug. 26. 10:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!