Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Chip kérdés (de nem az ezredik...

Chip kérdés (de nem az ezredik muszáj-e a chip)?

Figyelt kérdés

szóval, nem az lenne a kérdésem, hogy muszáj-e(sőt, kifejezetten támogatom!) csak a két kutyámból az egyikben van, a másikba még nem tetettük be, mert májusban kéne kapnia a veszettség ellenit, és ő eléggé nehéz eset, mivel ő kölyökként nem igazán volt szocializálva(felnőttként fogadtuk be) és hát, a mi kutyánkon kívül a többit megölné, az állatorvost meg zsigerből utálja. szóval, hozzá hívni kell orvost, de az is eléggé macerás szokott lenni, mert a szájkosarat ha meglátja onnantól kezdve kész , megvadul. (amúgy teljesen jó kutya, csak gondolom a szájkosárral negatív emlékei vannak) szóval, szerintetek nagyon késő lenne az, hogy májusban kapja meg a chipet? mert a doki kb 2X annyit kér, ha házhoz jön, és elég egy évben egyszer hívni.(bár, ez a május szerintem március vagy április lesz)

Idős kutyáról van szó, kb 12-13 éves lehet.


2013. jan. 9. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Kicsi az esélye, hogy csak úgy leellenőriznének titeket, úgyhogy szerintem nem gáz. Amikor lesz az oltás beteteted a chipet. Ha meg mégis valahogyan ellenőriznek, akkor így jártál, fizeted a büntit.
2013. jan. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A mi falunkban már elkezdték az ebösszeírást... Úgyhogy ha valakiében nincs chip, az már gyorsan kiderülhet és jön a büntetés. Ha nálatok is folyamatban van az összeírás, akkor szerintem ne halogasd, akármennyire is kellemetlen mindannyiótoknak.

Ellenben megpróbálhatod megszerettetni vele a szájkosarat, a Victoria Stillwell-féle műsorban úgy csinálták, hogy tettek bele jutalomfalatot. Tudom, öreg kutya már nem tanul új trükköket, de hátha... Drukkolok!

2013. jan. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem késő, hogy ha március, áprilisba kitudod hívni a dokit. Főleg, hogy ezt a chipet egy elég vastag injekciós tűvel adják be. Mi az ivartalanításnál kértük a chipezést is, így nem volt para.

A lényeg hogy tetess bele chipet, mert sokat segít a megtalálásnál, ha esetleg elveszne a kutyád!

2013. jan. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kötelező pont akkor beoltatni, ha 1-2 hónappal hamarabb kapja meg a veszettség ellenit, akkor sincs semmi gond. Érdemes lenne ezt megfontolnod, nehogy becsússzon egy ellenőrzés.
2013. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kérsz az állatorvostól nyugtatót, leszedálod a kutyát, így megóvod a stressztől és elvégezhetőek a szükséges beavatkozások.
2013. jan. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
64%
Azoknak üzenném, akik szerint nincs mitől félni, h Kazincbarickán már büntettek meg érte embereket, mert nem volt a kutyában chip. Az első bünti január 3-án volt.
2013. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet tudni közelebbit a büntetésről? Ki és hogyan büntetett? Rendőr, közterület felügyelő, hol?
2013. jan. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Little Red!:)


Nagyon üdvözlöm a dolgot! Nem kárörvendésből, de kb. ismerem a borsodi helyzetet és szegénység ide-vagy oda nagyon sok ottani embert bekasztliznék a kutyával való bánásmód miatt!

2013. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közterület felügyelő, a pontos helyszínt nem tudom, odamentek gazdihoz séta közben, előkapták a chipolvasót és nem volt chip a kutyában.
2013. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi. Ez a lényeg, hogy utcán, spontán lekapcsolták őket.
2013. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!