Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a kutya "csomagké...

Hogy működik a kutya "csomagként" való szállítása?

Figyelt kérdés

kiszeretnék költözni usa ba, és a kutyámat aki egy bullterrier szeretném kivinni.

ilyen jellegű dolgokat hogy oltás, papírok , chip stb elintéztem, tudom hogy karanténba kell mennie stb

az érdekelne hogy ugye mivel csomagtérben hajlandóak csak szállítani, ez hogy működik?

nekem annyit mondtak légitársaságnál hogy ketrecbe kell zárnom, és nemtudnak felelősséget vállalni ha "megdöglik" így fogalmaztak, nem én írtam így..

szóval szerintem elég barbár módon történhet ez..

szeretnék kérni olyanoktól tanácsokat, akik már utaztatták így a kutyájukat, és adhatnának tanácsot hogy mit kell csinálni, milyen ketrecbe, hogy működik ez..stb


2013. jan. 3. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem értek a repüléshez, de annyit azért tudok javasolni, hogy fordulj egy olyan légitársasághoz, ahol legalább képesek civilizáltan megfogalmazni azt, hogy elpusztul egy állat, mert ez így nem sok szakértelemre vall.
2013. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Hovarju ***** válasza:
100%

Kérdezd meg Nóritól. Ő nemrég költözött két argentin doggal. Biztos fog tudni segíteni.


[link]

2013. jan. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az USA-ban nincs karantén. Simán beviheted ha megfelel a beutazási feltételeknek.

A raktérben semmi baja nem lesz, ez rendes, klimatizált szóval nem fog megfagyni vagy hasonlók. De olyan légitársaságot válassz ahol ezt biztosítják mert én már hallottam rémtörténeteket. (szóval legyen megfelelő kabinnyomás és hőmérséklet) A szállítóboxra nagyon szigorú szabályok vonatkoznak azután alaposan olvass utána. Ragassz rá élő állatos matricát valamint szerepeljen rajta a kutya adatai és készíts be elegendő vizet és kaját.

A kutyára köss biztosítást.

Nem tudom ez melyik légitársaság de döbbenet bunkók... Én elég sokat járok az USA-ba kutyával kb évente-kétévente 1-2 alkalommal de ilyen bunkón még soha nem beszéltek velem szóval szépen elkértem volna a kedves diszpécser adatait...

2013. jan. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És nézz utána, hogy ahová mész, a bullterrier nincs-e betiltva. Van neten csomó tipp, ötlet. Pl berakodáskor, még felszállás előtt nem minden pilóta kapcsolja be a reptéren várakozva a klímát a csomagtérben. Nagy nyári melegben, vagy épp fagyban ilyenkor szélsőséges hőmérséklet alakulhat ki a csomagtérben. Ha felszállsz, az utaskísérőn keresztül figyelmeztesd a pilótát, hogy élő állat van a csomagtérben. Ne utazz átszállással, ha lehet.
2013. jan. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
és esetleg nem lehet azt megcsinálni valahol hogy csomagtérben utaznék a kutyával?
2013. jan. 3. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:
nem, a csomagtérben senki nem tartózkodhat de nyugi én rengeteget utazok kutyával vagy küldök kölyköket repülőn és még soha nem volt gond még a 8-10 hetes kölykök is jól viselik az akár 20-22 órás repülőutakat is
2013. jan. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!