Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből állnak az agility órák?...

Miből állnak az agility órák? Egy 5 éves keverék kutyát akarok agilityztatni. Ez lehetséges? Vagy inkább a fiatal kutyámmal csináljam? Milyen akadályokkal kezdjem?

Figyelt kérdés
Az 5 éves keveréket menhelyről hoztam.Életében még nem volt sétálni,csak az Ül és Pacsi parancsot tudja.

2012. dec. 30. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehetséges vele agilit-zni! De csak akkor, ha más kutyákkal egáltalán nem balhézik és jól behívható. Mivel az agility foglalkozások szabadon zajlanak, ezért ezek elengedhetetlenek. Ha még ezek nincsenek meg, először keress fel egy jó sulit, ahol tudnak segíteni a problémákon.
2012. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Először is az a fontos, hogy a kutya kézben legye. A parancsokat amiket adsz, megcsinálja valamint jó legyen közted és a kutya között a kapcsolat. figyeljen rád. Ezen felül legyen szocializált is, tehát ne balhézzon össze más kutyákkal illetve ingergazdag környezetben is rád koncentráljon. Ezek jó alapot adnak az agility-hez. Magadtól nincs nagy értelme elkezdened, ha versenyszerűen akarod csinálni, hanem érdemes keresned egy sulit ahol tanitanak ilyet. Akadályok közül először az ugrót érdemes tanulni, alacsonyra tett léccel. A kúszó, mászó egyebek majd ha ez már jól megy...
2013. jan. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Nekem van egy 9 hónapos pincsi-cavalier king charles spániel keverékem (fogjuk rá :)), ő nagyon ügyes, megy neki az ugrás, átbújós akadályok, és a mászások. Csak a libikóka hiányzik a repertoárjából. a másik két kutyámmal nem próbálkoztam az agilityvel. A hétéves keverék akármit megcsinál nekem, csak a csövünk neki túl kicsi :). De a német spitzem nem hajlandó SEMMIT sem csinálni. Szóval attól függ, milyen engedelmes, és az is nagyban befolyásolja, milyen keverék.
2013. jan. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az h milyen fajta, nem befolyasolja a tanithatosagot. Barmilyen kutyaval lehet probalkozni. Nalunk is van sheltitol kezdve borderen at egeszen a kuvasz keverekig minden. Az szamit csak h te es a kutyad jol erezzetek magatokat kozben. :)
2013. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát,az én ebem anyja német juhász,tacskó keverék,apja pedig német juhász,spániel keverék.

Nem versenyszerűen akarom.Ami fontos,hogy ÉN akarom megtanítani neki,hogy ez csak a 2nk dolgozásának eredménye legyen.

2013. jan. 3. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyedül nem tudod! Ha azt vesszük már csak az akadályok egy vagyonba kerülnek. Nagyon el vagy tévedve, mert az, hogy jársz agility órákra nem azt jelenti, hogy más tanítja a kutyát. Egyedül te dolgozol ott vele, az oktató csak téged tanít meg, mit hogyan csinálj.
2013. jan. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
_Drágák mi?A pénz nem gond.Anya annyit ad,amennyit kérek tőle.
2013. jan. 3. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen is nyugodtan elkezdhetitek ;o)

Egyedül tényleg nem érdemes, főleg ha sosem csináltad. Keress egy jó sulit, ahol jó az agility oktatás is. Mi Dunakeszire járunk a Kutyavarázsba, azt tudom ajnlani, hogy az alapokat megtanuld legalább.

2013. jan. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tudod,nekünk dunakeszi 5-6 óra út autóval,mivel szlovákián élünk :P

A legközelebbi suli pedig 3 óra út autóval...szval...

Am.EGYEDÜL fogom csinálni,max néha uncsitesómmal.

2013. jan. 12. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!