Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik más adatbázis, ami a...

Létezik más adatbázis, ami a chipeket illeti?

Figyelt kérdés

A petvetdatát ismerem, ma megnéztem szerepelnek e már a kutyáim az adatbázisban, mivel nagy hír volt az elmúlt napokban, hogy több chipes kutyának sem találták szilveszter után a gazdáját.

Az egyik kutyám tavasszal kapott chipet, de a petvetdata rendszere még mindig nem találja. A másik kutyám késő ősszel kapott chipet és már fel vannak tüntetve az adatai. Létezik más adatbázis is, ahol esetleg utána lehetne nézni, vagy mi ilyenkor a teendő?

Nem akarok hülyén visszamenni az állatorvoshoz reklamálni, ha nincs okom rá. Ha viszont van, akkor nem akarom annyiban hagyni!



2013. jan. 6. 12:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Létezik, de oda csak a gazdi regisztrálhat, az állatorvos nem:

[link]

2013. jan. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én eddig valahányszor voltam állatorvosnál a doki mindig ellenőrizte a chipet és az adatokat is... menj el és kérd még hogy ellenőrizze őket, akkor ha az egyik nincs fent nem lesz az hogy jogtalanul reklamálsz vagy hogy egyáltalán reklamálsz csak "véletlenül" kiderül a dolog
2013. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A tavasszal beültetett chiphez kértél regisztrációt? Menj el az orvoshoz és ha kértél, akkor kérd meg hogy rögzítse, ha nem, akkor pedig most kérheted a regisztrálást. Maximum pár hét alatt illik regisztrálniuk.
2013. jan. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Akkor nincs regisztrálva, az állatorvosok oda rögzítik le az adatokat. Szóval szólj csak neki nyugodtan, hogy regisztrálja le a chipet!
2013. jan. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy külön kérni kell erre az állatorvost, azt hittem azzal, hogy chipet kérek ez egyértelmű... A másik kutyámnál sem jártunk el másképp, csak más orvos tette be neki. Ő meg is jelenik.

Viszont így akkor azt hiszem visszamegyünk ellenőriztetni, mert ugyan sosem lógtak még meg a kutyáim, de nem tudhatom mikor fog jól jönni, hogy regisztrálva vannak. A kódszámot ellenőrizték már többször is, leolvassa a szerkezet, de az adatokat sosem néztük még vissza, ezek szerint viszont nem ártana.

2013. jan. 6. 14:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk a 2 éve örökbefogadott kutyába tettek chipet, ma kíváncsiságból megnéztem fent van-e, és lássak csodát, nem volt. Holnap megyünk a dokihoz...Elviekben 8 nap a határidő míg regisztrálnia kellene.
2013. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Majd elmesélnéd, mi volt a dokinál? :)
2013. jan. 6. 18:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Voltunk vele a dokinál, 1500-ért regisztrálta, kisebb lehúzás volt.
2013. jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ejjha, na erre nem számítottam. Viszont így nem értem, hogy mitől függ, hogy kérnek e a regisztrációért pénzt, avagy sem... Amint tudunk mi is meglátogatjuk a dokit azt hiszem.
2013. jan. 9. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!