Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A magyar nyelvű kutyás szakiro...

A magyar nyelvű kutyás szakirodalom miért van ilyen elhanyagolt állapotban?

Figyelt kérdés

Nézegetem az Alexandra állatos könyvkínálatát, és szemet szúrt, hogy a lovas szakirodalom messze túlszárnyalja a kutyást, már ami a témák sokféleségét illeti. Rengeteg kutyás könyv szól a fajtákról, úgy általában a gondozásról, alapvető dolgok tanításáról, van egy-kettő a lélektanukról vagy a betegségeikről, de a sportokról, a különféle célú képzésről szinte semmi nincs. Kétlem, hogy egy lovat könnyebb lenne képezni, mint egy kutyát, náluk mégis előfordulnak ilyenek, hogy westernló képzése, elrontott ló utóidomítása, ló képzése terepen; van könyv arról, hogy mikor milyen érintésekkel, mozdulatokkal lehet segíteni a lónak a kommunikációban, de még lovasterápiás könyvet is találtam. Kicsit irigy vagyok. Nem hiszem el, hogy nincsenek szakkönyvek a világban például az őrző-védő kutyák képzéséről, vagy a vadászkutyákéről, a terápiás kutyázásról, rehabilitációról, meg arról az ezerféle dologról, amit az emberek csinálni szoktak a kutyáikkal. Agilitys könyvet láttam anno vagy kettőt, de azok sincsenek már a polcokon igazán.

Ennyire nincs erre igény, hogy nem éri meg egy kiadónak sem lefordítani, vagy mi lehet az oka annak, hogy csak az alapvető dolgokról van szó kutyás könyvekben, komolyabb szakmai kiadványok igazából nincsenek?



2012. dec. 29. 15:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Az hogy fölösleges egyébként. Öv oktató könyv lenne akkor sokkal több lenne az agresszív kutya mivel nem jól csinálnák az emberek.. és így a többivel.. Amúgy a kutyaetológiát mi találtuk pl ki, úgyhogy annyira nem vagyunk lemaradva :)


Am nekem vagy 20kutyás könyvem van itthon.

2012. dec. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos egyetértek veled. Szinte az összes 20 éve kiadott könyvet elolvastam, amit találtam, és nagyon hasznosak is, csak jó lenne haladni a korral. Mostanában etológiai kutatásokat olvasok, ezek azért nagyon jók. Egyébként ezért kell angolul megtanulni, mert azon a világ összes szakirodalmát el tudod olvasni, de legalábbis a nagy részét.
2012. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Diesel23: Hülyék mindig is lesznek, de nem hiszem, hogy megfelelő ok lenne a szakirodalom hanyagolására. Ezerféle veszélyes dolgot írnak könyvben, ez is beleférne - mondjuk, annyira szakmai nyelvezettel, hogy az egyszerű laikus a harmadik oldalnál félredobja, mert nem érti. Ráadásul egy rakás szakmai téma egyáltalán nem veszélyes, hanem hasznos.


kispalikee: Na igen, bár angol nyelvű könyvekhez hozzájutni sem egyszerű. Lutrit nem szeretnék rendelni, mindig előbb belelapozok, hogy egyáltalán nekem szól-e a könyv, mert a címéből, fülszövegéből nem mindig derül ki, hogy mi van belül. Na meg kutyában inkább a német könyvek érdekelnének, de azt meg aztán végképp nem értem :)

2012. dec. 30. 10:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Általában ami megvan németül, megvan angolul is, legalábbis a jelentősebbek. Mondjuk az érthető, hogy nem szeretnél lutrit, esetleg megpróbálhatod az Idegennyelvű Könyvtárat, Budapesten vannak, hátha ott van. [link]
2012. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hű, nem is tudtam, hogy van ilyen, köszi :)
2012. dec. 30. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!