Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Illatos útról hazahozott...

Illatos útról hazahozott kutya: kocsiban haza úton hányt, a széklete zöld és híg. Egyszer morgott a páromra itthon, de amúgy egy hangját sem hallani, már alszik a helyén. Ez így rendben van?

Figyelt kérdés

Sosem volt még kutyánk. A hányás gondolom természetes, sok ember sem bírja jól az utazást.

A zöld és híg széklet a kapott étel miatt lehet, vagy vigyük állatorvoshoz?

Amúgy nagyon békés, még egy szavát sem hallottuk (azért remélem, tud ugatni :) ). Körbejárta a lakást, és már alszik is a helyén.

Az, hogy ennyire nyugodt, békés, halk (félénknek nem mondanám) normális? Ez nem utalhat valamilyen betegségre?



2012. dec. 29. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb,ha elviszed egy állatorvoshoz.A hányás hasmenés nem éppen normális jelenség.
2012. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz mindenképpen el kell vinni, az Illatoson simán előfordulhat bármi. Jött már onnan ki Giardiás kutya is.... Enni diétásat kapjon és egyenlőre hagyjátok őt, hagy aludjon. Hogy fog-e ugatni az a habitusától is függ.
2012. dec. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Kell neki idő, hogy felbátorodjon.Ki tudja, milyen volt az előélete. Mindenesetre már az első perctől a szabályokat az együttélésetekhez be kell vele tartatni. Hajlamos az ember sajnálatból eleinte elnézni neki dolgokat, de azzal csak nehezítenétek a dolgát, hogy belerázódjon a családba.
2012. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.


Szerencsére a párom nagyon jól neveli, már most. Hát én nem annyira... ha ő nem lenne itt, már az ágyon aludna :)


Most ettünk, jött ő is az asztalhoz - kicsit morgott is - de aztán párszor a párom rászólt, és végül lefeküdt az asztal mellé. Akkor kapott egy falatot :)


Csak fura, hogy ennyire csendes (ami nem baj, mert lakásban van).

Most sétáltattuk meg. Zöldövezetben lakunk, így a séta útvonalon végig vannak kutyák, akik ugattak is rendesen, de ő nem szólt vissza. Van egy papagáj is a lakásban, arra se morog, pedig a szomszéd kutyája egyből megtalálta magának :D


Kutyaiskoláról mi a véleményetek? Vagy tudtok ajánlani valami használható könyvet? Még sosem volt kutyám, de nem szeretném elszúrni :)

2012. dec. 29. 19:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Annak, hogy nem ugat én a körülmények ismeretében nagyon örülnék. Marha kellemetlen lehetne, ha feljelentenénk esetleg a szomszédok miatta. Szerintem nincs vele semmi komoly gond, ami meg a nevelést illeti, tényleg jobb, ha a párodra bízod. :-)
2012. dec. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A sintértelepen borzalmas stressz éri a kutyát elsősorban a bezártság és a többi kutya hangja,idegessége miatt.

Van mit kipihennie szegénynek,idegileg biztosan ki lehet merülve.

A Cerberos Kutyaiskola rehabilitációs foglalkozásait ajánlom,a XVI.kerületben van,Őrs Vezér térről busszal is könnyen elérhető.Specialitásuk a problémás kutyák rendbehozatala.Ti is sokat meg fogtok tanulni a kutyákról.

2012. dec. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok, hogy az Illatosról hoztatok ki kutyát! Sok boldogságot és kitartást kívánok nektek.

Mennyi idős a kutyus?

Én is onnan hoztam el egy kutyust júliusban. Akkor volt cirka 6 hetes, másfél kilós (se), most mindjárt 7 hónapos és 16 kiló :)

A híg széklet lehet a táptól, és még lehet rá számítani egy ideig. De hogy zöld... azt passzolom.

Állatorvoshoz amint tudjátok, vigyétek el egy "általános generálra".

Mi a doki javaslatára közel egy hétig csak rizst adtunk neki, majd fokozatosan álltunk át a tápra.


A hangja majd meg fog jönni! :D A kutyám 3 hónapos elmúlt, mikor az első macskanyávogásra emlékeztető hangokat kiadta, most már nagykutyákat megszégyenítő módon morog és ugat. :)

2012. dec. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.

Ami kimaradt: ha még kölyök a kutya, akkor majd megjön a hangja, nem kell aggódni.

Ha már idősebb a kutyus, akkor is meg fog jönni a hangja, amikor már teljesen otthon érzi magát nálatok.

2012. dec. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem kicsi már, 1 éves. A menhelyen sem ugatott, nem ugrált, csak kidugta a nóziját és a mancsát. És csak nézett és nézett és nézett :)

Most itt fekszik mellettem és horkol :D


Gyerekkorom óta szerettem volna kutyát, de a panelba apuék nem engedték. Mindig is menhelyről akartam hozni. Tegnap gondolt egyet a párom, aki szintén nagy kutyabarát, és azt mondta "legyen egy kutyánk". Úgyhogy lett :)

2012. dec. 29. 21:16
 10/15 Szilvi & Argos ***** válasza:

Idő kell neki, amíg kinyílik...ez lehet 1 hét, de több hónap is.

Egy helyesbítés: Az Illatos út NEM MENHELY, HANEM GYEPMESTERI TELEP!!! Ég és föld a kettő közti különbség

2012. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!