Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítsetek! Mit kezdjek az...

Segítsetek! Mit kezdjek az életemmel? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok. 8 éves koromban meghalt az apám. Azóta anyám iszik, egy barátja sem maradt vele, pont ezért. Most van egy, akivel állítólag "szeretik egymást", de rám elég rossz hatással van. Ilyeneket mond, h korbáccsal kéne engem verni, meg stb. Anyám kijelentette, h nem érdekli már, h mit csinálok, eltart, de ennyi, sz.rik a fejemre, elértem nála. De kérdem én, mivel? Oké, nem voltam mindig kisangyal, ha beszólt, nem tudom türtőztetni magam, de leginkább az orrom alatt, h ne hallja. Többször meg is vert, örök nyomai vannak rajtam, pl amikor egyszer meg akart fojtani, vagy az ajtóüveggel az ereimet vágta fel...

Folyton azt érezteti velem, h nem vagyok jó semmire, csak h az ő életét megkeserítsem. Ahányszor mondom neki, h próbáljunk meg normálisan élni, hozámvágja, h miattam nem lehet, mert nem szeret, mert apámra emlékeztetem.

Mindent megtettem eddig is, h elfogadjon, a bizonyítványomban szinte minden 5ös, a készségtárgyakat leszámítva. Rengeteget sírok, nem tudok mit kezdeni magammal. Nem vagyok egy vékony alkat, sőt, de az elmúlt egy hétben enni sem eszem szinte, annyira kikészít, és 4 kilót fogytam. Mi lesz így velem? Amúgy is akartam fogyni, de milyen vége lesz így ennek? Nem lesz gáz, ha alig eszem?

És anyámmal mit csináljak? Sokan mondják, h már csak 3 év, de nem hiszem, h ki tudnám bírni.

Mindemellett álmom, h énekesnő lehessek, de a barátjával is hangoztatják, h semmi esélyem ,pedig mások szerint jó a hangom. Most jelentkeztem a Csillag Születikbe, hátha sikerül elérnem valamit, és akkor végre talán anyám is elfogad...

De mégis mit csináljak? Már nem egyszer az öngyilkosságot is fontolóra vettem...


2009. júl. 29. 00:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

felejtsd el az öngyilkosságot!!!

Ezek azért nagyon durva dolgok amit veled tett/tesz.

Én mindennképp azt csinálnám, ha már tényleg látom,hogy semmi esély a normális kapcsolatra, hogy biztos van egy rokon-egy nagynéni-nagybácsid stb akit nagyon szeretsz és ö is téged és megkérném,hogy nem e venne magához mert igy nagyon rossz neked!!!

Kitartás! :)

2009. júl. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
88%
Szerintem próbáld meg kizárni a rossz tényezőket, és csak magadra összpontosítani minden erőddel. Az egyetlen esélyed a tanulás, az ilyen Csillag születik dolgok szerintem elég megmosolyogni valók. Ő az anyukád, te szeresd, ne légy olyan, mint ő. Kitartás! Hány híres írónál, költőnél, művésznél tanulja az ember, hogy nehéz gyerekkora volt, mégis sikerült kitörnie.
2009. júl. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj , de a csillag születikről csak annyit, hogy kihasználják az embereket , semmi értelme nincs , megcsillogtatják előtted a pénzt , sikert , csillogást és nagyot koppansz , ne várd , hogy az fog segíteni az életeden.

Ez az a tipikus tinédzser korszak, igaz nálad az anyukád meg a párja szörnyű ,felháborító viselkedése tesz egy lapáttal mindenre.

Barátaiddal nem tudsz ezekről beszélni ?, vannak egyáltalán ? mert néha csak az kell, hogy kiadj magadból mindent és akkor "jobb" lesz egy fokkal. Egy igaz , jó barát mindig segít.

2009. júl. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi a támogatást!

Sajnos rokonilag nem állok túl jól...

Anyám családja anyagi okokból nem tud magához venni, nagymamám haldoklik, egy felnőtt féltestvérem van, aki nem kiváncsi rám, ki tudja miért...

Pedig jó lenne elköltözni...

2009. júl. 29. 00:51
 5/13 anonim válasza:
85%

Szia!

Szerintem anyud még mindig nem dolgozta fel apud halálát ha azért nem szeret mert rá emlékezteted.Szerintem nem szabad tűrni főleg nem 3 évig, ebben a világban mindenki élhet boldog életet pláne egy 15 éves lány aki semmiről nem tehet.Szerintebb szólj valakinek akiben megbízol avgy akármi.Még egy tanár is szóba jöhet avgy egy jóbarát aki angykorú és tud valamit tenni esetleg rokonok ha vannak.Próbálj meg ne foglalkozni ezzel amennyire lehet, mert sehová nem veszet ha nem eszel és egyebek.Semiképp ne add fel az álmaid egy ilyen gyerekkor miatt é egy ilyen anya miatt.Az öngyilkosságot felejtsd el,nem érné meg gondolj bele még milyen boldog életed lehet.Sok sikert a toábbiakban.

2009. júl. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi. szerencsére van kivel megbeszélni, de rokonokra nem számthatok...

most épp ott tartok, h folyton hányingerem van, undorodom magamtól, nem eszem, vagy csak alig. De attól félek, h ha így folytatom, akkor még többet fogok hízni...

2009. júl. 29. 01:00
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ez a kérdés , kezd egy kicsit más irányba terelődni .... 5 kiló elég sok, ne undorodj magadtól , épp ez a lényeg , hogy el kell fogadnod magad. Tudom , nagyon nehéz , főleg amikor úgy gondolja az ember , hogy tud tenni az "ügy" érdekében valamit, de nem ez a jó megoldás rá.


Kicsit magamra ismerek benned ... amikor én 15 éves voltam, én is utáltam magam , de szerencsére szeretem a családom , és ők is engem.

2009. júl. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy ez a szünetek idejére nem megoldás, de nem tudnál koleszba költözni? Melyik városban élsz? Azt mondta anyukád, eltart és ennyi... biztos jobb sorod lenne egy közösségben, ott jobban koncentrálhatnál a tanulásra és önmagadra is. A Csillag születik szerintem sem valami jó megoldás, még ha tehetséges vagy is, az ilyeneken való részvétel teljes embert és odafigyelést, koncentrációt kíván. Még olyanokat is kikészít, akiknél otthon harmonikus a légkör, a szülők mindenben a gyerek mellett állnak. A Te lelket ettől azért sokkal sebezhetőbb. No és persze valljuk be, ha valaki tehetséges és előrébb jut, azt látják benne, hogy mennyit tudnak vele kasszírozni, nem éppen előnyös szerződéseket kötve. Egy közeli ismerősöm egy hasonló tehetségkutatón döntős lett volna, ha hajlandó aláírni egy számára igen előnytelen szerződést, amivel teljesen tönkre vágta volna a már felépített ázsióját. Nem írta alá... ki is ejtették. Hát ennyit az objektivitásról, meg a tehetségről. Szerintem ne feccelj bele túl sok energiát, amíg nem vagy elég erős a hasonló dolgok elviseléséhez.
2009. júl. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
az élethelyzeted tarthatatlan, szerintem jelentkezz az illetékes önkormányzat gyámhivatali osztályán, elképzelhető, hogy el tudnak helyezni valahol. tudom, ez rosszul hangzik, de hidd el, amit leírtál magadról, az sokkal rosszabb. ha ebben a szörnyűségben maradsz, semmit sem fogsz tudni kezdeni az életeddel.
2009. júl. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

előző válaszoló jól mondta..gyámhivatalba kéne menned..

kaphatnál normális nevelőszülőket.

2009. júl. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!