Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden német vizsla harapós?...

Minden német vizsla harapós? Van 1 német vizslám már másfél éves, és eddig senkit nem bántott, az utcán játszott a szomszédkutyával, jött 1 biciklis és megharapta. (bövebben lent)

Figyelt kérdés
azota akik jönnek hozzánk, és nem ismeri mindnekit ugat, és szerintem bántana is. Velünk persze nagyon aranyos,, meg akiket ismer, néha ha sokáig nem lát, és ujra otthon vagyok örömében még le is pisil.=)hallottam mástol, hogy neki is ilyen a német vizslája mint az enyém akit ismer imádja akit nem ismer arra támad..a vérében van?? és pl barátnöm imádja a kutyákat meg fickoval(kutyámmal)is játszana de a kutyám csak ugatja..persze akkor rászolok,de lehetne rajta változtatni?
2009. aug. 27. 21:02
 1/4 anonim válasza:

szia


az osztálytrsamnak is vizslája van és nem harapos


Fickot szerintm ugy lehetne hozzászoktatni az emberekhez hog több ember közé viszed és lassn megszokja az idegenk társaságát remélem tudtam segíteni szia

2009. aug. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A biciklist nem azért harapta meg, mert németvizslából van, és a németvizslák harapósak, hanem azért, mert minden kutyában van egy genetikailag kódolt zsákmány- és vadászösztön. A legtöbb kutya beindul arra, ha ember fut, vagy biciklis robog el mellettük, és el akarja kapni.

Az, hogy a kertetekben megugatja az idegeneket, két oka is lehet:

1) fél az idegenektől (ilyenkor az ugatás mellett hátrál és behúzza a farkát)

2) őrzi a területét és jelez (felemelt farokkal, befeszítve ugat)


A te feladatod, hogy felállítsd a határokat, a szabályokat, és azt következetesen tartsd be. Meg kell tanítanod neki, hogy mi a helyes és mi nem. A kutya magától nem tudja, hogy a biciklist nem szabad elkapni.

Nem szabad ennyiben hagyni a dolgot, mert ha ezek a viselkedésformák rögzülnek benne, idővel "ellenetek fog fordulni", és akkor jön a >rossz, neveletlen, harapós kutya<.

Meg kell mutatnod a kutyának, hogy te vagy a falkavezér.

Pl. etetés: ül - gesztusevés - marad -tied, ehetsz.

kapun mögötted megy ki

járda szélén leül, parancsra mehet tovább,

minden feladat, vagy jutalmazás "ül"lel kezdődik.

gazdiék tányérjából sosincsen kaja stb.


Ha van lehetőséged, járjatok el kutyaiskolába.

Menjetek minden nap sétálni (rendes pórázzal, ne flexival), így te is tanulhatsz a kutya viselkedéséből új helyzetekben, illetve tudod tanítani, mikor hogyan viselkedjen.

Olvasgass kutyás könyveket, cikkeket.

Így meg fogod érteni a kutyád viselkedését és nyelvét, és annak a módját, hogy hogyan tudsz vele helyesen kommunikálni.

Pl. [link]

[link]

[link]

Jan Fennel: Kutyapszichológia (könyv)

egyéb más kutyás könyvek vagy internetes, megbízható cikkek.

És amit a többiek írtak, a spektrumos póráz két végén c. műsor.

2009. aug. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Nekem 8 éve van egy kutyám, szegény már öreg, ő nagyon jól megtudott tanulni mindent. Persze nem mindig fogad szót, például, ha utcán sétálunk, és kinn van a szomszéd kutyája, már készül hogy nekimegy, ilyenkor rászólok hogy : viselkedj, nem illik, azt próbáld meg, és fülét farkát behúzva ül le és remeg. Ezzel sajnáltatja magát, és a nagy bociszemeivel. Nagyon aranyos és okos. Vagy ha valamit nem ért meg, szigorú szemmel ránézek, és bűntudata van, elkezd remegni. Ezzel fejezi ki nemtetszését. Szerintem is vidd emberek közé, és szorosan fogd a pórázát.
2009. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

kösz a tanácsokat=)!

de nem kezdö kuya tarto vagyok, és tudja, h ki a falkavezér

a kajálsánál is monod h ül->leül és addig nem mozdul amig nem mondom h ehetsz..

sürün sétálunk pontosabban mindennap, van 1 nagy rét ahova kiszoktam vinni futni, és van 1 barátnöje is (cane corso)akivel imád játszani, az érdekes, h az ö gazdiit simán elfogadta! megtanitottuk neki az alapvetö dolgokat: ül, fekszik, pacsit, kuszik=)..

sétánál folyamatosan monodm nkei h lassan, marad,fuj nem szabad,be is huzza néhányszor a fülét farkát lefekszik meg minden, de amikor meglát egy mmásik kutyát,akkor teljesen mintha kicserélték volna, ilyenkor nemtudjuk h azért mert támadni akar v barátkozni..

multkor 1 elkoborolt labrador jött oda hozzánk, de mikor megtudta h fiu azonnal támadni akart:S

bár elképzelhetö, hogy csak minket akar védeni, és a területét, és ez a vérében van, állitolag az apja volt ilyen..

a társaságokrol meg annyi, hogy mikor 1-1kislány jön a játszotérröl h juj de édes meglehet simogatni??..-erre csak azt felelem nem mert harap sajnos:S és ficko mikor meglátja h idegen közeledik már egyböl morog és támadásra kész, bár 1kivétel volt, az pedig 1 olyan ember aki az állatokkal foglalkozik,azt hiszem vmi idomár:D

a szomszédhoz jött mert vmi haverja és mikor meglátta fickot ....hát nemtudom ficko olyan kezes bárány lett h csak na..és ugy simogatta azt hittem h ott elalél töle:DD

szoval, szerintem a kutya lehet megérzi, hogy 1 ember h közeledik hozzá, netán félve vagy nem...

ja és kiderült a csávorol h neki is vizslája van és szintén ficko:D

2009. aug. 28. 23:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!