Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a kistestű kutyafajták?

Melyek a kistestű kutyafajták?

Figyelt kérdés
Szeretnék albérletbe kutyát vásárolni, a lehető legkisebb méretűt, és a lehető legolcsóbb fajtát.. Mini yorkira, csivavára vagy valami más zsebkutyára gondoltam , de elég húzósak az árak:S Szóval második kérdésem: milyen kutyát ajánlotok egy albérletbe, ami nagyon nagyon pici[buszon is szállítható], és még árban is lehet megfelelőt találni?
2009. aug. 26. 13:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak, nagyon meg kell gondolni, hogy ha valami nem stimmel, akkor is legyen hová menned a kutyussal. Még valami: nem tudom, mennyi időt tudsz rá fordítani, pl. levinni sétálni, amíg kicsi sok tanításra is szükség van.

Nekem Bishon Havanese kutyusom van, nagyon jó fajta, igaz nem a legolcsóbb kategória. Nálunk legtöbbször van itthon valaki, de ha itthon hagyjuk nagyon tud üvölteni, mint egy farkaskutya.

Remélem megtalálod a hozzád illő kutyust, és nagyon sok örömötök lesz egymásban.

2009. aug. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
93%

tacskó! ( nekem tacsi labrador keverékem van :))) )

Azok olyan édesek és nem egy túltenyésztett kis madár-macska keverék :)

Amúgy azokat sem bántanám, mert imádom az összes állatot a földön, főleg a kutyukáimat, de azok nekem olyan furcsák :)

2009. aug. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%
Tudod mindegy milyen fajtát választasz a lényeg,hogy jó kezekbe kerüljön és szeressék:)
2009. aug. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Már maga az albérlet is eléggé instabil állapot. Sosem tudhatod, mikor kerülsz rossz anyagi helyzetbe, és mikor kell elmenned másik albérletbe.

A menhelyes kutyák gyakorlatilag fele költözés miatt leadott.

Alapból úgy állsz hozzá, hogy minél olcsóbb legyen. A kutyatartás nem így kezdődik.

Ha fajtatisztát szeretnél, pláne pici divatfajtát, csak tenyésztőtől érdemes vásárolni. Olyan 60-150e Ft között lehet venni. Találsz 10e-ért is szaporítótól bármelyik hirdetős oldalon, de jó eséllyel a kutya beteg lesz, így 1-2 éves korára több pénzt költesz rá, mintha tenyésztőtől vásároltál volna.

Anyagiak: kutyavásárlás, nyakörv, póráz, fekhely, etető, itató, amíg baba, pelus, játékok, kaja (nem Chappi, pláne egy yorkie-nál...). Kölyök oltási program, chip, biléta, ivarérettség előtt ivartalanítás, majd az évi oltások. És még a kutya nem volt beteg...

A kicsi és nagy kutya között annyi a különbség, hogy a nagy többet eszik. Nagyságrendileg nem olcsóbb eltartani egy kistestű kutyát sem, pláne, hogy a yorkie, a bichon, stb. ált. kényes fajták, több extra bánásmódot igényelnek, mint egy "egyszerű" menhelyi keverék (pl. kozmetika).

Jól gondold meg, és olvasd el!

[link]

2009. aug. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
hát nekem pl bolognesem van, 40-ért tudsz simán venni (törzskönyv nélkül) és színtelen (fehér), szagtalan, kifejezetten házba való. vagy vegyél egy csivavát (nemtom hogy írják) csak az azért nem jó mert nem barátságos. vannak kivételek
2009. aug. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
65%
Színtelen, szagtalan, cseppfolyós halmazállapotú?:D Ez tiszta hülye. Odaírja hogy színtelen és beírja zárójelbe hogy fehér, megőrülök:D
2009. aug. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
64%

szép OFF-ok;);)(Y)


amúgy én a helyedben palotapincsit vennék:)

2009. aug. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Multhéten kint voltam a helyi menhelyen: volt egy nagyon cuki kb 10 centi marmagasságu, fehér bocifoltos kis keverék ... annyira édes és bohocka volt. Miért nem viszel haza egy ilyesmit? Azt a pénzt amit a megvételére szánnál, felhasználhatod jobban is.
2009. aug. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a keverék az ideális bár annak a természetét nem tudod megsaccolni de segithetsz egy menhelyi kutyán is ott is találhatsz fajtiszta kutyát.
2010. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!