Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy bullterrierem és...

Van egy bullterrierem és mindig amikor elengedem egy követ kap fel a szájába és nem lehet magamhoz hivni mert mindig elveszem töle. Hogyan tudnám leszoktatni a "köevésröl"?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem amerikai staffordshire terrierem van ( elmúlt 1 éves) és majdnem ugyanez van.

Ha kiengedem, botot, labdát, ágat, mindent bekap, lefekszik és rágcsálja. Ha hivom rám sem figyel.

Próbáltam kajával leszoktatni, de nem érdekli :)

Bezzeg a spánielem még bukfencezett is ha kértem :)

Igy ne haragudj, hasznos választ nem tudok adni, csak hogy "ne aggódj" az enyém is ilyen :D

2010. jún. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
::DDDD azért köszönöm , hogy irtál... akkor nincs ötlet?
2010. jún. 7. 15:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha lenne bevetném én is :D:D

Azért sztem próbáld meg a kajával és egy jó határozott nem-mel. :D

Egy idő után csak felfogja :)

2010. jún. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha elég éhes, érdekelni fogja a kaja. Ha nem érdekli a kaja, túl sokat eszik, a ragadozógyomor amúgy sem feltétlenül arra van kitalálva, hogy naponta kétszer ugyanabban az időpontban egyen, ezt csak a tápgyártók hitették el velünk, akiknek épp az a céljuk, hogy minél többet etess.


Mikor nekiállsz kajával jutalmazni, érdemes elsőre valami igazán szuper finomsággal kezdeni, amihez máskor egyébként nem jut hozzá. A legjobb a főtt máj, annak erős a szaga, és a legtöbb kutya oda van érte.


Ha már éhes, és be van tárazva a kaja, akkor indulás sétálni. Ha szájába veszi a követ nagyon hangos, és erősteljes RRRRRRRRROSSZZZZZ kiáltással szólj rá (ennek sokkal erősebb hangzása van, mint a fúúúúújnak, vagy a nemnek) és ha kiejti, rögtön mehet a jutalom.


Javasolt a tűz/víz módszer használata, mert ha csak tiltasz, akkor frusztrált lesz, illetve nem fogja tudni, hogy mi az amit vársz tőle, ezért mindig előszőt a RRRRRROSSSSZ szigorú tekintettel, határozottan, esetleg dobbants is egyet mellette a lábaddal, de amint abba hagyta, mehet az Azaaaaaaz, okooooooos, jóóóóóóókutyaaaaa, és simi meg kaja.


Türelem, menni fog. Amúgy érdemes szemkontaktra gyúrni, hogy megszokja, hogy rád figyelni okos dolog, ehhez meg érdemes klikkert használni.


Esetleg érdemes kutyaiskolába menni, ha nem figyel rád. Mennyi idős?

2010. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

vegyél kézbe vmi mást és kezdj el azzal foglalkozni látótávolságban, mintha az vmi iszonyat érdekes dolog lenne. Ne neki mutogasd, hanem játszál vele. Ha észreveszi oda fog menni megnézni, mi lehet olyan rohadt érdekes, ekkor még ne add neki rögtön, csak kicsit később(de ne is húzd túl mert akkor visszamegy az ő tárgyához ha úgyse kaphatja meg).

Ha kővel játszik, ne egy másik kővel csald el persze.

2010. jún. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ebben a részben pont egy hasonló esetről van szó.

2010. jún. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
8 honapos! és köszönöm szépen a válaszokat. hasznosak a számomra!!!
2010. jún. 8. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!