Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsuk szobatisztaság...

Hogyan tanítsuk szobatisztaságra a bő 1 éves, Illatos útról hozott kutyát? Azt mondják, utólag ne büntessük meg, de mi van, ha mindig akkor csinál be, amikor nem vagyunk itthon?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvastam, hogy utólag már ne büntessük meg, ne dugjuk bele az orrát, mert nem fogja tudni, miért csináljuk.

Akkor szidjuk csak le, amikor éppen a lakásban végzi el a dolgát.

De: mi van, ha mindig (vagy főleg) csak akkor fog becsinálni, mikor nem vagyunk itthon? Mi számít "későbbnek"?

Tegnap pl. reggel levittem, sétáltunk 2 órát, barátkozott más kutyákkal, jó párszor elvégezte a dolgát. Mikor hazaértünk, kapott reggelit, majd kb. fél óra múlva észrevettem, hogy bekakilt. Tehát nem kaptam rajta, de max. 20 perc telhetett el. A párom odavitte és rákoppintott a fejére... de nem tudom, ér-e ez bármit is.

Vizsla és labrador keverék, nagyon értelmes, ülni már tud, előreenged az ajtóban (3 napja van csak nálunk!), szóval nagyon értelmes, okos kutya, tehát ha mi tudnánk, hogyan tanítsuk meg, ő meg tudná tanulni :)



2013. jan. 1. 16:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy óra a minimum. De ha sétáltatás után eteted, akkor nem kell emiatt korábban kelni, és neki is megvan az az érzése, hogy nem a létezésért kap enni, hanem megdolgozott érte :)
2013. jan. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bullmacim van, evés után szigorú 2-3 óra pihi!
2013. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mikor a kutyám kölyök volt, én is büntettem utólag, mert túl keveset tudtam az egészről, és ez jó ötletnek tűnt. Amit megtanítottam vele neki az az, hogyha szar van a lakásban, akkor a gazdi mérges. Így aztán onnan szoktam tudni, hogy a nálam lévő ideiglenes beszart, hogy az én kutyám laposkúszásban közlekedik.


Legyetek türelemmel, odalent mindig nagyon dícsérjétek meg, ha beáll a napi ritmusa a két kajával, akkor menni fog. Az első pár napban minden kutyával becsúsznak balesetek, de a legtöbbjük néhány nap alatt teljesen szobatiszta lesz, ha felnőtt.

Egyetlen egy 8 éves kutya nem lett szobatiszta nálam 3 hét alatt, ő egy szaporítótól mentett kutya volt, aki 8 évet élt néhány négyzetméterre bezárva, ahol maga alá kellett szarnia. Na ott a 8 évnyi megszokást nehéz volt felülírni. De az összes többi nálam megforduló kutyánál tényleg napok kérdése volt.

2013. jan. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
azt is csinálhatod hogy megeteted és utána kb fél órával leviszed eü sétára (vagy ha ez a kaja után kakilás gyakrabba elfordul akkor viszonyísd az időt)
2013. jan. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
34%

Nem olvastam el az előző kommenteket, szóval lehet, hogy ugyan azt írom mint más...

Nekem egy szobakutyám van és ha ő 'mellépiszkol' akkor leültetjük a 'dolga' mellé és folyamatosan szidjuk. [tudom, hogy úgyse tudja miről beszélek, de a hangsúlyt nagyon is megérti és már tudja, hogy rosszat csinált] Ha pedig a papírra végzi a dolgát, megdicsérjük és van amikor jutalmat is kap.:)

2013. jan. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Éjjel nem piszkított be, 6-7 között sétáltunk, jól megdicsértem lent, jutalomfalattal együtt :)Kíváncsi vagyok, mi lesz, mire hazaérünk
2013. jan. 2. 09:34
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
Bár a büntetést én sem alkalmazom utólag, de nagy baromság, h nem tudja miért szidják le. Csak én a fordítottat használtam, vagyis utólag dícsértem meg, ha jó helyre alkotott. Odavittem a kakihoz, ami jó helyen volt, és megmutattam neki, és megdícsértem. 2-3x megcsináltam azóta már 90%-ban oda csinál, úh fogja ő az adást. Gondolom szidással is működhet, mi sem bizonyítja jobban, minth megeszik a kakit. Csak ez nem a jó eredmény és nem a jó megoldás...
2013. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

15-ös válaszoló!

Pedig jobban tennéd, ha elolvasnád a kommenteket, mert nagyon rossz úton haladsz és neked is segítségedre lehet az itt leírtak!!!


Kérdező!

Örülök :) Majd számolj be! :)

2013. jan. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ma reggel véreset kakilt szegény. Ha tudtok valamit tanácsolni, akkor légyszi válaszoljatok itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3831208-veres..


Köszönöm!

2013. jan. 3. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!