Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a 9 hónapos...

Hogy tanítsam meg a 9 hónapos szuka német juhász kutyámnak a szlalomot?

Figyelt kérdés

bármint úgy hogy pl: terpeszben állok és a kutya szlalomba járkál a lábam közt.

meg ugyan így csak sétálok és ő úgy megy szlalomba a lábam közt.



2013. jan. 1. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Húzod az orra előtt a jutalomfalatot, átvezeted a lábad között, dicséred, jutalmazod, közben kapcsolod hozzá a vezényszót, és hopp, egyszer csak tudja :) Ha ez megvan, elkezdheted emelgetni a lábaidat közben, aztán lassan lépkedni, szintén rájutalmazni. Sok-sok gyakörlással könnyen megtanítható feladat.
2013. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! csak a kutyám sokszor megunja és nem követi a jutalom falatot
2013. jan. 1. 21:23
 3/7 anonim ***** válasza:
22%
Ha hamar megunja, akkor hagyjad egy ideig, hogy pihenjen és utána folytassátok :) Ne eröltesd!
2013. jan. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Szia! Tapasztalatból írom hogy a kutya 1 éves kor alatt nem olyan tanulékony.. Kutyusom most lett 2 éves és csak az alap gyakorlatokat tudja nagyon jól. Tudnám ajánlani hogy ha nagyon tanítani akarod akkor ne nehéz gyakorlatokkal kezd hanem inkább a 'fekszik' vagy 'ül' paranccsal amit persze a kutya idővel megtanul..
2013. jan. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne csináld olyan sokáig, hogy megunja, illetve nem tudom, mit használsz jutalomfalatnak, de erre nem jó a száraztáp, az tényleg hamar uncsi lesz. De ha inkább labdás, azt is húzhatod előtte, a lényeg, hogy tudd vezetni :)
2013. jan. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Herczeg András ***** válasza:

Szia


Először is éhesen kezd el tanítani tele gyomorral te sem mozdulsz rá bármilyen kajára hanem fekszel tovább....


Kutyának élvezni kell tanulás folyamatát, óriási játék, dícséretek, s élvezni fogja tegyél bele még akár pörgés pacsit, bármit ami elég egyszerű, s akár legyen egy játéka amit feladat végén kap meg mindig.

Attól függ mennyire apportos de hát ... vérvonal nem hazudik érdekelni fogja labda...

2013. jan. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat,3 válaszoló az alapokat már tudja a kutyám ül,fekszik.áll,ottmaradsz,lábhoz,pacsit,és én meg azt hallottam hogy jobb kiskorában megtanítani neki mert akkor még jobban tanul.4 válaszolónak is köszönöm valóban száraztáppal etetem mert már elfogyott a jutifalat . de köszönöm a válaszokat :))
2013. jan. 2. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!