Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem rakat chip-et a...

Aki nem rakat chip-et a kutyájába azt mennyivel büntetik meg és hogyan ellenőrzik a chipeket, hogy van-e?

Figyelt kérdés

Biztonsági őrként dolgozom egy telepen ahol van 3 kaukázusi akik mindig velem vannak . De az igazi gazdájuk a főnököm aki nem igazán foglalkozik velük csak tápot és konzervet vesz nekik . Ugye már kötelező , hogy chip legyen a kutyákban ( hogy az állambácsinak több pénze legyen ) .

Ne de a helyzet az , hogy úgy van , hogy én vagyok a kutyákkal napi 12 órában . A főnököm igazából nem foglalkozik velük azon kívül , hogy kaját vesz nekik meg beoltatja őket .A kérdésem az lenne , hogy kit bűntettnek ha a kutyában nincsen chip és mekkora bírságot lehet kapni egy kutya után ? Valamint hogyan ellenőrzik azt , hogy a kutyában van-e chip ?


2013. jan. 1. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
A főnöködet büntetik, övé a kutya. A bírság 15 000-45 000 Ft-ig terjedhet. Azt, hogy van-e chip egy műszerrel tudják ellenőrizni, de hogy ezt hogy oldják meg, nem tudom (szerintem sehogy), mivel egy udvarra nem mehetnek be megnézni, hogy chippeltetve van-e a kutya.
2013. jan. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
59%

Minimum 15000 ft/kutya a bírság, de ennél jóval többre kell majd számítani, illetve akár el is kobozhatják az állatokat. Természetesen a kutya tulajdonosa köteles kifizetni a bírságot. Az orvos nem olthatja be a kutyát, csak ha chipezve van (az állatorvosnak kell jelentenie, ha egy kutyába nem ültették be a chipet), de fognak menni ellenőrizni is sok helyre.


Egyébként meg nem "állambácsi" ötlete volt ez, hanem az állatvédő szervezeteké, mert felháborító, hogy hány azonosíthatatlan kutya él az utcákon, kerül be gyepmesteri telepre, menhelybe.

2013. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Majd a következő oltáskor szembesül vele, hogy az orvos közli...chip bele kutyába, különben jelentés állambácsi felé, ja és addig nuku szuri. Szóval akkor tuti chipezni fog, vagy kutya elkoboz, gazdi büntet.
2013. jan. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat .


Tehát akkor nem engem fognak megbüntetni a chip miatt .

Még azt szeretném megkérdezni , hogy az számít -e , hogy a kötelező oltásoknál az én aláírásom szerepel ? Az oltási könyvbe és az őrkutya bizonyítványba is a gazdája ( a főnököm ) neve szerepel .

2013. jan. 1. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, ha nem te vagy tulajdonosként feltüntetve.
2013. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!