Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyészszemle helyett kiállítá...

Tenyészszemle helyett kiállítási eredmények?

Figyelt kérdés
A törzskönyvezésnél ugyebár ha az egyik vagy mind két szülőnek nincs tenyészszemléje, akkor rávezetik a kölykök törzskönyvére, hogy: "a szülők nem rendelkeznek az előírt minősítéssel". Létezik olyan, hogy egy kutyának "figyelembe veszik" a kiállítási eredményeit, és úgy mond az eredményei "kiváltják" a tenyészszemlét, és ez által a kölyköknek nem lesz felülbélyegzett törzskönyve?
2013. jan. 5. 23:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik.

Régen volt ilyen szabály. Kanoknál két kitűnő, szukáknál két nagyon jó eredménnyel lehetett tenyészteni, de ma már kötelező a tenyészszemle (és fajtától függően a munkavizsga).

2013. jan. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hülyeség, ha azt gondolom, hogy ez is csak a pénzről szól(?), hiszen a kiállításokon ugyan azt kell produkálnia a kutyának mint a tenyészszemlén, vagy tévedek?
2013. jan. 5. 23:16
 3/14 anonim ***** válasza:
sajna/nem sajna ilyen már nincs...tavaly én is megszívtam vele mert nálunk 2db! tenyésszemle van egy évben és mindkettőről lecsúsztam így lett egy felülbélyegzett almom egy Junior multi ch, junior EU győztes szukától és egy Inter Ch, Crufts osztálygyőztes kantól... szívtam a fogam rendesen de van ilyen, drágább az igaz de egy vevőt se érdekelt (pedig mindegyik kölyök tenyésztésre lett eladva 6 kiskutya 6 különböző országba)
2013. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem teljesen a tenyésszemlén részletesebb a bírálat és csak a klub álltal jóváhagyott bíró tenyésszemléztethet. Alapból van értelme vagy legalábbis lenne ha nem 2db lenne egy évben... na jó vannak fajták ahol több is van :)
2013. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Pénzről, vagy nem arról szól... Szerintem egyik helyen sem kezelik jól a kutyákat. Legalábbis az én fajtámban. Bármelyik nyomorék, vagy ideggyenge kutya meg tudja szerezni a tenyészengedélyt.
2013. jan. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
nálatok talán... nálunk azért sokat kiszoktak szórni, nálunk össz 3 bíró tenyésszemléztethet és nagyon lelkiismeretesek, korrekten bírálnak és ha egy kutya nem üt meg egy mércét akkor mehet a levesbe
2013. jan. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mudinál tenyészszemlére csak csípőszűrt kutyát lehet vinni elvileg, ilyen szempontból nem tartom hülyeségnek. Bár én is hallottam már olyat, hogy nem standard méretű/szőrű/pigmentáltságú kutyának is megadták a tenyészthetőt... de legalább szűrni kell.
2013. jan. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását, hasznosak voltak számomra, mindenkinek megy a zöld kezecske :-).

Sajnos mi is beleléptünk ebbe a cipőbe (mind a két szemléről lecsúsztunk), így bajban vagyok...most már nincs mit tenni!

2013. jan. 5. 23:44
 9/14 A kérdező kommentje:
No igen, ha tényleg kötelezően kérnék a fontosabb szűréseket a tényészszemlén, akkor lenne értelme...de ez sok helyen nincs így!
2013. jan. 5. 23:48
 10/14 anonim ***** válasza:

régen volt mint fentebb írták de már nincs.

A kettőt külön kell kezelni, lehet tenyészkutya egy olyan olyan aki a show világába nem állja meg a helyét de kizáró oka nincs a tenyésztésből !

2013. jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!