Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kutyatulaj anyukák hány...

Kutyatulaj anyukák hány hónapos (éves) korban engeditek a kutyát a gyerek közelébe? Hogy viselkedik a kutya a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Van egy beagle-nk, benti kutyus. Nem a mi lakásrészünkben lakik, de azért néha bejön hozzánk. Örül a gyereknek - látszólag - de folyton nyalogatni akarja őt is meg a dolgait. Nem normális, teljesen be van sózva ilyenkor. Nem győzök rászólni, sokszor ki kell zárnom ha a gyerek a földön játszik (6 hónapos). Én nem engedem hogy bármilyét megnyalja a gyereknek, még ruhán keresztül sem. Max. egy kis szagminta. De a párom folyton izélget hogy hagyjam, nem Michael Jackson neveljük oxigénsátorban. Én meg mondom hogy még túl pici, még ráérnek barátkozni. Minden nap felmosok, többször fertőtlenítek mert félek hogy vmit elkap a kutyától amit a lábán behoz. Túlzásba viszem?
2009. okt. 27. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

hogy túlzás e?nézőpont kérdése.Nekünk kinti kutyáink vannak(német juhász;spániel)

Már 5-6hónaposan nyúzta a német juhászt a fiam.de szó szerint.Ahogy ült a hintában pont elérte a kutya fejét.És ő nagy alázattal tűrte(meg merem kockáztatni,hogy élvezte is :-) )Persze utána kézmosás..ha valamiját megnyalt,azt kifőztem,lemostam.de annyira nem vagyok fertőtlenítős.Inkább fokozatosan szokjon hozzá,minthogy a nagy óvástól később allergia alakuljon ki.

Mondjuk az is sokat számít,hogy mennyire gyerekbarát a kutya.Ha nagyon izgága,és hirtelen a kutya kicsit visszafognám.És az sem mellékes,hogy a gyerkőc mennyire akar vele lenni.

2009. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy látom hogy a gyerek is folyton nézegeti, közeledik hozzá. NEm hiszem hogy baj lenne ha összeereszteném őket, csak attól félek hogy beteg lesz. Egyébént én is a fokozatosság híve vagyok, de még ezt sem akarom elkezdeni 6 hónaposan.
2009. okt. 27. 10:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most lesz egy éves és van két, lakásban tartott mini kutyám. 6 hónaposan már bőven ismerkedtek, de tisztes távolságból (és nem azért mert tiltottam). A kutyáim nyugodtak, nem pörögnek túl a gyerek közelében de élénken érdeklődnek mindannyian a másik iránt. Egyenlőre csak rövid időre eresztem össze őket, mert a fiam most van abban a korban, hogy mindent "kalapálva vizsgál" és nem szeretném ha véletlenül "összetörné" a kutyát. Egy nagyobb testű kutya persze más. Én sem vagyok nagy híve az állandó fertőtlenítésnek, de vannak alap szabályok.

Azt viszont merem állítani, hogy sok kutya (beleértve az enyémeket is) sokkal tisztább mint némelyik ember. Ha a kutyát rendszeresen látja orvos, megvan minden oltása, és a féregtelenítés is akkor nem kell aggódnod, hogy elkap valamit.

2009. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kutya tiszta, oltásai megvannak. Csak ő olyan fajta hogy örömémben mindent akar, nyalogatni, körbeszalad... Ami aggaszt hogy sokszor láttam hogy a macskaalomból kivette a kakit és azzal játszott (persze megkapta érte a magáét). MEg kint a kertben is döglött kukacokkal, gyíkokkal, bogarakkal játszik.
2009. okt. 27. 10:55
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekünk kinti-benti kutyánk van,nagytestű(Német Dog)Kb.3-4 hónapos kora óta fürdés előtt,ha úgy jött ki a lépés,kutyáztunk.Most már 1 éves,ha a járókában van,a kutya belógatja a fejét a lányom "tépi" a száját,húzza a fülét és ezerrel magyaráz neki és a játékokat is oda akarja adni a kutyának,amit természetesen nem fogad el.Ha meg megunja a macerálást,arrébmegy.Szokta nyaldosni a kezét,ami után v. letörlöm(popótörővel) v. megmossuk.

Én nem féltem,mitől kéne egy oltott,féregtelenített kutyánál...

Én inkább a kutya természete miatt aggódnék,de azt te ismered,hogy hallgat-e rád ill. a váratlan helyzetekre ,hogy reagál...

2009. okt. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szintén kinti-benti bejárós nagytestű kutyusunk van. Kisfiam 5 hónapos korától ismerkednek. Most 10 hónapos és komolyan fél órákat eljátszanak együtt. A kutya nem nyúl a baba játékaihoz, a baba hozzányúl a kutyáéhoz, de azt nem veszi a szájába, csak nyújtja, dobja a kutyának. :)Okosak mindketten. :)
2009. okt. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Jó akkor nem aggódom túl. De nekem az a bajom hogy a gyerek fejét, arcát akarja nyalogatni, nem a kezét.
2009. okt. 27. 13:33
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
utolsó vagyok. Az arcát ne hagyd! Azt az én kutyámnak is meg kellett tanítani. Okosak a kutyusok, a tiétek is tudni fogja pár nap után, mit szabad és mit nem.
2009. okt. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egészséges kutya mellett nem lesz semmi baja. Még akkor sem ha megnyalja a száját. Mondom ezt kutyásként, úgy hogy mindenféle állít között nőttem fel. És akkor még nem volt ilyen idegbaj... És akkor még csak loncsos komondor volt kint láncra kötve. Most mégis, kb általános iskolás koromban láttam utoljára orvost betegség miatt. Úgyszintén a testvéreim. A kutyát meg lehet nevelni, a makcsaalmot meg elrakni. Én amint hazaviszem a gyereket, azonnal megmutatnám a kutyának. Jó lehet, hogy ez nem általános, de nálam ez már nem csak kedvtelésből van hanem igen komoly. Ne féltsd a gyereket. A beagle amúgy is egy barátságos kutya, mondjuk tény hogy nehezebben nevelhető mint más, de okos.
2009. okt. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*nem a száját, azt akartam írni hogy az arcát
2009. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!