Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyás "úttestb...

Hogy lehet egy kutyás "úttestbiztossá" tenni?

Figyelt kérdés

Szeretném nyugodtan póráz nélkül sétáltatni kutyusomat. Már nagyon szépen haladunk, egyre jobba a behívás, nagyon jól alakulnak a dolgok.

Viszont az úttestre simán lesétál. Most azt csináljuk, hogy minden egyes átkelésnél megállítom, megdicsérem. Majd mondom neki hogy gyere és akkor jöhet. Amikor átérünk, megint megdicsérem, ha szépen láb mellett jött közben.

De sajnos nem mindig áll meg, vagy van hogy megáll, de hamarabb elindul mint ahogy megengedem neki.

Még csak 2,5 hete van nálam, korábban sosem volt sétáltatva, tehát az alapoktól kezdtük a tanulást. 8 éves. Jó ez ha így folytatom, és idővel beérik a dolog, vagy van rá valami más módszer?

Azt szeretném hogy ha soha, semmilyen körülmények között nem menne le! Nővérem pulija tudja ezt. Azzal a módszerrel tanította ahogy most én, viszont ő egész babakutya korától kezdve póráz nélkül sétál, így szép lassan rögzült neki a dolog. De mivel az én kutyim már 8 éves, lehet hogy ez neki nem lesz elég.



2013. jan. 7. 11:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Tudom hogy 100%-os nem lehet, a két szemem mindig rajta van és ez így is marad. Csak szeretnék bízni benne és nem stresszelni rajta hogy mikor ugrik ki egy autó elé....


Ez a szabály dolog tetszik! Ki is fogom próbálni! Kora ellenére nagyon gyorsan tanul, szerintem elég hamar meg fogja érteni. :)

Meg az a jobb-bal lábas dolog is érdekes, csak az sokkal nehezebbnek tűnik.


Azért várok még ötleteket, hátha van még jó. :)

2013. jan. 7. 14:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!