Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos bullterrierem...

10 hónapos bullterrierem szinte retteg a kicsi gyerekektől, főleg ha többen vannak és hangoskodnak, mit tegyek, hogy lekűzdje a félelmét?

Figyelt kérdés
Mikor 3hónapos volt körbeállta vagy 10 gyerek és elkezdtek ordibálni, hogy milyen édes stb... Szerintem azóta fél tőlük, felnőttektől vagy más állatoktol nem fél.Magától lekűzdi a félelmét ha nagyobb lesz? vagy valahogyan segíthetek én is rajta?
2009. aug. 26. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
cerberos kutyaiskola(keress rá a google-ben) rehabilitációs fogalkozása,ingyenes!
2009. aug. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]


Tényleg nagyon jók,én is oda jártam rehabra a bullterrieremmel.

2009. szept. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én kutyám is fél. Ha jön egy gyerek és csak úgy megsimogatja, morog is, de csak ennyi. Viszont, ha a gyerek megkérdi, hogy meg lehet-e simogatni és megengedem (mert látom, h nem idegbeteg gyerek), akkor játszik vele a kutyám, tudja, hogy nem kell félni.

Én úgy vagyok vele, hogy morogjon csak az ordítós gyerekre, legalább nem jön közelebb (azért morog, mert fél, ha közelebb jönnek, rohanna el, szóval harapásról szó sincs!), amelyik normális gyerek, azt meg érzi és nem morogja meg.

2009. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

a félelme az ismeretlentől.

ha majd sokat lessz gyerekek között ,és csupa pozitív inger éri , akkor nyugodt lessz .

ez olyan,mint amikor tömegbe viszed , a hangok, a szagok, minden ismeretlen ezért : veszély!a kutya pedig menekülne.

csak nyugodtan ,és kitartóan bánj vele, ezeknek a problémáknak a javítása hosszú időt vesz igénybe , akár több hónapot is.

2009. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne kísérletezz a kutya lelki rehabjával egyedül,főleg ennél a fajtánál ne!Nem egyszerrű lelkű kutyák ők,bajt is csinálhatsz.

Nekem most 18.éve van bullterrierem,és én is szakember segítségét kértem.

2009. szept. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
etesd!
2009. szept. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

A gyerekek mondjuk hozhatnának egy-egy finomságot, és először egy ember, aztán a mási, stb. Aztán ezt naponta, és majd egyre többen menjenek! Simogassák, és főleg halkabban beszéljenek.

Ez nagyon igényes munka, és nagy türelem játék!

De szerintem megéri, csak játszatok vele, először fontos, hogy ne csak egy "idegen" legyen egyedül a kutyáddal, hanem te is. Majd legyenek egyedül!

Jó tanács: Ezt ne egyszerre csináld, hanem mondujuk naponta kétszer!

2009. szept. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezeket a fóbiákat a kutyák gyakran teljesen maguktól is le tudják küzdeni, ha folyamatosan érik őket az adott ingerek de csak kis adagokban. Az én kutyám tériszonyos volt. Pesten! Hagy ne ragozzam, pinceboltok, gangok, stb. Teljesen magától küzdötte le, úgy, hogy nem kényszerítettem semmire, pl. hagytam hogy egy pincelejárót jó nagy ívben megkerüljön. Később mikor rájött, hogy senki nem akarja lelökni sehonnan elkezdett érdeklődő lenni, majd teljesen kinőtte a félelmét és most már túl merész is. Mellesleg hasonló fajta kutyáról van szó.

A tiednél is esélyes hogy túllép rajta, néha ha elsétáltok egy játszótér közelében álljatok meg kicsit nézelődni, később talán engedd meg a gyerekeknek hogy közelebb menjenek vagy megsimogassák a kutyust limitált létszámban, egyenként.

A kutyaiskola természetesen a legjobb ötlet, az előzőeket azért írtam le, hogy ha erre nem lenne lehetőséged. Sok sikert!

2009. szept. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat :) sajnos a városunkban nincs kutyaiskola . Arra gondoltam, hogy megprobálom direkt gyerekek közé vinni ,hogy vegye észre, hogy senki sem bántja, de úgyis félt. Érdekes módon az utcánkba fél a legjobban a gyerekektől, máshol ritkán fordul elő, hogy megijedne. A felnőttektől nem fél és más kutyáktol sem...Mikor 2 hónapos volt kb, egy kicsi gyerek(nem írom milyen származású, de nem nehéz kitalálni) odajott hozzánk és szónélkül hasbarúgta, lehetséges , hogy ez váltotta ki ezt a fóbiát benne? az is érdekes, hogy már a nagyobb gyerekektől nem fél , tehát a 14 év körüliektől vagy a még nagyobbaktol... Megpróbálom a jutalomfalatos módszert talán, kösz mégegyszer mindenkinek :)
2009. szept. 2. 21:29
 10/10 anonim ***** válasza:
A Cerbi Suli honlapján van e-mail cím,szerintem megérné,hogy írj nekik.Elmondod a problémát,meg azt,hogy messze laksz,nem tudsz eljárni hozzájuk,tanácsot fognak adni,mit tegyél.
2009. szept. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!