Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-osok kaphatnék pár...

Ratata kérdése:

BARF-osok kaphatnék pár jótanácsot?

Figyelt kérdés

Egy BARF étrend tanácsadó írásban csirkecombot találtam pedig azt mindenki a nem szabad kategóriába sorolja.Vagy nyersen szabad?

Mivel sertést is tartunk evidens lenne sertéshússal etetni, de nem merném nyersen.Nagy gáz lenne a Barf étrend elvére nézve ha főtt sertéshúst kapna?

Mennyiből jöhet ki egy 23 kg-os labrador keverék egy hónapra?Kicsit vékonyabb az átlag labihoz képest és nem szeretném elhizlalni mert csípődiszpláziával lett műtve.Most másfél éves.

Tej,sajt opcionálisan adható/beillesthető?



2013. jan. 7. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:

[link] Ebből ki tudod számolni, miből mennyi kell.

Én úgy hallottam, hogy sok csont, amit főzve/sütve nem szabad, adható nyersen, mivel a nem nyers csont tömíti el a tápcsatornát és az törhet úgy, hogy felsérthesse azt, mivel a hőkezelés során megváltozik a csont szerkezete, nyersen viszont nem okoz problémát. A Netboard fórumon is van egy BARF-os téma, ott ahogy néztem, mindenféle csontot adnak a kutyának.

Sertést semmiképp se adj nyersen!

A tejtől lehet hasmenése, ezt ki kell tapasztalnod, de a sajt mehet.

2013. jan. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
majdnem napi szinten kap tejet mert nagyon szereti (1-1,5dl) és nem f.sik tőle hozzá van szokva
2013. jan. 7. 20:47
 3/8 anonim ***** válasza:
elvileg a csirkecomb csonttól sem lehet baja, ha van körülötte hus. tehát nemcsak a vasárnapi sült csirkecombok lerágott csontjait kapja.
2013. jan. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csirkecomb mehet neki nyersen, mert máshogy törik főzés után.

Disznót valóban csak főzve szabad adni, adhatod neki, de lényegében ezzel elveszíti a nyers étrend lényegét, ami az élő enzimek, amik 70 fokon elpusztulnak.

Merre laksz? Lehet, hogy tudok neked segíteni olcsó húsforrásban :)

2013. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szóval azt akartam írni, hogy nyersen máshogy törik a csirkecomb, mint főzés után, keményen... De gondolom értetted... :)
2013. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem kizárt hogy a csirkeállományt is meg fogom növelni mert a mostani gazdasági helyzetben előnyös lehet ha az ember önellátó vásárolni egyébként Vácon szoktam...
2013. jan. 7. 21:53
 7/8 anonim ***** válasza:
70%
amellett, hogy elveszted a nyers lényegét azzal, hogy megfőzöd a disznót de alapból a disznó elég nehezen emészthető és nem ideális fehérjeforrás a kutyáknak valamint nagy a zsírtartalma. Tesztelt sertésállományból lehet adni nyersen de akkor se a legjobb a fentebb említett okok miatt.
2013. jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Külföldön ahol garantáltan mentes a disznó állomány az Aujeszkytől nagy kedvenc a disznó, mert olcsó és jó fehérjeforrás a kutyák számára, ha Aujeszkyre tesztelt a saját állományotok és persze negatív is, akkor én etetném vele, de persze nyersen. A másik dolog ami a sertésben előfordulhat az egy borsókának nevezett féreg, de kb 2hét szolid fagyasztás után (vagy 24 óra min -20fokban) szerencsésen elhalálozódik.

Persze nem egyből a zsíros cafatokat kell a kutyának adni, hanem húst benne csonttal és rajta elfogadható mennyiségű zsírral. A sok zsírtól hasmenést kapnak illetve a beszámolók alapján nagyon tudnak gázosítani.

2013. jan. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!