Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bántja-e majd a vendégkutyát?

Bántja-e majd a vendégkutyát?

Figyelt kérdés

Most januárban jön hozzánk egy vendégkutya, 3 hétre.Egy 8 hónapos, ivaros német dog kanról van szó.Mivel barátunk elutazik, csak ránk hajlandó hagyni a kutyust, és örömmel el is vállaltuk.Nekünk egy 2 éves amstaff szukánk van, szintén ivaros.Neki nem is lesz baja a kutyával, mindenkivel kijön.

Néhány kérdés lenne ezzel kapcsolatban:

A futtatón van egy nagyon, de nagyon domináns kan kutya, roti-staffi keverék, ivaros.Olyannyira alfának hiszi magát, hogy minden arrajövő kant megtámad, nem normális.Aggódom, hogy elkapja a vendégemet, mert a dog nagyon bálkász, megadó.

A falkában csak szukák és heréltek vannak, őket a kan megszokta.De megszokja-e majd az új kutyát is?

Hogyan engedjük őket egymáshoz?



2013. jan. 2. 23:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

egyszer azt irod, hogy leállitható, máskor meg azt, hogy szökik, verekszik, és még behivása sincs.

Nálam is van elég sűrűn vendégkutya, és nekem is van itthon verekedős kutyám. De tudom, kit kivel engedhetek össze. Ha nekem egy fikarcnyi kétségem is van affelől, hogy a roti mix. nem megbizható, a közelébe sem viszem azt a kutyát, akit rámbiztak. Vidd más időpontban játszani. Biztos azok sem ülnek lent egész nap.

2013. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért ha a kutyám rámorognak egy kölyökre minimum kiverem még a helyszinen az össze fogát(képletesen) pedig nem vagy híve a verésenk. Nagyon kevés "alfa" kutya van.. 10.000ből 1 aki tényleg annak születik. A többit lehet kezelni letiltani stb. csak akarni kell jah és persze neked kell lenni az "alfának" hogy ezt megtehesd..
2013. jan. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Akkor lehet csak leállítani, ha még nem támadt neki a másiknak.Ha már megindult, és elkapta, akkor csinálhat vele bármit a gazdája, még a heréjét is húzza, de a kutya csak nyávog, és marcangol tovább.

Akkor nem viszem a falkába, jobb félni, mint megijedni.

Sajnos ez a roti keverék még az én ivaros szukámat is megmorogja, a kanokra meg egyenesen vadászik.

2013. jan. 3. 15:43
 14/16 anonim ***** válasza:
Szimpatikus játszótárs :D
2013. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
És ilyen kutyát levisz a gazdája a futtatóra? Úgy rúgnám le a kutyámról, hogy kirepülne a kerítésen!
2013. jan. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

A kutya 1 éves koráig kegyetlen gazdinál volt, ütötték-verték.Sajna ez a gazda pedig nem tud vele bánni, pedig nagyon kemény rehabra lett volna szüksége.Heréltetni azért nem akarja, mert szerinte "úgy nem kutya a kutya". :S

Féltem tőle a dogot, aki ráadásul nagyon szelíd, kedves, amolyan igazi német óriás.

2013. jan. 3. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!