Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP-ban védelem támadás ellen?

PHP-ban védelem támadás ellen?

Figyelt kérdés

Nem igazán vagyok otthon a hackerkedésben, de van egy olyan sanda gyanúm, hogy biztosan lehet "leterhelni" egy oldalt. Az oldalamon sok olyan oldal van, ahol akár 5-6 (php) mysql lekérdezés van. Hogy ha valaki(k) nagyon gyors internettel elkezdik frissíteni az oldalt, vagy valami hasonló akkor az nagyon leterhelheti a szervert. Erre van valami megoldás?


Esetleg ez elég védekezésnek?:

Ugyebár bejelentkezve tudják ezeket csak használni.

- létrehozok adatbázisban egy x, illetve egy y oszlopot a fiókoknál

- minden egymást követő azonos művelet után a fiókjánál az x nevű oszlopban hozzáad 1-t a meglévő értékhez, és mellé a jelenlegi dátumot az y oszlopba.


Minden x hozzadás után az y-t is felül írja.

Ha az X>3, akkor az y-t már nem írja felül, és a lekérdezések csak akkor mennek végbe, ha az y értéke és jelenlegi idő közötti különbség nagyobb mint pl: 10mp.


Így ha egymás után 3 azonos műveletet végez el, akkor várnia kell 10mp-t, hogy újra elvégezhesse. Ezzel ki lehet védeni az ilyen "támadásokat"? Vagy esetleg van erre, valami más/biztosabb megoldás?



2012. dec. 25. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
úgy biztos nem fogsz leterhelni semmit, ha az f5 gombot nyomogatod
2012. dec. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha sz*rul van megírva az oldal és gyenge a szerver, akkor de simán le lehet úgy is!


Optimalizáld a lekéréseket, tömködd be a réseket a kódban.

A terheléses támadás ellen PHP-ból nem lehet olyan sokat tenni. Ehhez inkább a http szervert magát, vagy a tűzfalat kell finomítgatni. (Amihez ingyenes táron nincs hozzáférésed, de még a fizetősökön sem.)


Ez a késleltetés dolog ötletnek jó, de ahhoz, hogy "ellenőrizd" az érték nagyságát ugyan úgy lekérést kell csinálni, ráadásul az egyes műveletnél ezt ismételni kell, szóval inkább negatív hatása lenne.

2012. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Leterhelés ellen késleltetés az jó megoldás, ill. figyelj az adatok szűrésére (htmlspecialchars, mysql_real_scape_string, és társaik).

Én ennyit tudok javasolni.

2012. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A Myvip megadta magát anno 4 böngészőablak darabonként 50 füllel másodperces frissítéssel pár perc alatt.
2012. dec. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Drone007 ***** válasza:

Én azt javaslom logold a felhasználói tevékenységet a honlapodon. Pl adatbázisba.

Tartalmazza a felhasználó IP címet, a meghívott oldal url-jét, a pontos dátumot, és a végzett tevékenységet (bejelentkezés, üzenetküldés, adatmódosítás...).

Egy kis script segítségével blokkolhatod a látogatókat ip cím alapján, ha úgy látod, hogy hackerkedett az illető (bár egy értelmes hacker hamis ip alól ügyködik), de rendőrségi feljelentést is tehetsz a log és az ip alapján (ha az oldalad nem egy ingyenes tárhelyen van, és a domainért fizettél)

2012. dec. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
adamthet: nem, a géped adta meg magát.
2012. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1,"Én azt javaslom logold a felhasználói tevékenységet a honlapodon. Pl adatbázisba. Tartalmazza a felhasználó IP címet, a meghívott oldal url-jét, a pontos dátumot, és a végzett tevékenységet (bejelentkezés, üzenetküldés, adatmódosítás...)."

- Ez csak még jobban terhelné szerintem.


2,"Egy kis script segítségével blokkolhatod a látogatókat ip cím alapján, ha úgy látod, hogy hackerkedett az illető"

- Már írtam egy ilyet, de olyan túl sok értelme nincs. Egyrészt azért, amit te is írtál, hogy más IPről "dolgozik", másrészt pedig lehet dinamikus IPje is.



A tárhelyem fizetős, esetleg itt tudok valamit tenni az ügy érdekében?

[link]

2012. dec. 26. 14:30
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem felfújod az egészet
2012. dec. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem egy ilyen véleményre voltam kíváncsi. Majd ha neked is rengeteg pénzed fog múlni valamin, akkor te is inkább felfújod, mint hogy később pofára ess.
2012. dec. 26. 18:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem, ezek az opciók semmi ilyenre nem jók. (Max lehet kicsit növelni a mem. méretet, de ennyi.)
2012. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!