Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik fajta...

Szerintetek melyik fajta lenne a legmegfelelőbb? Többi lent.

Figyelt kérdés
Írom a "paramétereket": kertes házban vagyunk de bent lakna, nem munka kutya kellene, tipikus "kanapékutyára" vágyom, kis/közepes termetűt és rövid szőrűt szeretnék. Nem első kutya lenne, van már kutyás tapasztalatom, egy bull típusú mix őrzi a házat, őt sajnos nem tudom behozni, mivel nem gyerek kompatibilis, és nem a kislányommal (1 éves) fogom gyerekhez szoktatni, szóval ő marad kint. És ebből következik a legfontosabb kritérium, hogy kifejezetten gyerekszerető fajtát szeretnék. Amit én kinéztem az a whippet, viszont több helyen olvastam, hogy kisgyerek mellé nem ideális. Erről tapasztalata valakinek? A másik két jelölt: Boston terrier, minibull. Légyszi írjatok tapasztalatokat, illetve ajánlhattok más fajtát is, a fent leírtaknak megfelelően.

2013. jan. 2. 22:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Annyira utálom ezt a "gyerekszerető fajta" stb elnevezéseket.... NEVELÉSTŐL FÜGG, mellesleg a bull típusú terrierem van nekem is, mégis imádja a gyerekeimet:) (igen bent van tartva), hogyha ez másképp van, az nem a KUTYA HIBÁJA!
2013. jan. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
64%

A mini bullok nagyon jók, egy hátrányuk van csak, hogy lehetetlen őket kifárasztani. :) De a boston terrierek is elég pörgősek.

Egyébként az, hogy gyerek kompatibilis legyen, csak nevelés kérdése. Nem megfelelő szocializációval, törődéssel minden kutyát el lehet rontani annyira, hogy gyerek közelébe sem lehet engedni.

Amit még tudnék javasolni, az a corgi, vannak nagyon nyugisak is. Törpe pinscher, törpe spicc, basset hound és griffon basset. De a legjobb, ha bemész egy menhelyre és kihozod a legszimpatikusabb kutyát.

2013. jan. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
100%
tudnám ajánlani a franciabulldogot!
2013. jan. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Kár volt beleírnom, hogy már van egy kutya.. nem erről szólt a kérdés, vitatkozni sem szeretnék. Én ismerem a körülményeket, mások/ ti pedig nem. Nyilván ha lenne lehetőség akkor az a kutya lakna velünk, de mivel nincs, ezért szeretnék egy olyat aki a kicsi mellett nő fel. De köszönöm a válaszokat, főleg a második válaszolónak! ;)

A gyerekszeretőt pedig arra értettem, hogy vannak fajták amik kifejezetten jól tűrik a kicsik jelenlétét, és vannak amelyek nem kifejezetten. Ezt is meg kellene érteni, hogy a nevelés nagyon fontos és sokat nyom a latba, de nem minden!

2013. jan. 2. 23:16
 5/23 anonim ***** válasza:
25%
Jó, igen igazad van, nem azt mondtam, hogy vidd be igenis a másik kutyát, mert igen igazad van nem ismerem a körülményeit, nem biztos hogy veled nőtt fel stbstb lehetőség. De ez Urbanlegend, hogy a fajta is számít, a fajtának küllembeli eltérése van, pl a pitbullt kitenyésztették harcoltatásra, de soha a büdös életben nem volt vele ilyen tevékenység folytatva akkor nyilván nem jut eszébe hogy hoppá nekem mégiscsak harcolni kéne. Ugyanígy a juhászkutyáknál, és ez is csak pl attól függ hogy masszívabb lábak, másoknál állkapocs stbstb, s nem JELLEMBELI KÜLÖNBSÉG ...najó nem okoskodok:D
2013. jan. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%
A whippetet én sem ajánlanám kisgyerek mellé, mert érzékeny fajta, ha netán ráesik a gyerek, vagy durvábban nyúl hozzá, azt ő nem fogja jól tolerálni. A basset houndot tudnám ajánlani, nyugodt kanapékutyák, gyerek mellé tökéletes, a nyúzást jól tűrik.
2013. jan. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként hogy ne csak kötekedjek, van egy oldal amin kidobja a megfelelő fajtát, googleben keress rá, és nyilván a kis mozgásigényű kutyákra, ők nem fognak ugrálni a gyerekre állandóan:)
2013. jan. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Igen, ő egy mentett kutya, nem kis kölyökként került hozzám, és majd fél évre el is kellett válnunk egymástól (angliai munka miatt, oda ha akartam volna se tudtam volna vinni, nem engedik be) de aztán a körülmények úgy hozták, hogy visszakerült hozzám, de most már csak kinti kutya, közben megszületett a lányom és hidd el fáj a szívem miatta de nem a lányommal fogok kísérletezni, hogy megszokja e a gyerekeket vagy sem. Amúgy előtte a parkban ha volt vállalkozó szellemű gyerek akkor szoktattuk, de ez sem volt rendszeres, nem volt gyerekes ismerősünk, és az hogy honnan ered ez az utálat nem derült ki, amúgy is nagyon gatya volt amikor elhoztuk, fosott szegény mindentől, így is úgy érzem sokat javítottunk a lelkivilágán, nyitotabb és bátrabb lett, már könnyebben barátkozik, más kutyákkal is kijön, nem kevés munka volt benne :) de nem akarok én magyarázkodni, ez most így jött össze, nagyon szeretjük és megbecsüljük, de ő már kint lakik.

Szóval a whippetet felejtsem el?! :(

Köszönöm a válaszokat! Még jöhetnek tippek, tapasztalatok! Ment a pozitív mindenkinek!

2013. jan. 2. 23:36
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#5-ös válaszoló!

Ha egy juhászkutya birkát lát, bekapcsolnak az ösztönök. Ott nincs ilyen, hogy fiatalon nem látott juhot ezért idős korára kihalt benne ez az ösztön.

2013. jan. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó válaszoló. Ez nagyon nem így van, keress rá neten.
2013. jan. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!