Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad kutyát simogatni ha...

Szabad kutyát simogatni ha alszik?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha az öledben vagy melletted alszik el, akkor igen. De megijeszteni nem túl tanácsos, szerintem te sem örülnél neki.
2013. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
A sajátjaimat gond nélkül, néha így ébresztem őket. De idegen alvó kutyához nem nyúlnék hozzá.
2013. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Idegen kutya megijed tőle és hirtelen reakcióba egyből harap, hiába ismered mert a haverodé vagy ilyesmi, de a saját az biztonságban érzi magát, tudja, hogy ott ahol alszik csak olyan van akit ismer, bár vannak esetek amikor ott is megijed a kutya.
2013. jan. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam ilyenkor háborgatni a kutyát. Ha úgy adódik, akkor szólok neki, és felébred. De csak úgy hirtelenjében soha nem érintem meg, mert megijedhet. Tudom hogy nem harapna meg, de nem szeretek az ilyennel játszani. Meg ha alszik az enyém pl: elbújik a vackába. Onnan látom hogy félrevonult, pihenni szeretne
2013. jan. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sajátomról van szó, felnőtt nagytestű (kinti) kutya, de olyan szinten imádom, hogy minden este megpuszilom a buksiját és nem bírom megállni, hogy nem simogassam. Imádni való, kiegyensúlyozott kutya, és mikor alszik egyszerűen "zabálni való".

Valahol olvastam, hogy nem jó "piszkálni" ilyenkor, azért kérdeztem. Nem bírom megállni. :))

2013. jan. 6. 20:27
 6/11 A kérdező kommentje:
ma 20:18! Na éppen ezért kérdeztem, hogy nem bosszantja, azaz nem megyek az agyára?
2013. jan. 6. 20:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Nyáron a kis pincsim elaludt kint egy széken, én meg mikor kimentem azt hittem felkelt és megsimogattam. Felsírt, szegény nagyon megijedt. Mostmár nem háborgatom inkább ha alszik, úgyis meghallja majd, hogy csinálok valamit és felkel.
2013. jan. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bozsikrisz ***** válasza:
Úgyis látod a reakciójából. Ha én azt látom a sajátomon, hogy nem reagál semmit, akkor békén hagyom. De többnyire az első simi után hátra vágja magát, lábai az égnek, és várja, hogy a pocakját simogassam :D
2013. jan. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ratata ***** válasza:
a kutya idegrendszerétől függ.de ha megleped akaratlanul is megkaphat.én hagyom pihenni.ha ébren van ő maga követeli a simit.ha meg fel akarom ébreszteni előtte megszólítom.aki vele alszik az biztos nem érzékeny az ilyesmire.kinti kutya viszont élesebben reagálhat.
2013. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na igen, én két kutyával alszom, egymást túrjuk ki folyton az ágyban, nem működne, ha ilyenkor agresszív lenne bármelyik, vagy odakapna, az biztos. Kinti kutya nem biztos, hogy ugyanígy viselkedik.
2013. jan. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!