Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen össze tud szokni két...

Könnyen össze tud szokni két kutya?

Figyelt kérdés

Na szóval... 3 évvel ezelőtt egy kedves rokonom "rámsózta" az akkor egyéves kutyáját, mondván ő elköltözik, senki nem akarja befogadni a kutyát, szóval ha nekem sem kell, akkor viszi az Illatos útra... hát majd' kifordult a gyomrom, inkább befogadtam szegényt. Sovány volt és neveletlen és azt hittem, hogy buta is, de nagyon gyorsan tanult, viszonylag gyorsan kigyógyult a paráiból (félt a zajoktól, evés közben em lehetett megmozdulni sem, mert akkor elrohant, félt a porszívótól, félt a telefoncsörgéstől, az ajtóktól) mostanra igazi kis családtag, személyisége lett, imádjuk.


Tehát ebben az évben mi is elköltözünk, végre kertes házba. Felmerült, hogy befogadnék mellé egy menhelyről egy másik kutyát, benti kutyák lennének, de szabadon kijárkálhatnának, jó dolguk lenne. Viszont az enyém féltékeny, és az aggaszt, hogy ha a másik is olyan kis szorongó, görcsös lesz, mint ő régen, akkor hogyan fognak összecsiszolódni ők ketten? Akinek van ebben tapasztalata, adna 1-2 jótanácsot, please?


2013. jan. 4. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Én vidéken laktam 18 évig, és voltak kutyáink. Az a tapasztalatom, hogy amelyik két kutya már az első egy-két órában is kijön egymással, utána nincs gond általában. Volt két dobermanunk, mindkettő fiú, ők például ölték egymást, külön volt elkerítve egy-egy kert-rész mind a kettőnek, összeengedni sosem lehetett őket, csak akkor, ha mi is jelen voltunk (és fegyelmeztük őket).
2013. jan. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nevelés és tekintély kérdése. Ha normálisan neveled a kutyádat, elég tekintélyed van, nem lesz semmi gond, akkor sem, ha nem vagy jelen. Az első válaszoló által leírt eset sajnos tipikus, pedig megfelelő törődéssel, foglalkozással ezt el lehet kerülni. Csak sajnos az emberek nem áldoznak pénzt és energiát arra, hogy a problémákat megszüntessék, holott az, ha egy kutya agresszív a fajtársával, nagyon nem természetes!
2013. jan. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
1. vagyok. A kutyákat 3-3 éves korukban "örököltük" meg egy elhunyt családtagtól. Mi már nem tudtunk rajtuk változtatni, pedig elhiheted, hogy sokat foglalkoztunk velük. Sétálni pld. csak külön külön lehetett őket vinni.
2013. jan. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jó ég... azt nagyon utálnám, ha két összeférhetetlen kutyánk lenne.

Elvigyem a "régi" kutyát a menhelyre és hagyjam, hogy ő válasszon magának barátot? Elfogad engem falkavezérnek (bár időről időre próbálkozik :)) de elsősorban neki akarok jót azzal, hogy lenne egy kis barátja, akivel együtt lehetnek. Uhh, majd komolyabban beleásom magamat a témába. Valamelyik Cesar Millan-műsorban nem volt téma az összeszoktatás?

2013. jan. 4. 10:30
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem jó ötlet elvinni a kutyust, hogy ő "válasszon" :) Remélem a menhelyen erre van lehetőség, hogy bevihesd a saját kutyát is nézelődni.
2013. jan. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!