Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás befolyásolja...

Az ivartalanítás befolyásolja a növést?

Figyelt kérdés

sziasztok. van egy 7 hónapos kan német juhászom, és azt szeretném kérdezni, hogyha most ivartalanítom, akkor az a fejlődésén látszik? azért, mert az előző nj-m 3 évesen lett kasztrálva, és ő szép izmos, igazi kan kinézete volt.

ha fiatalon van megcsináltatva a műtét, az befolyásolja azt, hogy hogy fejlődik a kutya? itt arra gondolok, hogy így is "fiús" lesz a kutya?


2013. jan. 5. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Pár centivel magasabb lesz, ha ivarérés előtt ivartalaníttatod. Nekem kan bullmasztiffom van, 1,5 éves, kb. 7 hónaposan lett ivartalaníttatva, ugyanúgy fejlődik szépen tovább :)

Igaz lassabban, mint a többi bullmaci, akit ismerek, de ő már ivartalanítás előtt is más ütemben, lassabban gyarapodott :)

2013. jan. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
A magasság genetikailag kódolt, így elvileg nem befolyásolhatná más, csak az éheztetés, elhanyagoltság, nem megfelelő táplálás.
2013. jan. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valami miatt a korai ivartalanításkor a csontok hosszabbra nőnek, a kutya magasabb, levegősebb lesz. Vagyis nem lesz olyan masszív, mint a nem ivartalanított fajtatársai.
2013. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy ha ivartalanítják kölyök korban, akkor a kutyus nagyobb növésű lesz, mivel már a nemi szerveire nem kell "fejlődnie".
2013. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hónaposan lett ivartalanítva a kutyám, a genetikai kódolást nem változtatja meg az ivartalanítás. Ugyanúgy fejlődik tovább a kutya. Már régen megcáfolták ezt a nagyobbra nő dolgot. Először azt híresztelték, hogy nem nő akkorára mint kellene, meg megáll a növésben. Amerikában bevált dolog 3 hónaposan ivartalaníttatni a kutyákat, ez alapján lulóca, vagy törpe kutyáknak kellene lennie csak...
2013. jan. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!