Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős koráig szabad...

Mennyi idős koráig szabad csonkíttatni a kutyák fülét?

Figyelt kérdés
Gyönyörűszép pitbull-om van, de a fülei nagyok és elcsúfítják szegénykémet. Mellesleg szerintem egy pitbull akkor pitbull, ha a fülei szép hegyesre vannak vágva, mint pl. a dobermanoknak. 4 hónapos jelenleg. Van a közelben egy magánklinika, de nemtudom mennyi idős korig lehet csonkíttatni.

2013. jan. 6. 18:07
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
2012. augusztus 1. óta nem lehet se fület se farkat vágatni mivel betíltották!
2013. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
58%

Igy van, Magyarorszagon be van tiltva a fulcsonkitas, az allat koratul fuggetlenul!


Mas orszagokban a helyi torvenyek hatarozzak meg.

2013. jan. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
23%
Akármeddig lehet, csak már nem szépészeti beavatkozás, hanem egészségügyi.. Én gondolkozom azon hogy levágatom az ambulom fülét de nem azért mert úgy menőbb hanem mert sokszor begyullad neki és nem tudjuk mitől..
2013. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
szerintem ha csak azért van kutyád, hogy te legyél a helyi vagány és h milyen komoly kinézetű kutyád van csonkított füllel inkább add el amíg a kutya hozzád nem nő... nem mindegy, hogy-hogy néz ki a kutyád? az a lényeg h a kutyád sose tenne ki téged olyan szenvedésnek mint aminek te akarod őt kitenni... csak azért h "szép" legyen... :/
2013. jan. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
2012. augusztus 1. óta a kutyák fülvágása tilos, farkat vágni pedig csak a kutya 7 napos koráig lehet.
2013. jan. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%
ez tényleg így van? én úgy tudtam, hogy a fület és a farkat is betiltották! de a farkat miért engedik?
2013. jan. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg így van. A miértet kérdezd meg "fenn".


41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 16. §

(5) Eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhetõ, az eb hét napos koráig.

2013. jan. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ez nem vagánykodás. Dobermannt tart valaki lógó fülekkel? Nemsokan mivel nem szép. Vágott fülekkel pedig gyönyürű. És tudom hogy betiltották, nem is ez volt a kérdés. Mint mondtam ismerek egy magánklinikát ahol megcsinálják, engem csak az érdekelt mennyi idő korukig szokták. Amikor még fiatal a kutya akkor még nem fáj neki annyira, ezért érdekel.
2013. jan. 6. 18:31
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor még fiatal a kutya"

Igen ez igaz, a farok vágásra, pár napos korában a kutyának. De a fülvágás ugyanúgy fáj egy 5 hónaposnak mint egy 5 évesnek.

2013. jan. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
nekem staffok vannak, és direkt meghagytuk a füleiket. Igaz hogy vágva karakteresebb fejük van, így meg olyan kis "buksis" de mégis meghagytuk nekik. Szeretjük őket így buksisan is :D nem az a lényeg.
2013. jan. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!