Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fog még több kutya utcára...

Nem fog még több kutya utcára ill. menhelyre kerülni a kötelező chip-ezés miatt?

Figyelt kérdés
Sok helyen alig törődnek a kutyával szerintem valószínűbb hogy inkább szélnek eresztik minthogy bechipeztessék. Meg aki alapból szegény az szerintem nem fog ilyenekkel foglalkozni meg ilyenekre költeni, mert a kutya lehet a legutolsó dolog amire áldozni akar.
2012. dec. 30. 15:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
De igen. Az az ember rohadjon el és remélhetőleg többet nem fog kutyát tartani. Jó lenne, ha nem haszonállatnak tartanák a kutyákat, csengőnek. Mindenki arra költ, amire akar, van aki cigire, és mindenre ami megtetszik neki, (pl. tabletre) van aki a kutyájára.
2012. dec. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
ezt belekalkulálták az állatvédő szervezetek is amikor a törvényjavaslatot megtették. Az első időszakban nagyon sok kutya fog utcára kerülni
2012. dec. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
47%
Egyetértek, hogy aki kirakja a kutyáját, annak nem való kutya, viszont az, hogy a kutya haszon állat IS, azzal nincs baj, hiszen őrizheti a házat, megvédheti a gazdáját. Ha azt vesszük, a vakvezető kutya is részben haszonállat. Meg a többi, akik ki vannak képezve az adott területen. Egyébként már most is rengeteg kóbor kutya van az utcákon, és ez egyre rosszabb lesz, és bár elítélem a (volt) gazdájukat, sajnos ettől ezeknek a kutyáknak nem lesz jobb. Nem attól lesz valaki állatbarát, hogy a rossz gazdákat szidja, hanem attól, hogy a rossz gazdák kidobott kutyáin segít. De sajnos ez is nagyon nehéz, hiszen kevesen tehetik meg, hogy a már meglévő kutya mellé befogadjon egyet vagy többet a kint kóborlók közül, bármennyire is segítene rajtuk az ember. Valami megoldást kellene találni erre. A menhelyek nem fogják őket befogadni, mert telítve vannak. Sokan elintézik az egészet annyival, hogy lesz egy hullám, nem baj, majd elmúlik. Én ezt a hullámot nem tartom olyan jelentéktelennek, mert rengeteg kutya áldozatául esik, sőt, az emberekre is veszélyes, hogy ennyi kutya kóborol az utcákon, éhezve. Sajnos nagyon rosszul lett ez az egész kitalálva, és ezt nem hajlandók belátni, persze most is az ártatlanok szívnak miatta.
2012. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Amelyik kutyát kidobják emiatt, annak jobb sorsa lesz egy menhelyen is, mint azelőtt.
2012. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

De, sajnos igen. És úgy gondolom, hogy elhúzódó több hullámban.

Most még sokan vannak, akik nem is tudnak róla. Az ellenőrzés lassan fog beindulni és vélhetően a tavaszi veszettség elleni oltáskor lesz az első nagyobb probléma.

Javarészt azok a kutyák lettek a jogszabály alapján megjelölve, amelyeket szinte felesleges volt, mert jó részük soha nem fog elkóborolni.

Az állatvédők nem tudom hogyan tudhattak felkészülni, a menhelyek régóta és folyamatosan tele vannak.

Nagyon egyetértek a 3. válasszal.

2012. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó, én is ezen gondolkoztam, hogy amúgy is mindenhonnan azt hallom hogy nem fogadnak be több kutyát a menhelyek. Főleg így hogy akár büntetik is ha nem raknak bele chipet, logikus hogy előbb dobnak ki még többet az utcára.
2012. dec. 30. 15:37
 7/22 anonim ***** válasza:
34%

4-es:

nem lesz jobb sorsa, mert a menhelyek már nem tudják befogadni, az utcán meg éhenhal vagy megfagy. Ennél még a rossz gazda is jobb (na nem az olyan rossz, aki kínozza is az állatot), legalább otthon kap enni a kutya, persze nem az az ideális kutyatartás, hogy éppen hogy enni kap, na de az utcánál még az is jobb. Nem is beszélve arról, hogy az éhező kutyánál az ösztönök felerősödnek, agresszívabbá válhatnak, és így, esetenként falkába verődve veszélyeztetik az embereket is. Mindezt nem lehet úgy elintézni, hogy ez csak egy hullám, nem baj, az én kutyám be van chipelve, otthon a kis lakásomban biztonságban vagyok, azt meg, hogy a világban mi történi, letojom.

2012. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
történiK + utolsó mondat idézőjelben
2012. dec. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Azzal egyet értek, hogy erre fel kellene készülni, vagy fel kellett volna, nem tudom tényleg történt e valami.

Hosszútávon jobb lesz így.

2012. dec. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Platypus ***** válasza:
96%
Akik kidobják a kutyát, mert sajnálnak rá 3500 Ft-ot, azok garantáltan nem költöttek ivartalanításra se. Így akkor is gyártanák a kóbor kutyákat, ha nem dobnák ki a meglévőt. Még ha belekalkulálom, hogy a kiskutyák egy részét ősi magyar szokás szerint elintézik, akkor is termelnek épp elég utódot. Így lehet, hogy ebben az időszakban sokkal több kutyát dobnak ki, mint egyébként, hosszú távon viszont remélhetőleg pozitív hatása lesz a dolognak.
2012. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!