Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó, szőr hullás. Fontos!?

Tacskó, szőr hullás. Fontos!?

Figyelt kérdés

Van, egy macskánk és egy tacskónk...

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a macskának a farka körül illetve már a farkáról is elkezdett hullani a szőr. Nem az a ˝tipikus˝ szőr hullatás hisz az adott területen szinte kopasz marad, és mindha kicsit sebes is lenne.

A nagyobb baj, hogy hasonló dolgot vettem észre a tacskó szeme körül illetve az orrán is.

Mi lehet ez, valaki tapasztalt hasonlót, mit lehet ebben az esetben tenni?

Köszönöm!



2013. jan. 2. 18:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Rüh, gomba is lehet, ami rátok is átterjedhet.

Sürgősen kezelni kell őket!

2013. jan. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Szóval a pénz is meglenne hozzá. Azért egy tacsit és egy cicát orvoshoz elvinni busszal, sőt vonattal sem nehéz, ha kocsi nincs. Ha te nem tudod elszállítani, bármilyen rokont, ismerőst meg lehet kérni, sőt rengeteg állatorvos házhoz is kimegy. Több indok nem jut eszembe, hacsak nem az, hogy nincs kedved az orvoshoz, nem akarod egészségesnek látni az állatokat.
2013. jan. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
45%

2. vagyok

nekem mondjuk ellésnél kellett felhívni az állatorvost hajnali 2-kor, aki azonnal ugrott és ki is jött

2013. jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Tisztelt kérdező ! Ha a macskának és a kutyának is ugyanaz a betegsége van akkor ez fertözö betegség. Szerintem készülj fel a legrosazbra mert az állatorvos sajnos a kutya és a macska elaltatását fogja javasolni, ugyanis nekem is volt ilyen panasza egy tacskü keverék kutyának annak is kihulot a szöre ekcámás volt azt mondta az állatorvos ha kezelve van hiába mert a betegség kiújit egy idö után és még mi is elkaphatjuk ezt a betegséget amiből nemlehet kigyógyulni rendesen igy a kutya elet altatva. Azmeg igaz hogy embere is áterjedhet mert a nagynéném mesélte az uraknál ahol szolgát volt egy gombás ekcémás kutya és az asszonyra is áterjedt a betegség megkopaszodat és sebes let a feje ugyhogy vigyáz ne is simogast a beteg állatokat. A magad érdekébe mondom altatasd el őket mielöt megfertöznek téged meg a családod is .
2013. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!