Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Furcsán viselkedik a gyerekkel...

Furcsán viselkedik a gyerekkel! Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves kistestű kutyánk,másfél éve született egy kislányunk.A kutya végig féltékenykedte ezt a pár hónapot,mióta a kicsi már tud mászni-kúszni,pedig tőrödünk vele is.A baba is szereti.

Egy nagyon furcsa szokást vett fel mostanában a kutyánk,amikor átadjuk egymásnak a gyereket akkor elkezd ugatni,amint már egyikünk kezében van abbahagyja.Amúgy nem ugatja,csak ilyenkor amikor adogatjuk!

Mi lehet ennek az oka? Féltékenység? Vagy félti,hogy elejtjük?

Tapasztalt már valaki hasonlót?

Köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 7. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
27%
inkább félti a kicsit, hogy nehogy baja essen,amikor látja, hogy biztonságosan fogjátok, már csendbe van
2013. jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdeznék erről egy szakembert. Szerintem egy kisbaba mellett nagyon fontos, hogy pontosan tudd, hogyan viszonyul hozzá a kutya, s hogy, ha kell, miképp változtathatnád meg. Így én nyugodt lelkiismerettel csak annyit tudok neked mondani, hogy biztos ami biztos, lássa egy kutyakiképző is.
2013. jan. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rendben otthon a falkasorrend, a kutya intézkedni akar, nem tetszenek neki a döntéseitek, kezdve a gyerek érkezésével. Nem lesz jó vége, keressetek szakembert.
2013. jan. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
50%

Kihagytátok az adogatásból.


Próbáljátok ki, amikor egymásnak adogatjátok a picit, akkor neki is hagyjátok megszaglászni közben. Adogatás szaglászás.

Lehet, hogy őt a labdázásra emlékezteti.

2013. jan. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó.. labdázzanak is a picivel, nem? Na mindegy..

Nekem is az a véleményem, hogy felelősnek érzi magát a kislányért, ezért ugat, mikor úgy érzi, veszélybe kerülhet a baba. Ez így leírva még akár aranyosnak is tűnhet, de a gond az, hogy falkavezérnek érzi magát, ami nem egy jó dolog, mert így nem tudni, mikor dönt úgy, hogy átveszi az irányítást a baba, és tifölöttetek..

Én is azt tanácsolom keress meg egy szakembert, szoktassátok le róla a kutyát, tegyétek helyre a "falkában" a sorrendet!

2013. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!